Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi lenne a helyes megoldás?...

Mi lenne a helyes megoldás? Beteg gyerek egy 1éves mellé?

Figyelt kérdés
Mindig ezen veszekszünk, hogy párom 6 éves fia, mindig köhög fáj a torka és anyuka elfelejt szólni, hogy beteg. Most megtudtam, hogy hasmenése van, ma jönne, annyit mondott az anya,már éjszaka nem ment a hasa, de 3 napja egyfolytában úgyhogy most már biztos nem beteg. A 15 hónapos oltás után most múltak el a tünetei a fiamnak. Tényleg én reagálom túl, hogy nem akarom össze szedjen valamit?

2018. jún. 29. 08:02
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
65%

Apunak csak a buli jár, betegen nem kell a gyerek? Undorító ez a felfogás. A gyerek akkor is a gyereke, ha beteg. Miért csak anyu szívjon a beteg gyerekkel? Az ápoláshoz p_nci kell? Én azt hittem türelem és gyógyszer. Nem tudom más hogy van vele, én egyiket sem a lyukamból húzom elő.

Gondolom anyu azért "felejt el" szólni, mert tudja, hogy akkor jön a rinyálás, hogy így nem kell a gyerek.

2018. jún. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
66%
De egy beteg gyereknek nem otthon a helye? Itt mindenki pattog,hogy betegen is igenis viselje gondjat az apja is... Igen,viselje nyilvan menjen at hozza,ameddig az anyukaja elmegy kikapcsolodni vagy valami. Eszembe nem jutna egy kicsi szinte meg baba melle elkuldeni egy beteg kisgyereket...
2018. jún. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
86%

Én legjobban azt a 6 éves kisfiút sajnálom, aki átéli, hogy betegen senkinek sem kell. :-(((

Anyjának azért nem, mert pihenni akar, apjának azért nem, nehogy megfertőzze az új asszonytól való gyerekét.

Pedig a betegség (túl a nyilvánvaló fertőzési forrásokon), sokszor pont a lélek jelzése: hogy gondoskodásra, szeretgetésre vágyik az a kis hatéves. Aki nem tehet arról sem, hogy a szülei elváltak (biztos az is megviselte).

2018. jún. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
98%

#42

Ideális esetben az elvált szülők gyereke az apja, és az anyja lakásában is otthon érzi magát, mind a kettő az otthona, ahol van saját kis kuckója, ágya. Nem vendégségbe megy. És ugyanúgy igényelheti az apját is betegen, mint az anyját. Az apa is tejes értékű szülō. Itt nem arról van szó, hogy 40 fokos láza van, és az ágyból nem tud felkelni.

2018. jún. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
38%

Utolso,

En azt ertem,de ha volna mas lehetoseg miert kene egy baba kozelebe vinni? Betegen..

Ha velunk ilyen eeet tortenne ,es en mint az anya ha pihenni szeretnek szolnek az exferjemnek,hogy inkabb jojjon o a kisfiunkhoz,jatszanak,olvasson neki meset,pihenjenek egyutt,nezzenek valami jo kis mesefilmet vagy akarmi en meg lelepnek . mert a masik anyukatol sem.elvarhato hogy az otthonabol menjen el a babajaval ha most az a kicsi joval fogekonyabb a betegsegekre. Akar egy laz,akar egy hasmenes vagy akarmi.

De ez csak.az en velemenyem. En igy csinalnam. Ettol fuggetlen persze jogos,erezze magat otthon mindenhol,apjanal is anyjanal is , de ha beteg en ugy gondolom az eletvitelszeru kis kuckojaban jobban erezne magat. Komfortosabban.

2018. jún. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 A kérdező kommentje:
Nem viselte meg aválás mert nem voltak együtt csak 8 hónapos koráig, akkor össze költöztek egy másik pasival, a mi szobánkba van egy kanapé azon alszik, mert külön szobába tettük de akkor szemetek voltunk anyuka szerint mert velünk kell egy ágyban aludnia, én ebbe soha nem mentem bele, itt alszik de külön ágyban.
2018. jún. 29. 15:35
 47/50 anonim ***** válasza:
74%

Nem viselte meg a válás? Nekem 9 hónapos a gyerekem, de ha munka miatt pár napig nincs itt a Férjem, hiányolja. Ha meghallja a telefonban a hangját örül.

Remek kapcsolata lehet a gyerekeivel és te is nagyon empatikus ember lehetsz.

2018. jún. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
31%

de a 9 hónapos idővel elfelejti....

oké hogy most örül a gyereked az apucinak,de ha elválnátok idővel ez elhalványulna.

2018. jún. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
57%
Èn tuti nem engednèm igy a baba közelèbe. Akkor jövő hèten legyen ott inkàbb egy nappal többet.
2018. jún. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
100%

#48

Ha az apa teljesen megszűnne létezni, max akkor halványulna el. Ha a szeretett szülőjét hétvégente látja csak a gyerek, az megviseli, hiányzik neki. Megszokja nyilván, de ettől még nem jó neki.


Lehet opció az, amit pár válaszoló írt, hogy akkor menjen át az apuka és ott foglalkozzon a gyerekkel, de nem hiszem, hogy azt olyan jól tolerálná az új feleség, hogy az exével is ennyi időt tölt ezáltal az apa. És jöhetnek a kövek, de továbbra is azt gondolom, hogy az apának a beteg gyerek körüli teendőkből is ki kell vennie a részét. A gyerek már jobban van, nem megy a hasa se. Ha ősztől tavaszig taknyos/náthás lesz a gyerek, mint kb minden második közösségbe járó kicsi, akkor majd sose mehet apukához, nehogy megfertőzze a kistesót? Az apa új családot alapított, szuper, de így az anyának mekkora esélye van ugyanerre, ha neki kell 0-24ben a gyerekkel lennie, hétközben és hétvégén is. Ezt a gyereket ketten vállalták, válás után is ketten kellene megoldani, az ilyen helyzeteket is.

2018. jún. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!