Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 54 éves egyedülálló nő vagyok....

54 éves egyedülálló nő vagyok. Két gyermeket neveltem fel egyedül. A lányom 28 éves, a fiam 24. Elfogadhatatlan számomra a kapcsolatom a lányommal. És nem tudom, hogy oldjam meg?

Figyelt kérdés
A lányom messze él tőlem. De napi szinten kommunikálunk. Ha problémája van. Hív. Meghallgatom, igyekszem tanácsot adni. Része vagyok az életének, és ennek nagyon örülök. A bajok akkor jönnek ki, ha valamilyen problémám van vele, ha bánt amit csinál. Olyankor egy állatként néz rám. Szid, elmond mindennek. Megbélyegez. És ebben a képben nem ismerek magamra. Tudom, hogy van alapja haragudni rám. Nagyon nehéz volt teljesen egyedül felnevelni őket. Minden nap imádkoztam, hogy képes legyek végigcsinálni a napot, ellátni a feladataimat. 23 évig fáradt , kimerült voltam, sokszor ideges és türelmetlen. Kicsi korában bántottam őt szóval és fizikailag is főleg, mikor nem akart aludni, vagy éjszaka felkelt. De mindig mellette álltam, mindent megtettem érte. Fizikailag, és lelkileg is. Életrevaló, sikeres nő lett. Örülök neki, és büszke is lennék. Mégis valahogy az jön le nekem, hogy az ő szemében csak a bántások vagyok én. Mintha csak azt kapta volna tőlem. A törődés, szeretet, védelem , ami igenis napjaim 99%-át tette ki elfelejtődött. Teljesen nekik adtam 23 évemet. És most nincs családom. Persze, ha szükség van rám, akkor vagyok. Ha nekem van problémám, akkor fizessek a bűneimért. És most már olyan furcsa kettős érzés van bennem, ha hív, hogy örülök, hogy hívott, de tudom, hogy valójában nem tisztel, és ha bármikor problémát jelentenék elfordul tőlem, megtagad, szörnyetegnek bélyegez. És én ezt nem érzem igazságosnak. Erősen gondolkodom azon, hogy megszakítom vele a kapcsolatomat. A fiam nem bánt, csak egyszerűen nem törődik velem. De friss kapcsolatban él , és szerintem most a saját életükre koncentrálnak. Tudom, hogy a fiataloknak a saját életüket kell élniük. Csak a bántás, a megbélyegzés az amit nem értek.
2018. júl. 9. 20:14
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
31%
Felfogás kérdése. Huszon x évvel ezelőtt még nem volt ennek ekkora divatja h nem lehet megütni a gyereket. Még a tanároktól is kaptunk rendesen, mégis túléltük. A szóval való bántalmazás sokkal súlyosabb. Bennem is van harag a mai napig, de ennek ellenére nincs az a pénz, amiért lenézném anyámat. Ő is egyedül nevelt egyébként. Igen, te is hibás vagy, de ez sem normális h a lányod ennyire nem tud túllépni a múlton.
2018. júl. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
19%
ennyi miatt azért túlzás.. a lányod viselkedése
2018. júl. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
67%
Ja ha te megbántad, akkor hogy is lehetne itt bármiféle gond? Mindenki tudja, hogy a te lelked galamb tisztasága az egyetlen, ami igazán számít az életben. Nem azért nem verünk másokat, pláne gondjainkra bízott tehetetlen gyerekeket, mert ők érző lények és szenvednének tőle, hanem mert folt esne a becsületünkön. Ugye most is az a probléma, hogy a te tüncike szívecskédet nem dajkálja senki, ezen kellene a gyerekednek azzal változtatni, hogy jópofizik a tulajdon bántalmazójával.
2018. júl. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
45%

