Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülök, Mikor engednétek...

Szülök, Mikor engednétek először ki egyedül a házból a gyereketeket? Titeket mikor engedtek?

Figyelt kérdés
Tehát, mikor léphettetek ki az utcára szülői felügyelet nélkül, mikor mehettetek iskolába először egyedül, vagy haza onnan? És mennyire abnormális, hogy 14 év ez a korhatár, és addig mondjuk a gyereket az 5 percre lévő suliig is kocsival fogják szállítani, addig nem tanítják meg neki a közlekedést? Érdekel a ti véleményetek.

2018. júl. 3. 21:46
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

14 évesen???

8-9 évesen egyedül mehettem boltba. Visszaváltottam a kólás üvegeket és vettem kisebb dolgokat. A visszajáró mindig az enyém volt. :D:D

És nyugodtan elmehettem "cimborákhoz", vagy a játszótérre.


10 évesen már egyedül jártam iskolába a város másik részére.


12 éves koromtól én vittem iskolába és hoztam haza az öcsémet.


Lehet akkor még más világ volt.


De azért ez a 14 év akkor is röhej. A gyereknek is "ciki", hogy papa mama viszi iskolába. :D

2018. júl. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
87%
Őszintén 7.es koromig kisérgettek nagyon ciki volt piszkáltak is érte. A sulim olyan 15-20perc volt gyalog. Rühelltem,hogy úgy kezelnek,mint egy ovist. 😕 Én úgy leszek vele,hogy amikor látom,hogy nincs rá igénye kellemetlen neki akkor tuti nem fogom hurcolászni a suliba. Ha 10 évesen úgy dönt egyedül akar menni akkor egyedül megy max. megnézném,hogy hogy boldogul egyedül,ha minden okés és nem egy veszélyes környék akkor büszke is lennék,hogy milyen hamar önálló lett a fiam. ☺ Sok szülő túlfélti a gyereket,mint engem majd megfojtottak ezzel a féltelek dologgal. Én ezt a hibát nem akarom elkövetni.
2018. júl. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%
Nyolcévesen már egyedül jártam suliba, boltba mamának, stb.
2018. júl. 4. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
71%

8.

Ne hazudjál már, oviból és oviba szigorúan felnőtt kézből, kézbe adják a gyerekeket. Úgyhogy kötve hiszem, hogy ovisok egyedül mászkálnának be.

2018. júl. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
81%

Azért azt sokan elfelejtik, hogy a világ bizony nagyon megváltozott.

Itt úgy látom, a gyermektelen 30-as korosztály írogatott választ, példálózva, hogy ő anno már 8-9 évesen egyedül ment iskolába.

Nekem most 8 éves.


Igaz, 3 km-re van az iskola, de kizárt dolog, hogy egyedül elengedném. Az iskolában is szülőnek kell bevinnie a gyereket és értemennie alsóban.


Sőt, még nyilatkozni is kell, hogy kinek "kiadható" a gyermek.

És ez - higyjétek el - nem véletlen.


Hosszan lehetne sorolni a veszélyeket, és tudomásul kell venni a régi idők elmúltak. Különben is később érnek meg a gyerekek, kapásból a többségük betöltött 7 évesen megy elsőbe! Mert akkorra érnek meg rá! Év végéig mind betölti már a 8-at is.


A másik fontos dolog: olyan későn esünk haza, legtöbbször fél 5-5, mert már egésznapos iskola van, hogy legalább a hazautat töltsük együtt.


Szerintem mi a távolság miatt végig fogjuk hordani általános iskolába, meg különben is, így gyorsabb, és úgyis arra megy a férjem munkába, most induljanak külön? Érdekes lenne.

Ráadásul 7:20-kor már el kell indulni, és még mi szerencsésebbek vagyunk, van ismerős, akik fél 7-kor indulnak reggel, és fél 6-ra esnek haza. Mennyi időt töltünk így is külön? Marad jó esetben este 2-3 óra együtt lenni, enni, fürödni, pakolászni... Legalább az utazással is együtt töltünk időt.

