Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Belefizetni és fizettetni a...

Belefizetni és fizettetni a hiteled és utána felvetetni a gyerekeddel egy másikat, hogy kifizessen egy fél lakást a testvérének, elvárható?

Figyelt kérdés

Eset:

A szülőnek milliós deviza hiteles tartozása van a lakásra, a fiának és az ő barátnőjének albérletbe adja a fiú szobáját.

Állíttólag az így megkapott pénzt beleteszi ebbe a hitel törlesztésbe, eddig oké.


A csavar:

A fiúnak van egy testvére, aki már rég nem lakik otthon, az anya azt mondja hogy a lakás az az ő örökségük lesz.

Így, hogy hitel mentesen tudja átadni, megközelítőleg 5 év múlva, azt mondja fizeti a saját maga által felvett hitelt és a lánya részét is magára vállalja, mivel a fia és a barátnője is fizet bele, így lenne a leggyorsabb, állítólag.


Örökség a nő elképzelése szerint:

Van a lakása, aminek van egy értéke, mondjuk 20-22 millió Ft, annak a fele 11 millió, az adásvételin a fia részéből levonódik az az összeg, amit eddig befizettek, így annyival kevesebbet kell kifizetnie a tesójának.


Ha az anyja azt mondta, hogy a lánya részét is fizeti ő, akkor miért kell megvennie a fiúnak és a barátnőjének még a fiú tesójától a lakás felét? Értem hogy az attól még egy fél lakás, de nincs kilátásban ennyi pénzük még évek múlva sem, ezért az anyja azt mondta, vegyen fel hitelt a fia, hogy ki tudja fizetni a lakás felét a tesójának.

Nem tettek bele már ( illetve nem tennének bele már épp eleget azzal, hogy az anyja hitelébe beszállnak, még ki kellene fizetniük a tesójának kb 5 milliót.


Az anya számítása alapján 70E Ft havonta, ennyiért adná ki azt a szobát nekik, ami eddig a fiáé volt.

Azzal számol, hogy 5-6 év múlva eladja a lakást nekik.


Előzmények:

A dolog pedig úgy kezdődött, hogy külön akartak költözni az anyjától.

A fiú és a lány keresték azt a lakást, ahol fenn tudják tartani magukat, az anyja tudta ezt és látszólag mindent megtett, hogy találjon nekik lakást ( nagyon nagy az ismerettségi köre ).


Eredmény:

Mindebből az jött ki, hogy a lakások nagyon drágák és nem is éri meg egy olyan helyre költözni, ahol nincs a közelben senki, akire számítani lehet.


Így addig-addig szűkítette a lehetőségeiket, hogy a vége ez a 70E Ft-os saját gyerekkori szobájának a bérlése lett. Úgy tudom hogy beleszólásuk sem volt, mert ez így ki lett jelentve. Plusz a fejükhöz lett vágva, hogy ha ez nem jó, akkor keressenek jobbat. Budapestre szerettek volna költözni alapból..



Én próbálnék segíteni nekik, hogy külön költözhessenek, de nekem is korlátozottak a lehetőségeim, még tanulok főleg.



Már nem tudtam mit mondjak nekik, mert nagyon ki voltak borulva.


Köszönöm hogy elolvastad.

Tanácsokat és bármit amit tudtok segíteni szívesen meghallgatom, szeretnék segíteni nekik. Ha kérdésetek van, az is jöhet.


Ha ismertek valakit akinek nem nagy pénzkiesés és megengedheti magának hogy a lakását kb fél évig olcsóbban kiadja ( a talpraállásukig), akkor íkérlek írjatok.

Facebookos lakáshirdetős csoportokban tudtommal benn vannak, de ki tudja.


Szóval bármi jöhet. Még egyszer köszönöm, ha próbálsz segíteni, hogy segíthessek.



2018. jún. 27. 07:36
1 2 3 4 5 6
 31/59 anonim ***** válasza:
9%

"4 szereplő van: -anya/nő,"

Állj! Ma már ezt külön ki kell jelenteni, hogy anya az nő? Mi lesz veled emberiség?

2018. jún. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/59 A kérdező kommentje:

#30

Teljesen igazad van! És még ők legyenek hálásak hogy jött ez a “lehetőség”.



#31 "4 szereplő van: -anya/nő,"

“Állj! Ma már ezt külön ki kell jelenteni, hogy anya az nő? Mi lesz veled emberiség?”


