Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kitagadott az Édesanyám. Ti...

Kitagadott az Édesanyám. Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Édesapám 1998-as halála után a családi házunk rá eső 1/2 része rám és a bátyámra öröklődött. Azóta felnőttünk és mindketten kirepültünk a nagy csaladi fészekből. A testvérem azonban rávette Édesanyámat, hogy fizessék ki az én 1/4 részemet és anyukám írassa át az ő nevére a házat. Tudom én is, hogy ez kitagadásnak minősül, de Ti/Önök mit tennének az én helyemben? Részemről nem a pénzről szól az egész, én szerényen élek az ápolónői fizetésemből, illetve most a GYES- ből, míg a bátyám gépészmérnöki diplomával jómódban. Azét kíváncsi lennék, volt -e mar valaki ilyen, vagy hasonló helyzetben. Köszönöm a válaszokat.

2018. aug. 1. 14:11
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
98%
kérdező, ne priviben írogassál, hanem írd ki ide
2018. aug. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
90%
Lehet, azért nem akarnak már szóba állni veled, mert állandóan ezzel a már lezárt üggyel nyaggatod őket.
2018. aug. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
66%
Miért gondolja mindenki, hogy neki az örökség jár. És ha az egyházra hagyja, vagy esetleg arra aki majd halálaig ápolja? Ez egy talált pénz, ha van-jó, ha nincs-nincs. Anyám is a hugomnak adott mindent, azt mondta én talpraesett vagyok, fogok boldogulni, ő meg egy szerencsétlen. Ok, megvontam a vállam, ennyi. Sose néztem hátra, csak előre. Lépj túl ezen az egészen, az élet nem erről szól.
2018. aug. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
97%

Kérdező, ahogy mások is írták, ez csak a te beleegyezéseddel valósulhatott meg. Jogodban állt volna elutasítani, nem aláírni.

Ha szerinted ez kitagadásnak minősül, akkor lényegében írásban hozzájárultál ahhoz, hogy kitagadjanak. Akkor mire fel a panaszkodás, hogy kitagadtak?

Egyébként meg nem tagadtak ki. Ez egy jogszerű intézkedés volt, ami az összes résztvevő beleegyezésével valósult meg.

Én is azt gyanítom, hogy bőven van más is a háttérben, amit nem ísz le. Persze nem kötelező, de abból, amit leírtál, nem az következik, hogy kitagadtak.

Hogy mit tennék? Semmit, lezártnak tekinteném ezt az ügyet és élném tovább az életem.

2018. aug. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 A kérdező kommentje:
Én nem panaszkodom és nem vádaskodom. Csak a véleményekre voltam kíváncsi. Nem nyaggatom őket ezzel a lezárt témával. Érdekes a barátaimat megkérdezve, akik ismerik a másik oldalt is, ők a kapcsolat megszakítását tanácsolták.
2018. aug. 1. 14:50
 16/41 anonim ***** válasza:
95%
Amúgy anyád azt csinál a házzal, amit akar, ha akarja eladja és felteszi a pirosra az egészet
2018. aug. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
97%

Privire válaszolva: alapvetően teljesen jogos elvárás volt/lett volna feléd, hogy házrészed van és fizesd arányosan a rezsit. DE! Mivel, ha jól értem, édesanyátok ott él, és ő a haszonélvező is logikusan a ti részeteken, ezért ebben az esetben simán megtagadhattad volna ezt a követelést, ez ugyanis nem aktuális akkor, ha más használja életvitelszerűen a lakást.

Ez független attól, hogy te vagy a testvéred mit dolgozik. Akkor kellett volna a sarkadra állni és utánanézni a jogaidnak, nem bedőlni a "zsarolásnak". Utólag már nem tudsz vele mit kezdeni.


Az érzelmi részét illetően: ahogy írod, anyukád azóta kerül téged, tehát eldöntötték ezt is helyetted. Nem kell velük tartani a kapcsolatot. Az örökség rád eső részét megkaptad, úgyhogy teljesen el lehet határolódni. Gondolom, eddig se volt rózsás a viszony, ha ennyire negatívan nyilatkozol róluk, tehát amúgy is ez a legjobb döntés.

Gondolom, van saját családod, ha gyesről írtál, őket meg le kell ejteni, lezárni, elfelejteni a dolgot.

2018. aug. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
91%
Viszont mi nem ismerjük a másik oldalt, csak arra tudunk reagálni, amit itt leírtál.
2018. aug. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
81%

Érzelmi részről teljesen igazad van, ha fáj! Hogy tartanám-e a kapcsolatot, ezt nem tudom eldönteni, nem vagyok a helyedben.

Szóval kivásároltak (NEM kitagadtak!), most már csak az a kérdés, hogy 1/2 vagy 1/4 részt kaptál?

Bár, ahogy fent írták, anyukád bármikor ajándékozhatja a fél házát a bátyádnak, te viszont így nem kapsz semmit anyai örökségként!

2018. aug. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 A kérdező kommentje:
Igen, persze, én írtam alá a szerződést. Persze első szavam nekik az volt, hogy nem. Erre aztán anyukám kikelt magából, hogy fizessek. Mármint a közüzemi számlái bizonyos részét és hozzámvagta, hogy azt se kérdeztem meg soha, hogy van -e mit ennie? Tényleg nem panaszként írom, csak idéztem. Nos, én láttam, hogy milyen jómódban es vígan megél a nyugdíjából, évente külföldre, meg fürdőhelyekre utazik, kozmetika, fodrasz, stb. Ezt pedig nem féltékenységből írom, ez az ő dolga. Szóval ha láttam volna, hogy úgymond éhezik, nyilván megpróbáltam volna segíteni.
2018. aug. 1. 14:58
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!