Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 54 éves egyedülálló nő vagyok....

54 éves egyedülálló nő vagyok. Két gyermeket neveltem fel egyedül. A lányom 28 éves, a fiam 24. Elfogadhatatlan számomra a kapcsolatom a lányommal. És nem tudom, hogy oldjam meg?

Figyelt kérdés
A lányom messze él tőlem. De napi szinten kommunikálunk. Ha problémája van. Hív. Meghallgatom, igyekszem tanácsot adni. Része vagyok az életének, és ennek nagyon örülök. A bajok akkor jönnek ki, ha valamilyen problémám van vele, ha bánt amit csinál. Olyankor egy állatként néz rám. Szid, elmond mindennek. Megbélyegez. És ebben a képben nem ismerek magamra. Tudom, hogy van alapja haragudni rám. Nagyon nehéz volt teljesen egyedül felnevelni őket. Minden nap imádkoztam, hogy képes legyek végigcsinálni a napot, ellátni a feladataimat. 23 évig fáradt , kimerült voltam, sokszor ideges és türelmetlen. Kicsi korában bántottam őt szóval és fizikailag is főleg, mikor nem akart aludni, vagy éjszaka felkelt. De mindig mellette álltam, mindent megtettem érte. Fizikailag, és lelkileg is. Életrevaló, sikeres nő lett. Örülök neki, és büszke is lennék. Mégis valahogy az jön le nekem, hogy az ő szemében csak a bántások vagyok én. Mintha csak azt kapta volna tőlem. A törődés, szeretet, védelem , ami igenis napjaim 99%-át tette ki elfelejtődött. Teljesen nekik adtam 23 évemet. És most nincs családom. Persze, ha szükség van rám, akkor vagyok. Ha nekem van problémám, akkor fizessek a bűneimért. És most már olyan furcsa kettős érzés van bennem, ha hív, hogy örülök, hogy hívott, de tudom, hogy valójában nem tisztel, és ha bármikor problémát jelentenék elfordul tőlem, megtagad, szörnyetegnek bélyegez. És én ezt nem érzem igazságosnak. Erősen gondolkodom azon, hogy megszakítom vele a kapcsolatomat. A fiam nem bánt, csak egyszerűen nem törődik velem. De friss kapcsolatban él , és szerintem most a saját életükre koncentrálnak. Tudom, hogy a fiataloknak a saját életüket kell élniük. Csak a bántás, a megbélyegzés az amit nem értek.
2018. júl. 9. 20:14
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
81%

Kérdező, ha valakit 2-ből két gyereke így kezel, annak oka van.


Az, hogy egyedül nevelted fel őket, az nem indok minderre, sem az, hogy te rájuk "áldoztad" az életed. Nem ők akartak megszületni.


Sajnos, nagyon sok szülő számára ilyenkor derül ki, hogy mi mindent elrontott a gyerekeivel kapcsolatosan.


A fiad nem keres.

A lányoddal meg te akarod megszakítania kapcsolatot AZÉRT, mert nem tetszik neked a kép, amit tükröz rólad? Mert nem esik jól, hogy felhánytorgatja, mennyit bántottad?


Nem érzed, hogy baj van? Veled.

2018. júl. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
77%
Sokszor a fejükhöz vágtál ilyeneket? Hogy ezt meg ezt meg tettem értetek... hálátlanok vagytok ...stb.. stb a fiad miért nem keres? Az nem ok, hogy uj csaja van..
2018. júl. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
22%
De akkor miért keresi a lánya, ha segítség kell neki, ha szüksége van a kérdezőre? Ha gondja van, hallgassa meg az anyja, de fordítva már nem működik? Jó, nyílván egy anya-lánya kapcsolat más, de az ilyen emberekkel én is megszakítom a kapcsolatot.
2018. júl. 11. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 NikitaDragovich válasza:
68%
Azóta mi a helyzet? Hogyan alakultak a dolgok? 4 év eltelt már a kérdés kiírása óta. Rendeződött a kapcsolatod a gyerekeiddel 4 év után?
2022. nov. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!