Először is, fontos kijelenteni hogy te megragadtad a lényeget, további boldog életet!..

Másodszor, a “/ “jel a “-vagy” jelzése, és én két fèle képp írok róla, anya vagy nő, kellemetlen hogy ezt meg kell magyaráznom, de ma tanultál valamit, így megérte.

2018. jún. 27. 09:40
 33/59 anonim ***** válasza:
28%

28, KÉRDEZŐ


"Tudok róla hogy milyen hónap van, azt is hogy annak aki otthon ülhet nyugalomban és nem attól tart hogy az anyja épp át akarja-e verni, könnyű dolga van, DE te azt még nem tudod, ezek szerint, hogy egy lakásbérléshez pénz kell, ahhoz meg munkahely."


Imádom, amikor a tehetetlen huszonévesek, éppen mamzitól elköltözve vagy sem, azt hiszik, ők eregetik a passzátszelet.

Arany tündér virágoskertem, azért mondom sokadjára, hogy hülyék vagytok, mert adjanak olcsóbban ki nekik idegenek albit, meg fél év alatt vagy lesz munka vagy nem az opció, ÉS erre föl próbálsz beszólogatni.


Én már régen megoldottam a saját életemet, és nem mamitól osztom az észt. Éppen EZÉRT mondom, hogy keressenek munkát, költözzenek el, de azt NE várják már el senkitől, hogy adjon ki nekik fél évre olcsóbb albérletet, mert az nekik "segítség" (?).


Facepalm.

2018. jún. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/59 anonim ***** válasza:
80%

33 vagyok, kimaradt a lényege:

ez az egész litánia, amit nem tudsz megfogalmazni tőmondatokban, egy picsogás.

Összefoglaljam? Le akarják otthon húzni, ezért inkább elköltözik. Kivesz lakást és dolgozik. Pont.

2018. jún. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/59 anonim ***** válasza:
31%

"és én két fèle képp írok róla" - világos, minél zavarosabb legyen a leírásod, hogy olcsó albit keresel.

Nem tudok sajnos segíteni.

2018. jún. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/59 A kérdező kommentje:

#28

Kedves válaszoló!

Szerintem akkor meg is beszéltük, nem? Neked megvan a “mamzi”-tól külön álló csodálatos virágzó boldog életed, örülök neki, hogy a seggeddel a fejed helyén ilyen kiválóan boldogulsz.


Senki nem mondta azt, hogy elvárják hogy valaki olcsóbban adjon lakást, ezt kedves tündérem, ÉN, aki szintén látom a helyzetüket és segíteni próbálok, írtam ki pluszba, de nyugodj meg, számítottam rá hogy megjelennek a sz*rral dobálódzó dzsungellakók.


Gondolj arra amire eddig, hogy neked mennyire jól ment és helyettem is veregesd vállon magad.

2018. jún. 27. 09:53
 37/59 anonim ***** válasza:
87%

1. A fiú meg a barátnöje X évig ott éltek és fizettek valamennyi (mert a 70ezer elég kevés) lakbért. Az léynegtelen, hogy ezt a anya mire költötte, ha hitelt törlesztet belöle, az magánügye.


2. A lakást nem kell senkinek megvennie, mert az úgy is a gyerekeké lesz (a két gyereké felesben).


3. Ha az egyikgyerek meg akarja venni, akkor most kifizeti az anyának a teljes vételárat. A másik értelemszerüen nem fizet semmit.


4. A bennlakó gyerek nagyon hülye, ha felvesz kölcsönt egy olyan lakásra, ami nem az övé.


5. HA van kis esze a fiúnak, akkor kiköltözik a barátnövel máshová, egy szobát csak tudnak fizetni.

2018. jún. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/59 anonim ***** válasza:
0%

Micsoda undorító stílusod van...

Rosszabb vagy, mint a történetben szereplő anya...

2018. jún. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/59 anonim ***** válasza:
9%
38 zavaros tudattal él a kérdező, és még a kapa is kihullt a szájából, így érthető, hogy mindenki rohan segíteni, hogy olcsón éljenek.
2018. jún. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/59 anonim ***** válasza:
81%
A fiu a hulye. Dolgizzanak es menjenek kulon. Ne mondja azt senki h ket ember nem tud megelni egy kis alberletben.
2018. jún. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!