Majd meg fognak bocsajtani ,5,10,20’ev múlva

Mikor sajat gyerekuk lesz

2018. júl. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
66%
Dehogy nem lát más ember szörnyetegnek. Én is annak látlak.
2018. júl. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Felhívott a lányom, hogy beszéljünk egy óra múlva! :) Nagyon jó volt ez nekem, mert közben átgondoltam én is a dolgokat. Ez a dolog elég összetett most. A tavalyi volt az első Karácsony 27 év után amikor nem hozzám jöttek. A lányom nem tudott hazajönni, a fiam a barátnőjével töltötte a Szentestét. Szóval most nekem az elengedést kell csinálnom. A bántásért én is szörnyetegnek látom magam, de volt egy csomó gyönyörű dolog is az életünkben. És jó lenne, ha arra is emlékezne. Szerintem tényleg önsajnáló vagyok. Valami örömöt kellene találni az életben nélkülük is, és hagyni őket élni. Aztán majd talán emlékeznek, talán majd újra jönnek. Mert 14 évesen még azt mondta, hogy én vagyok a legjobb anya. Lehet, hogy csak nem kéne nyaggatnom őket semmivel. Midle life krizis :) Tényleg köszönök mindent.
2018. júl. 9. 21:32
 17/24 anonim ***** válasza:
81%
Ertem hogy az apjuk elhagyta őket es ez rosszabb mint amit te tettel. De hidd el hogy igy felnoni veled sem volt egy leanyalom. Ertem h adtad a legjobbat amit adni tudtal, de attol meg keresztulgyalogoltal minimum 18 evig a lelkukon mert nap mint nap rajuk verted le eleted feszultsegeit. Gondold at. Most odamennek levagnek neked egy nagy pofont, jol megalaznalak, majd mikor lehiggadnek mezesmazaskodnek. Mit erznel? Hogy de jo fej vagyok?
2018. júl. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
62%
Egy két pofon, vagy szóbeli dorgálás még nem okozhatott a lányodban ekkora ellenszenvet. Hidd el sok anya van aki néha kiengedné a gőzt ha tehetné. Neked nem volt ehhez segítséged. Mindent értük csináltál. Talán ez volt a baj. Már vissza nem tudod pörgetni az időt, de talán jobb lett volna ha néha adsz magadnak is én időt, hogy ne robbanj a gyerekek előtt. Most hogy nagyok lettek talán megpróbálhatnád. Lehet a gyermekeid is más szemmel néznek rád, ha látják rajtad hogy kiegyensúlyozottabb leszel.
2018. júl. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
83%

54 éves vagy, még nem kell temetned magad. Saját családja van mindkét gyerekednek, ez így természetes. Most jött el az ideje, hogy magaddal foglalkozz, és ne legyen időd hülyeségeken agyalni. Kivételesen nem jönnek karácsonyra? Jó! Akkor te meg menj wellnessbe!


Randizz! Sportolj! Járj kozmetikushoz! Menj kirándulni!

2018. júl. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
69%

Kedves Kérdező!


Őszinte soraidból is kitűnik, hogy nem vagy rossz anya, mert aki az, az nem aggódik semmin és nem csinál lelkiismereti kérdést semmiből ( sőt tiszteletre méltó az, hogy egyedül fel tudtad nevelni a gyermekeidet és tudvalevő, hogy ez nem könnyű dolog, hanem igenis nagyon nagy munka, áldozat, lemondás és minden, ami ezzel jár)!


A kapcsolataidat a gyermekeiddel pedig szintén ezzel az őszinteséggel tudod megoldani úgy, ha elmondod nekik is, hogy mi bánt téged és ők is elmondják, hogy mit gondolnak, éreznek mivel és hogyan tudnátok rendezni, jobbá tenni a viszonyaitokat, mert csak az egyenes beszéd, a sok beszélgetés, őszinte kommunikáció fogja megoldani a problémákat!


Szépen írsz, így ha neked úgy könnyebb, akkor írj nekik levelet, írd le a gondolataidat, érzéseidet és mindent, amit tudatni szeretnél velük, csak szóban esetleg nem tudtátok rendesen megbeszélni és csináljatok közös családi programot legalább egyszer havonta, amin mindenki részt tud venni, a fennmaradó időben pedig te is legyél boldog, éld az életedet, kapcsolódj ki és meglátod, hogy minden rendeződni fog!

2018. júl. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!