Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi lenne a helyes megoldás?...

Mi lenne a helyes megoldás? Beteg gyerek egy 1éves mellé?

Figyelt kérdés
Mindig ezen veszekszünk, hogy párom 6 éves fia, mindig köhög fáj a torka és anyuka elfelejt szólni, hogy beteg. Most megtudtam, hogy hasmenése van, ma jönne, annyit mondott az anya,már éjszaka nem ment a hasa, de 3 napja egyfolytában úgyhogy most már biztos nem beteg. A 15 hónapos oltás után most múltak el a tünetei a fiamnak. Tényleg én reagálom túl, hogy nem akarom össze szedjen valamit?

2018. jún. 29. 08:02
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
37%
Én nem engedném. Ilyenkor még az együtt élő tesókat is elszeparálom, nem hozok a házba a kicsi mellé egy gyereknyi baktériumot. Ezt a másik anyukának is meg kellene értenie. Alig múlt egy éves az a pici, most oltották, nem kellene fertőzésforrást vinni a közelébe. Mondd meg a párodnak hogy érted, hogy szereti a másik gyereket is, de a kisebb szervezete még nem olyan erős és ha lehet, nem kellene játszani vele. A nagyobb is maradjon otthon, hogy rendesen meg tudjon gyógyulni, mert ez meg a másik. A beteg gyereket nem küldöm el sehova, mert mellettr akarok lenni, látni, hogy tényleg jobban van-e, és segíteni, ápolni, ha rosszabbul lesz.
2018. jún. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
72%
Ebbe CSAK a férjednek van beleszólása, mert AZ Ő gyerekét akarják ide-oda küldözgetni.
2018. jún. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
76%

Megértem ha aggódsz de ez a ti esetetekbem sajnos nem olyan egyszerű. Mennyire utálná meg a 6 éves a kistestvérét, ha megmondanátok neki hogy "kicsim apádhoz most nem jöhetsz mert a kicsi elkapja"? De neked ez könnyebb lenne gondolom, legalább nem is akarna jönni.


Az apukának ő is a gyereke.

Az meg oké hogy beteg gyereknek anyja mellett a helye, na de ha nincsenek tünetei már, nincs rosszul, minek ez az anyamajom tiltás?! Az apa is ugyanolyan értékű mint az anya.


Ezért nem kell gyerekes pasival kezdeni, ugyanis most bizony el kell fogadnod ha odamegy a gyereke. Ugyanannyi joga van ott lenni, mint a tiednek. Az apjánál. Igen, akkor is, ha tegnap még fosott.

2018. jún. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
84%

"Mindig ezen veszekszünk..."


Föltételezem, nem a két anyuka egymással, hanem kérdező és a férje.

Vagyis - ha jól értelmezem - apuka szívesen hozná a gyerekét. Innentől pedig ezt el kell fogadni, mivel az ő gyereke.


Föl nem foghatom, miért nem lehetett ezeket a dolgokat kitapasztalni (ezeket a boxmeccseket lejátszani :DDD) még a közös gyerek vállalása előtt. És ha nem jutnak közös nevezőre, elválni/szétválni. Most már ez se egyszerű a közös gyerek miatt és csak a mozaik-család lenne még "mozaikabb". De ha mégis így alakul, akkor kérdező is lesz még a másik oldalon...

2018. jún. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
40%

Nálunk egyszer anyuka tetvesen küldte hozzánk a kislányt egész hétvégére (két kisgyerek mellé) úgy, hogy nem szólt előtte. Majd mikor rákérdeztünk, hogy miért nem volt iskolában egész héten akkor elárulta.

Persze rögtön felhívtuk anyukát, hogy mégis hogyan gondolta? Annyit mondott, ha már úgyis fodrász vagyok akkor kezeljem már le a gyerek haját.Kösz!

El lehet képzelni hogy telt a hétvégém.

Mivel egy gyerek 7-8 éves koráig nagyon sűrűn beteg így nem lehet folyamatosan tàvoltartani.

De! Más egy hasmenéses vírus és más egy orrfolyás. Ha apuka nem hajlandó kihagyni a találkozást, ilyenkor vigye el programra a gyereket, majd este vigye haza az anyjához, ilyen egyszerű!

Senki ne felejtse, hogy az apukáé a gyerek nem a kérdezőé. A láthatás az apára vonatkozik, legalább ilyenkor foglalkozzon ő vele.

2018. jún. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 A kérdező kommentje:
Nem mi veszekszünk, hanem a párom és a gyerek anya. Minden hétvégén itt van mert ő pihen, sokszor beteg, sokszor elkapta a kicsi, mert anyuka pihenni akar. Most elégeltem meg. A párom nem akarja betegen elhozni mert neki is rossz ha a kicsi mindig beteg. Az a baj elfelejt szólni ha beteg, vagy direkt csinálja. Még azt is elvárná utazzak én 150 kilométert a fiammal, hogy menjek anyukámhoz, szerintem jogom van itthon nyugodtan lenni.
2018. jún. 29. 12:40
 37/50 anonim ***** válasza:
51%
Nem tehet arról a hatéves gyerek sem, hogy szegényke beteges akármilyen rossz anyukája is van. Ha sokszor beteg, és emiatt nem tud elmenni az apukájához, csak nagyon keveset, akkor az apuka így ki fog maradni a nagyobbik gyereke életéből. Ez nagyon szomorú. De teljesen megértem azt is, hogy te is félted a sajátod. Nem hiszem, hogy lehet teljesen jó döntést hozni ilyen helyzetekben. Valakinek kell nézni mindig az érdekeit, és érthető, hogy neked a sajátotoké a legfontosabb.
2018. jún. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
84%

Szóval apuka se akarja.

A minap is volt egy kérdést, mozaik család szintén, csak ott 3 "régi" gyerek akiket szintén passzolgattak egymásnak mint egy lukas labdát, azok se kellettek már senkinek csak az új punci új gyereke.

2018. jún. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
41%

nem azért,de amikor bárányhimlős voltam még nekem is távol kellett lennem a kisöcsémtől házon belül. Szerintem a kérdező teljesen jogosan várja el, hogy ha az anya tudja(márpedig nagyon is tudja) akkor ne küldje át a beteg fiát. Egyrészt az ő gyerekének is jót tesz ha otthon kipiheni a betegséget, másrészt a kicsi is most fogékony rá.

Példának okáért én ha meg voltam fázva valamitől nem adtam puszit a sógornőm gyerekének, mert nem akartam átadni, a legtöbb embert szerintem úgy nevelik, hogyha tudod hogy beteg vagy nem terjeszted. például nem mész be dolgozni ha fertőző beteg vagy stb.

2018. jún. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
88%
Hát nem tudom, én 3 gyerek mellett nem tudok azonosulni a problémával, nyilván elkaptak egymástóp ezt azt. És ha betegek, nálunk simán felváltva vagyunk velük itthon, nem az én kötelességem az anyjukként. Tegyük fel az anyánál is lenne egy kisebb tesó, akkor mehetne a gyerek a lelencbe, mert nehogy összefertőzze a kicsit? Arról nem beszélve, hogy kisgyerekben bármikor bújkálhat valami, akkor is megfertőzhet mást, amikor még nincs semmi tünet (lásd pl bárányhimlő). Ha már 12 órája nem ment a hasa, nem hányt, akkor 90%, hogy túl van a betegségen. De gyakori kézmosással a minimális kockázatot is le lehet csökkenteni. 6 évesen meg szerintem ő is el tudja dönteni, hogy jól érzi e magát annyira, hogy akar-e menni az apjához.
2018. jún. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!