Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Belefizetni és fizettetni a...

Belefizetni és fizettetni a hiteled és utána felvetetni a gyerekeddel egy másikat, hogy kifizessen egy fél lakást a testvérének, elvárható?

Figyelt kérdés

Eset:

A szülőnek milliós deviza hiteles tartozása van a lakásra, a fiának és az ő barátnőjének albérletbe adja a fiú szobáját.

Állíttólag az így megkapott pénzt beleteszi ebbe a hitel törlesztésbe, eddig oké.


A csavar:

A fiúnak van egy testvére, aki már rég nem lakik otthon, az anya azt mondja hogy a lakás az az ő örökségük lesz.

Így, hogy hitel mentesen tudja átadni, megközelítőleg 5 év múlva, azt mondja fizeti a saját maga által felvett hitelt és a lánya részét is magára vállalja, mivel a fia és a barátnője is fizet bele, így lenne a leggyorsabb, állítólag.


Örökség a nő elképzelése szerint:

Van a lakása, aminek van egy értéke, mondjuk 20-22 millió Ft, annak a fele 11 millió, az adásvételin a fia részéből levonódik az az összeg, amit eddig befizettek, így annyival kevesebbet kell kifizetnie a tesójának.


Ha az anyja azt mondta, hogy a lánya részét is fizeti ő, akkor miért kell megvennie a fiúnak és a barátnőjének még a fiú tesójától a lakás felét? Értem hogy az attól még egy fél lakás, de nincs kilátásban ennyi pénzük még évek múlva sem, ezért az anyja azt mondta, vegyen fel hitelt a fia, hogy ki tudja fizetni a lakás felét a tesójának.

Nem tettek bele már ( illetve nem tennének bele már épp eleget azzal, hogy az anyja hitelébe beszállnak, még ki kellene fizetniük a tesójának kb 5 milliót.


Az anya számítása alapján 70E Ft havonta, ennyiért adná ki azt a szobát nekik, ami eddig a fiáé volt.

Azzal számol, hogy 5-6 év múlva eladja a lakást nekik.


Előzmények:

A dolog pedig úgy kezdődött, hogy külön akartak költözni az anyjától.

A fiú és a lány keresték azt a lakást, ahol fenn tudják tartani magukat, az anyja tudta ezt és látszólag mindent megtett, hogy találjon nekik lakást ( nagyon nagy az ismerettségi köre ).


Eredmény:

Mindebből az jött ki, hogy a lakások nagyon drágák és nem is éri meg egy olyan helyre költözni, ahol nincs a közelben senki, akire számítani lehet.


Így addig-addig szűkítette a lehetőségeiket, hogy a vége ez a 70E Ft-os saját gyerekkori szobájának a bérlése lett. Úgy tudom hogy beleszólásuk sem volt, mert ez így ki lett jelentve. Plusz a fejükhöz lett vágva, hogy ha ez nem jó, akkor keressenek jobbat. Budapestre szerettek volna költözni alapból..



Én próbálnék segíteni nekik, hogy külön költözhessenek, de nekem is korlátozottak a lehetőségeim, még tanulok főleg.



Már nem tudtam mit mondjak nekik, mert nagyon ki voltak borulva.


Köszönöm hogy elolvastad.

Tanácsokat és bármit amit tudtok segíteni szívesen meghallgatom, szeretnék segíteni nekik. Ha kérdésetek van, az is jöhet.


Ha ismertek valakit akinek nem nagy pénzkiesés és megengedheti magának hogy a lakását kb fél évig olcsóbban kiadja ( a talpraállásukig), akkor íkérlek írjatok.

Facebookos lakáshirdetős csoportokban tudtommal benn vannak, de ki tudja.


Szóval bármi jöhet. Még egyszer köszönöm, ha próbálsz segíteni, hogy segíthessek.



2018. jún. 27. 07:36
1 2 3 4 5 6
 41/59 A kérdező kommentje:

#31 A te lelkivilágodat mivel sértettem meg? Nagyon mélyen érintett látom.

Hát nézd, ha te mindent értesz, akkor gondolom le is tudod írni, nem?

Mert most éppen csak jelzőkkel illettél.

