Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kitagadott az Édesanyám. Ti...

Kitagadott az Édesanyám. Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Édesapám 1998-as halála után a családi házunk rá eső 1/2 része rám és a bátyámra öröklődött. Azóta felnőttünk és mindketten kirepültünk a nagy csaladi fészekből. A testvérem azonban rávette Édesanyámat, hogy fizessék ki az én 1/4 részemet és anyukám írassa át az ő nevére a házat. Tudom én is, hogy ez kitagadásnak minősül, de Ti/Önök mit tennének az én helyemben? Részemről nem a pénzről szól az egész, én szerényen élek az ápolónői fizetésemből, illetve most a GYES- ből, míg a bátyám gépészmérnöki diplomával jómódban. Azét kíváncsi lennék, volt -e mar valaki ilyen, vagy hasonló helyzetben. Köszönöm a válaszokat.

2018. aug. 1. 14:11
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem ne foglalkozz veluk. Van sajat csaladod, azokkal torodj. Persze sosem konnyu, ha ilyen a viszonya a gyereknek az anyjaval, vagy a testverevel. Anyad lathatoan nem epp csaladbarat tipus, az unokajarol is lemondott. Ez van. Nezz elore.
2018. aug. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
45%
Az ilyen családtól jobb megyzabadulni. Ugyanígy jártam. Örököltünk egy lakast, tele adósságfal, lepusztulva. Én költöztem be egyedül. Kifizettem a tartozásokat, rendbehoztam a lakást, majd “kivásároltak” engem is. A vége az lett, hogy a tesóim elherdálták a pénzt én tanultam és vittem valamire.
2018. aug. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
32%
Senki sem tiltotta meg neked, hogy tanulj jól és menj te is egyetemre. Minden kommentedből süt az irigység. Nem csodálom, hogy nem akarnak látni.
2018. aug. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 A kérdező kommentje:
33: ugyan melyik kommentemből süt az irigyég? Ugyan ki vagy Te, hogy így ítélkezel idegenek felett? Ja, bocsi, igazad van: én kértem véleményeket, tapasztalatokat. Úgy bírom, mindig van ilyen válaszoló, aki a gyengékbe még úgymond jól bele is rúg? Az önsajnálat nem süt ki a kommentjeimből? Én nem panaszként írtam, hogy nem tudtam anyagilag támogatni Anyukámat, a bátyám igen, hanem tényként jegyeztem meg, hogy a válaszadók esetleg a részleteket, ill. az előzményeket is lássák. Bocsi, ha ez másként jött ki.
2018. aug. 1. 21:14
 35/41 anonim ***** válasza:
17%
Kérdező, nem az a gond, hogy a te értékrended más, mint anyukádé vagy a tesódé, hanem hogy az ő értékrendjüket kevesebbre tartod. Fogadd el, hogy másnak más lehet érték. Miért baj, hogy anyukád vágyott egy plazmatévére és örült neki, amikor megkapta? Miért gond, hogy a tesód fontosnak tartotta anyagilag is támogatni az anyját? Persze ugyanúgy tőlük is elvárható lenne, hogy tartsák tiszteletben a te értékrendedet. Csak úgy látszik, sokaknak könnyebb ítélkezni meg utálkozni, mint kicsit tovább látni az orruk hegyénél.
2018. aug. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. De ki utálkozik?

:)

2018. aug. 1. 22:45
 37/41 anonim ***** válasza:
100%
Ha neked más az értékrended és nem fontos az anyagiak, akkor mit pörögsz azon hogy a lakas másik fele tesódé lesz???
2018. aug. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 A kérdező kommentje:
Nem pörgök, csak emésztem magam.
2018. aug. 2. 15:31
 39/41 A kérdező kommentje:
Hol az igazság? Ahol már gyerkként megkülönböztették a 2 gyereket, ott nyilván nem a gyerek a hibás. Nekem a gyerekeim, akárhogy viselkednek, bármit tesznek, akkor is egyformák lesznek. És azért mert szar gyermekkorom volt, nem fogok senkin sem bosszút állni, áskálódni senki ellen, ezt sajnos ők teszik. Én élem boldogan az életem, de sajnos ilyen dolgokat nehezen felejt az ember. Köszi a biztatásokat, igazán jól esett.
2018. aug. 2. 15:37
 40/41 A kérdező kommentje:
Még mindig nem a pénzről, hanem az igazságról van szó..
2018. aug. 2. 15:44
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!