Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi lenne a helyes megoldás?...

Mi lenne a helyes megoldás? Beteg gyerek egy 1éves mellé?

Figyelt kérdés
Mindig ezen veszekszünk, hogy párom 6 éves fia, mindig köhög fáj a torka és anyuka elfelejt szólni, hogy beteg. Most megtudtam, hogy hasmenése van, ma jönne, annyit mondott az anya,már éjszaka nem ment a hasa, de 3 napja egyfolytában úgyhogy most már biztos nem beteg. A 15 hónapos oltás után most múltak el a tünetei a fiamnak. Tényleg én reagálom túl, hogy nem akarom össze szedjen valamit?

2018. jún. 29. 08:02
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
96%

Két gyerekünk van és természetesen össze-vissza fertőzik egymást, hiába próbáljuk megakadályozni. A nagyobbik óvodás, onnan egész évben megvan a vírus-utánpótlás. Ráadásul kisfiam elég érzékeny szervezetű, mindig mindent elkap. Ő megfertőzi a feleségemet is, meg a kicsit is (aki egy éves). Aztán mire a kicsi is kigyógyulna, addigra ő fertőzi vissza a nagyot. Ráadásul nagyon szeretik egymást (aminek persze örülünk), és sokszor kell a nagynak mondanunk, hogy most azért ne ölelgesse a kicsit, mert náthás, köhög, máskor meg azért ne, mert a kicsi náthás és visszafertőzi. Közben meg eszembe jut, nehogy e sok tiltással éket verjünk közéjük.

Szóval ez ugyanígy lenne, ha két közös gyereketek lenne.


Ráadásul, ha így, gyógyulófélben, nem engedné anyuka a gyereket, annak lenne olyan olvasata is, hogy keresi az ürügyet, hogy ne kelljen az apjának odaadnia a gyereket.

Szerintem, ha a gyerek van olyan állapotban, hogy lehet vele sétálni (nem szaladgálni!) és nincs szemmel láthatóan rossz közérzete, akkor jogos, hogy odaadja, ill. én apuka helyében igényelném is.

Természetesen próbálnám megoldani, hogy pl. külön szobában legyen a két gyerek, ill. keveset érintkezzenek.

2018. jún. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
77%
Én megértelek,hogy a saját gyereked a fontosabb!!! Minden bizonnyal a párodnak is a saját gyerekei,mert ugye nem csak egy van neki!Azzal,hogy nektek született egy közös, szerencsére nem szűnt meg neki létezni az előző kapcsolatából való és ugyan olyan fontos neki mint a ti közös babátok. Majd amikor szülsz még1-et akkor tudni fogod,hogy ilyen esetbe miért nem fogod eltávolítani az egyiket a másoktól és miért volt vita emiatt köztetek, hiszen hiába nem veletek lakik ő akkor is párodnak a fia. Te teljesen másképp nézel rá és vélekedsz a gyerekről mint a párod, ez teljesen érthető...meg mielőtt vitatkoznál a pároddal mindig gondolj arra,hogy neki ő is ugyan úgy a gyereke és ő is ugyan olyan fontos neki mint a közös!!!
2018. jún. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
75%

De miért jössz össze gyerekes pasival, ha GYŰLÖLÖD az övét, és azt hiszed, hasra kell esnie tőled, mert szültél neki egyet.


Pároméknál is a második feleség fújt az előző házasságból született kisgyerekre (a páromra), az apuka úgy otthagyta 4 év után, mint a sicc.


Azt mondta, neki nem kell olyan nő, aki nem képes elfogadni a kisfiát... igaza volt, azóta összeházasodott ismét, és a harmadik felesége normális nő, nem tesz külöbséget a saját meg a másik gyerek között, sőt, a párom öccsét - aki neki nem "mostohafia" - is szívesen látja, és ha baj van, segíti.


Sajnálom a férjedet, amiért veled van, de még jobban szegény kisfiút.

