Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kitagadott az Édesanyám. Ti...

Kitagadott az Édesanyám. Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Édesapám 1998-as halála után a családi házunk rá eső 1/2 része rám és a bátyámra öröklődött. Azóta felnőttünk és mindketten kirepültünk a nagy csaladi fészekből. A testvérem azonban rávette Édesanyámat, hogy fizessék ki az én 1/4 részemet és anyukám írassa át az ő nevére a házat. Tudom én is, hogy ez kitagadásnak minősül, de Ti/Önök mit tennének az én helyemben? Részemről nem a pénzről szól az egész, én szerényen élek az ápolónői fizetésemből, illetve most a GYES- ből, míg a bátyám gépészmérnöki diplomával jómódban. Azét kíváncsi lennék, volt -e mar valaki ilyen, vagy hasonló helyzetben. Köszönöm a válaszokat.

2018. aug. 1. 14:11
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
60%

attól még meg lehet kérdezni, hogy hogy van, jól van e.

te irigy vagy. anyádra. tesódra.

nem ők tehetnek arról,hogy keveset keresel. akkor nem kellett volna szülni

2018. aug. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 A kérdező kommentje:
1/4 részt kaptam, mivel Anyukám az ő 1/2 részét a tesómra íratta. Igen, valóban, ismerni kellene a másik oldalt is. Mindenesetre mar gyerkkorunkban érződött ez a megkülönböztetés a 2 gyerek között. A testvérem borzasztóan irigyelt tőlem mindent, másfél év volt köztünk, már iskolas korunkban sem nyúlhattam semmihez, ami az övé. Emlékszem, mennyit dicsértek, hogy milyen kedves és jószívű ez a kislyány. De persze a gyerekek egyszer felnőnek. Én nem változtam ilyen téren. Na most jól elkanyarodtam a témától.
2018. aug. 1. 15:10
 23/41 A kérdező kommentje:
Az ismerőseim szerint / akik persze ismerik a tevékenységeimet/, nem vagyok irigy, épp ellenkezőleg.
2018. aug. 1. 15:15
 24/41 A kérdező kommentje:
Nem panaszkodom, hogy keveset keresek és életem legjobb döntése volt gyereket szülni.
2018. aug. 1. 15:17
 25/41 anonim ***** válasza:
90%

1. A ház felét örökölte a két gyerek, ez az, ami örökség. Ennek felét a testvéred megvette töled.


2. A ház másik fele édesanyád tulajdona (volt), ez semmi esetre sem nevezhetö örökségnek, csak akkor válhatna azzá, amikor ö meghal.


3. Amíg a fele ház az övé, addig azt tesz vele, amit akar, bárkinek oddaadhatja, eladhatja, és az árát is arra költheti, ami neki tetszik.


4. Kitagadás akkor lenne, ha írt volna végrendeletet, amiben neked semmi sem jár a halálakor keletkezö örökségböl, a jelenlegi helyzet még vélelten sem az.

2018. aug. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
84%

Ez jogilag nem kitagadás, mert nem az örökségből tagadott ki, hanem csak élt azzal a jogával, hogy életében vagyonát bárkinek odaajándékozhatja. Ez még rosszabb is bizonyos mértékben, mert ha tudomásodra jut, hogy kitagadott (megtalálod fiókban végrendelete példányát, közjegyzőnél csinálsz róla másolatot), akkor utána ő sem várhat tőled támogatást, ápolást, ha fejre áll sem fogja megítélni neki bíróság.


Lehet, hogy az van a háttérben, hogy anyádat aprópénzzel támogatja rendszeresen bátyád és még pl. személyi kölcsön tartozását is kifizette.

Annyit tudsz tenni, hogy ezek után így állsz hozzá te is anyádhoz.

2018. aug. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a valaszt. Igen, a testvérem támogatja. Édesanyámnak az a megható, ha kap pl. egy plazmatévét Karácsonyra testvéremtől. Volt erre pelda és hosszú percekig sírt a tesómat ölelve. Nos, nekem es a mi csaladunknak teljesen mas az értékrendszere. Minket nem motival a pénz! Amikor pl. Anyósom haldokló betegen, a saját két dolgos kezével süteményt sütött az unokájának. Na ez igazán megható!
2018. aug. 1. 15:59
 28/41 anonim ***** válasza:
49%
Nem szeretnék a családodban élni. És nem az anyukád vagy a testvéred miatt.
2018. aug. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
92%
Nem értem mi a probléma. Volt egy tulajdonrészed, felajánlották hogy megveszik tőled, te eladtad.
2018. aug. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 A kérdező kommentje:
28-as válaszadó, ezt nem igazan értem, kifejtenéd bővebben.
2018. aug. 1. 16:27
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!