2018. júl. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
77%

Én ugyan még nem vagyok szülő, de saját tapasztalatok alapján anno, ill. amiket ma látok, így tennék... de lehet, ha gyerekem lenne, más tök másképp :D.


Kezdjük ott, hogy gyereket eleve nem vállalnék putris, zűrös, balhés környékre, és suliba sem vitetném oda. Szóval ezeket figyelembe véve, kizárva azt az eshetőséget, hogy jaj, 18 éves koráig nem mehet egyedül, mert hordákban állnak a késes cigányok a suli mellett:

- egyedül 10 éves koráig nem szívesen engedném, még ha nagyon közel is van az iskola. Amikor én voltam gyerek, abban az időben ilyen 2 sarokra levő suliba elengedtem volna gyalog akár 8-9 évesen is, de most már nem olyan jó a közbiztonság egy ahhoz hasonló környéken.

10 éves kor után meg annak függvényében, neki mire van igénye, és mennyire észszerű kocsival fuvarozni suliba. Nyilván azért 12-13 éves korában már leülnék vele beszélni, ha 1 sarokra levő suliba kocsival akarja vitetni magát. De pl. én anno a kerület másik végében levő suliba jártam szar tömegközlekedéssel, legalább fél óra volt odaérni. Kocsival 10-15 perc forgalomtól függően. Ha a gyerek azt a plusz időt szívesebben töltené alvással, én megtenném neki. De 12-13 éves korától én ösztönözném rajta, hogy egyedül járjon haza. Persze előtte gyakorolnánk a közlekedést, együtt végigmennénk az útvonalon. Illetve családi nyaralónk pl. mindkettőnk szülei részéről van a párommal, nyugis, prolimentes helyeken, ott majd gyakorolhatja azt közös gyakorlás után akár 8-9 évesen is, hogy egyedül elmegy boltba, hogy tájékozódunk térkép alapján, egyedül is mindig nézze meg, jön-e kocsi, piros vagy zöld van. És mivel bp-i vagyok, tömegközlekednék vele a legfontosabb csomópontokhoz legalább kicsi korától kezdve, hogy 16 évesen ne legyen tök kuka ahhoz, ha meghívják moziba mondjuk, hogy hogy kell eljutni a Westendig meg ilyenek (én pont a kuka típus voltam, mert anyámék nem akartak elengedni előtte, és nem engedtek nem kocsival menni, kiv. haza suliból... és csodálkoztak, hogy így nem ismerem a tömegközlekedésr és nem tudom, hogy Újpestről elindulok, ott tesz le a metró a Westendnél meg ilyenek... ezt a saját gyerekemnek nem akarnám).


Saját tapasztalatból sztem az igenis gáz, hogy a gyerek sehova nem mehet egyedül 14 éves koráig. Addig is történhet gond, ami miatt neki kell elmennie vhova a szülei helyett, vagy hazamennie, ha vmi miatt a szülei nem érnek haza és nem tudnak érte küldeni sem senkit. Illetve ennyi idős kor után nehezebben tanulja meg ezeket a dolgokat az ember.

2018. júl. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

Én is 8-9 évesen otthon voltam hagyva, átbicikliztem a mamámhoz, stb...

De akkor kicsit másabb világ volt (pedig nem volt olyan régen, most vagyok 18) és falun laktunk.

Ellenben az egyik osztálytársamat így 28 évesen is mindenhova viszi/követi az anyja (még akkor is ha nem akarja), pedig 5 percre laknak a sulitól.

2018. júl. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
*18 évesen is
2018. júl. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
73%

Hogy most mi van és mi a normális azt nem tudom, meg nem is akarom kommentálni, de reggelente az iskolák körül nem lehet közlekedni a faxul parkoló anyukák tömkelegétől, tehát sanszos a burok a négyzeten.

Én 1986-ban elsősként egyedül jártam be az iskolába 4 megálló bkv majd pici séta. Később már bandában sétáltunk haza nem buszoztunk. 14 évesen kolesz.

2018. júl. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
47%

"Különben is később érnek meg a gyerekek"

Aha azért viszik a többséget 13-14 évesen kaparásra, mert olyan későn érnek!

2018. júl. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!