Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülök, Mikor engednétek...

Szülök, Mikor engednétek először ki egyedül a házból a gyereketeket? Titeket mikor engedtek?

Figyelt kérdés
Tehát, mikor léphettetek ki az utcára szülői felügyelet nélkül, mikor mehettetek iskolába először egyedül, vagy haza onnan? És mennyire abnormális, hogy 14 év ez a korhatár, és addig mondjuk a gyereket az 5 percre lévő suliig is kocsival fogják szállítani, addig nem tanítják meg neki a közlekedést? Érdekel a ti véleményetek.

2018. júl. 3. 21:46
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
84%

Megragadtad a lényeget, utolsó.

Agyilag és szociálisan értettem a későn érést.... Nem véletlen a korán kezdett nemi élet.

2018. júl. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%
10 perc sétára volt tőlünk az általános iskolám és nem kellett semmilyen főúton átmenni. Már 2.-3.os koromban egyedül jártam suliba és élek :DD A bolt is 10 percre volt kb.3.-4.es koromban engedtek el egyedül
2018. júl. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

Én már 4 évesen egyedül mentem óvodába, Kisváros külvárosban laktunk, utána meg 6 évesen egyedül jöttem haza az iskolából, a belvárosból. Na, de az más világ volt akkor.


Fiamat/lányomat 6 évesen a kisboltba már leküldtem ez a házunk alatti garázsbolt volt. Iskolából 8-9 éves kortól (harmadik osztályos koruktól) jöttek-mentek egyedül. Ez lakótelepen belül található.

2018. júl. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 Metionin ***** válasza:
100%
#14: városon biztos, én sokszor láttam a saját szememmel ahogy az ovisok előttem sétáltak az ovi felé (én iskolába mentem). Illetve sokukat az iskolás nagytesó adta be. Amikor én voltam ovis, anyám szépen lerakott az ovi ajtajában és ott vártam hogy 6-kor kinyissák az ovit. A többi gyerekkel addig az ovi udvarán játszottunk. Ha az ember 6kor már a munkahelyén kell hogy legyen, nem állhat ott a gyerekkel amíg az óvónénik megérkeznek 6kor és nyitnak. De ez nyilván helyfüggő is, itt ahol most lakom egy csoporttársam mondta hogy az alsós kistesójáért kell mennie mert csak felnőttnek adják oda a gyereket az iskolából. Nekem ez meglepő volt, nálunk ez nincs így. Mi van ha a szülő akkor még a munkában van?
2018. júl. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim válasza:
100%
Én anno még 10 éves koromba egyedül sétálgattam suliba utána költöztünk és 11 évesen egyedül buszoztam meg gyalogoltam a városba olyan 3kmt mentem erdős részen,simán az utcán és úgy bárhol.9-10 évesen vittek utoljára kocsival suliba. 14 évesen és úgy hogy 5 percre van? Ez elég gáz...
2018. júl. 5. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%

Budapest egyik külső kerületében, kertvárosi övezetben kb. 9 éves koromtól jártam egyedül haza. 5 percre laktunk, többen indultunk el, egy darabig együtt, aztán mindenki a maga útján. Ez tíz éve volt, szerintem most is bőven beleférne, nem változott a környék. Én egyedül akkor féltem kicsit, amikor ötödikesen sötétedés után voltam egyedül órákig (télen, korán sötétedett) a nagy házban.


Egy közeli ismerős kisgyerek viszont másik városban más jellegű környéken lakik, a körzeti iskola nem jó, villamossal és busszal kellene utaznia több, mint fél órát kétes alakok közt. Őt én se engedném. (Bár az a baj, hogy őt itt se, nem úgy nevelték.)

2018. júl. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 sm's girl válasza:
100%
Én kb. 10 éves voltam amikor egyedül kezdtem járni a 15 percre lévő suliba, illetve olyan 11 évesen buszoztam egyedül 40 km-re lakó rokonaimhoz. 18/L
2018. júl. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!