2018. jún. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
85%

Én nem értem ezt a sok önsorsontó nőt. Tiszta konfliktus az életetek, nem lett volna egyszerűbb hallgatni nagyanyáinkra, és "suba a subához, guba a gubához" alapon házasodni, vagyis gyerekes gyerekessel szűrje össze a levet, gyerektelen meg gyerektelennel? Utána meg jönnek a nyavalygások, hogy a baba születése után az első hat hétben be ne tegye a lábát a másik gyerek láthatás címén se, a fertőzések miatt; utána ne jöjjön, ha beteg, mert megfertőzi a másikat; nem kell neki biciklit venni, meg ballagási ebédet is rendezni, mert aránytalanul megterheli a költségvetést; minek neki ez, az; ide ne költözzön csak azért mert összeveszett az anyjával, hogy képzeli; ha meg láthatásra jön, és nem segít fényesre nyalni a házat azalatt a két nap alatt, meg főzni, akkor a legutolsó neveletlen szemét...Hogy tudtok így élni? Állandó morgás és konfliktus az életetek, aminek egyetlen forrása a másik kapcsolatból való gyerek.

Vagy sajátodként fogadod el, és kezeld is úgy, minden tekintetben, hiszen a férjednek is ugyanúgy gyereke, mint a közös, vagy nagyon egyszerű, ha erre nem vagy képes/ van egy ex, aki lehetetlenné teszi, akkor ne kezdj gyerekessel!

2018. jún. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim válasza:
33%

A kérdezőt is meg lehet érteni. A kisfiú nem a sajátja, független attól, hogy biztos szereti. De az anyjának a kötelessége ápolni, ha beteg. Nem a kérdezőnek. A gyereket a saját anyja dobja oda betegen, ez milyen dolog?

Mi is mozaikcsaládként működünk, egész ügyesen. Köhögés, orrfolyás belefér, hasmenés, láz nem.

Ha az én nagyobbjaim betegek, akkor én ápolom őket, és bizony ágyban fekszenek, és kibírják, hogy nem csókolgatják a babát.

Ha a férjem gyerekei betegek, akkor biza nem jönnek, majd ha meggyógyultak, akkor sűrűbben elhozzuk őket.

2018. jún. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim válasza:
42%

Utolsó vagyok. Még annyit, ha a férjem gyerekei betegek, akkor az anyja nem engedi ide őket, nehogy az enyémek elkapjanak valamit. Vagy konzultálunk, mi legyen.

Az igaz, hogy barhol összeszedhet bacit, de itt azért javarészt egy lakásban vannak összezárva a gyerekek.

2018. jún. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 A kérdező kommentje:
Leírtam mi a bajom de itt egy két emberen kivül le lettem oltva. Most gyógyult meg a fiam a 15 hónapos oltás után. Az orvos is megmondta most fogékonyabb a betegségekre, most meg egy éjszaka már nem ment a hasa de 3 napja igen, nem tudhatjuk , hogy nem fertőz. Akik meg azt írják vigye el az apja valahová betegen hová, az anyósom azt mondta ő nem akar most beteg lenni, oda nem mehet, a másik ő is haza hozhatja a betegséget.
2018. jún. 29. 10:56
 28/50 anonim ***** válasza:
72%

Osszezavarodtam kicsit.


"Most gyógyult meg a fiam a 15 hónapos oltás után. Az orvos is megmondta most fogékonyabb a betegségekre, most meg egy éjszaka már nem ment a hasa de 3 napja igen, nem tudhatjuk , hogy nem fertőz. "


Ooo, most akkor a te gyereked beteg es volt hasmenese az oltas utan? Eddig azt hittem, h parod nagyobbik gyereke volt beteg, de most ugy irod fentebb mintha nem.

2018. jún. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 A kérdező kommentje:
A fiam most gyógyult meg, vagyis múltak el az oltási reakció. És most ide akarja küldeni a hasmenéses gyereket aki a nagyobb a párom fia.
2018. jún. 29. 11:09
 30/50 anonim ***** válasza:
36%
Én azon gondolkodnek el, melyik megoldás okozza a nagyobb kárt.
2018. jún. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!