Én nem tudom, de ha ennyire nem a témához kapcsolódik amit írnál, akkor miért nem írogatsz olyan helyre ahol esetleg segíteni is tudsz?

És már leírtam egyszer, hogy az nem az én családom, csak segítséget keresek a barátaimnak.

Nagyon kieshetett a kapanyél is, csak hol? ..

2018. jún. 27. 10:18
 42/59 anonim ***** válasza:
69%

Ilyen helyzetben te honnan szednél össze pár milliót 1-2 hónapon belül? Hónapon, 1-2 hetük van, aztán már fizethetnek is havi 70 ezret.”


Leírtam a válaszom elején, csak végig kéne olvasni. Arról mellesleg eddig nem írt a kérdező, hogy még munkahelyük sincs az összeköltözni vágyó fiataloknak.😁 Innentől hagyjuk már a “milyen anya az ilyen” típusú hisztiket. A két ifjú, ha önálló életet óhajt, keressen először is melót, ezek szerint nem tanulnak, azt meg ne várja el senki, hogy anyu fizet nekik - a hitele mellett- albérletet, ahol lehet turbékolni. Kezdem érteni, miért dobta be anyu ezt az opciót.

2018. jún. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/59 anonim ***** válasza:
29%

Penetráns: átható, mindent betöltő.

Lehet neked káromkodásnak hangzik, de ha így sértegetsz másokat, csak a saját megítélésedet rombolod. Lehet a kérdező szájában kapanyél van, de mielőtt mások felett ítélkezel, tegyél rendet a saját szád táján!

2018. jún. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/59 A kérdező kommentje:

Honnan veszed, hogy nem tanul a fiú? A kérdésben is kint van, hogy kérdéseket is várok, te elolvastad azt, ha már így oktatsz? Meg tudtad volna kérdezni, hogy tanulnak-e, de inkább oktatni akarsz, ki tudja miért.


Az anya évekig arra bátorította a fiát, hogy ne menjen dolgozni, hanem csak tanuljon szépen, ezért csak nyáron dolgozott és abból költekezett évközben.


A lány meg otthagyta a munkáját, mert a fiú anyja behülyítette, hogy ilyen-olyan gyorsan talál majd ott is munkát.

Igen, jöhetne a válasz, hogy be is járhatna busszal, vagy bármivel dolgozni, de akkor is csak a pénz menne el..

2018. jún. 27. 10:32
 45/59 anonim ***** válasza:
35%

Tanuljál már meg írni jóember!

Mi ez a förtelem, amit idehánytál?

Miért kellett ez?

2018. jún. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/59 anonim ***** válasza:
7%

43

Értő olvasás, funkcionális analfabétizmus kerülése tenné lehetővé számodra, hogy ne tűnj nevetségesnek ilyen mértékben, legalább e miatt.


Penetráns stílus, azaz mindent betöltően, szembetűnően, áthatóan alja tempó.


De persze, csak annak, aki érti a szavak jelentését, valamint a prolizmus sem otthonos közeg számára.


Szívesen.

2018. jún. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/59 anonim ***** válasza:
83%
Kérdező, nem értem, amit írsz. Ha dolgozna, akkor a busz pénzbe kerülne és ezért nem tud dolgozni vagy önállósodni?
2018. jún. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/59 anonim ***** válasza:
100%
Nem várható el, ugyanis anyád átbasz.
2018. jún. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/59 anonim ***** válasza:
93%

Ez kissé zavaros nekem, és nincs türelmem minden választ elolvasni.

Ahogy értelmezem, az lenne az egyik megoldás, hogy a fiú fizesse ki a tesóját, (lakás értékének hitellel csökkentett összeg fele) vállalja át a hitelt, és kerüljön a nevére a ház. (és lakjon együtt az anyjával, cserébe kérjen tőle bérleti díjat, mert úgy tűnik, ebben a családban ez így szokás)


Másik: költözzön el. Ha kell erre vegyen fel hitelt, vagy keressenekolcsó szobát, nem várjon másra.

2018. jún. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/59 anonim ***** válasza:
72%
48 inkább anyósjelöltre tippelek "anya/nő!esetében, de borzalmas zavarosan adja elő a meny/nő ezt az egészet... megsajnáltam, nehéz lehet így élni.
2018. jún. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!