Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért gondolják egyes szülők,...

Miért gondolják egyes szülők, hogy jó ötlet titkolózni és hazugságban felnevelni egy gyereket?

Figyelt kérdés

Miközben a saját családom és múltam titkait kutatom, megtudtam egy elég közeli rokonom titkát, lényeg, hogy a valódi apa személyét titkolják el szerencsétlen gyerek elől.

Arra nem gondol senki, hogy ha ez egyszer kiderül, az mekkora törést okozhat szerencsétlen gyerek életében? Nem azt mondom, hogy biztosan nagy trauma lesz, de elég nagy esélyt látok rá, hogy rendesen földbe döngölje az embert.

Hogyan lehetne ezen túllendülni, hogy miközben a saját életem kérdéseire próbálok választ találni, részese lettem egy olyan hazugságnak, amit én magam is már félve kutatok, bűnösnek és felelősnek érezném magam, ha ebben a színjátékban részt vennék.

Egyáltalán hogy tudnak egyes titkok tudói egy egész életet hazugságban leélni?

Véleményem szerint még mindig jobb a fájó igazság, mint éveken, akár évtizedeken keresztül álomvilágban élni és akkor egyszer hirtelen a semmiből kiborul a bili.

Mert elég nagy esély van rá, hogy egyszer minden hazugság kiderül.

Most például ebben az esetben én egy időzített bomba vagyok, mivel én az igazság oldalán állok, bármennyire is fájó lehet ez a megvezetett személy részére.



2018. aug. 9. 13:14
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
40%
8-as Ez tökéletes hozzászólás volt:)
2018. aug. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
66%

6-ossal értek egyet!


Kérdező!

Mielőtt bármi elhamarkodott és visszavonhatatlan dolgot csinálsz, gondold végig: kinek lesz javára, ha elmondod a gyereknek az igazságot? Olvasd el Ibsen: Vadkacsa c. színdarabját. Ott egy ártatlan kislány életébe került az igazságkeresés.

2018. aug. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
32%
14 Nagyobb veszteni valója van a kérdezőnek, és sok-sok millió Ft vesztesége,ha nyilvánosságra kerül a műsora és ezt ő pontosan tudja. És nem csak egy oldalról, hanem több oldalról.
2018. aug. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
90%

Hány éves a gyerek?


Honnan tudod, hogy nem tudja?

Te hogyan tudtad meg?

Ismered az igazi apját?

Jóban vagytok? Mert ha igen, akkor előbb a szülőknek mond el mit tudtál meg és, hogy te ekkora terhet nem akarsz a válladra venni.

Lehet amúgy, hogy okkal titkolóznak.

2018. aug. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 A kérdező kommentje:

5-ös, örülök, hogy te jobban tudsz mindent mint én.

csak tudnám honnan tudsz te ilyen infókat, hogy "holott tudomásod volt az első pillanattól róla"

elárulom csak neked, hogy még az igazi apa sem tudta 7-8 évig, hogy időközben apa lett.

de köszi az infót :)


6-os, a stílus maga az ember, nyilván nyitott vagyok a más véleményekre, de örülök, hogy te egy kérdésből felállítottál rólam egy képet. gratulálok ehhez.


7-es, nem tudom mit szedtél be vagy éppen mit nem, de akadj le erről a kérdésről, össze vissza beszélsz.


8-as, majd az idő eldönti, hogy ha kiderül számára a titok, akkor majd ő az átvert miként fogja értékelni a történetet.



10-es, mindenki magából indul ki, én örülnék ha előbukkanna valaki, aki végre tiszta vizet öntene a pohárba. a szarkeverés nálam ott kezdődik, hogy valaki fantáziál meg direkt forgat fel másokat valótlanságokkal.

de elfogadom ha valaki nem így gondolja, de azért ne kezdjen el senki lemenni alpári stílusba, meg sértegetni a másikat :) a 6-os válaszoló stílusára gondoltam, nem a tiédre.


12-es, el sem tudnám mondani neki, mert még a gyerek apja sincs kapcsolatban velük, halvány gőzöm sincs mikor jön velem szembe a megvezetett gyerek :D


14-es, onnan tudtam meg hogy az igazi apja újságolta el nekem, aki nagy nőfaló. azt is ő mondta, hogy ez a sztori lesz beadva a gyereknek, hogy az anyuka éppen akkor aktuális pasija az apukája, aztán ha esetleg felborul a "szülői páros", akkor nem tudom hogyan csűrik tovább a történetet.



Másnak is feltűnt, hogy az 58%-os kötekedni jár ebbe a családi kapcsolatok részbe?

2018. aug. 9. 14:28
 16/34 anonim ***** válasza:
81%

Az átvert fogalmát egy ilyen felállásra túlzásnak tartom. #8

Mondom ezt úgy, hogy én is gyámja vagyok 6 hónapos kora óta egy gyereknek. Most lesz 16. Ő tud mindent kicsi kora óta, még is én vagyok az apu, párom a mami. És nagyon hálás

2018. aug. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:
16-os, nem ismerem a ti és a gyerek körülményeit, de annyit látatlanban szerintem elmondhatok, hogy hálás is lehet, azért mert nem titkolóztok előtte.
2018. aug. 9. 14:39
 18/34 anonim ***** válasza:
25%
15 kamu:D Nem vártam tőled mást..
2018. aug. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
81%

Semmit nem értek a történetedből.

"lesz beadva" - mondta a valóságos apa. Ez arra utal, hogy a gyerek születése előtt/születése körül mondta ezt neked. De azt írod, hogy a gyerek 7-8 éves volt, mikor ő egyáltalán megtudta, hogy apja annak a gyereknek.


Azt írod, nem ismered a gyereket, nem is tudnád neki elmondani ezt. De a nyitókérdésben meg ezt írod: "én egy időzített bomba vagyok, mivel én az igazság oldalán állok, bármennyire is fájó lehet ez a megvezetett személy részére". Ezt én úgy értettem, hogy ismered a gyereket és bármikor megmondhatod neki ezt és eltökélt szándékod, hogy meg is mondod.


De függetlenül az előbbiektől, én csak az alábbiakról kérdeznélek:

Ki akarod-e deríteni, hol él ez a gyerek? Ha igen, akkor azért tennéd, hogy utána elmondd neki ezt, ugye?

Ha el akarod neki mondani és megkeresed, akkor nagyon gonosz dolgot művelsz egy ártatlan gyerekkel. Ha egyszerűen csak tudomásul veszed, hogy a rokonságodban van egy ilyen sztori és senkit nem keresel meg, akkor korrektül cselekszel.


Mondom ezt annak ellenére, hogy szerintem is nagy butaság hazudni erről a gyereknek.


Ööööö, anyuka honnan tudja olyan biztosan (mert nyilván ő mondta az apának ezt), hogy a gyerek nem attól a férfitól van, hanem emettől? Ha jól értem, kb. egyszerre hempergett mindegyikkel, tehát kétesélyes a dolog. Legföljebb valószínűsítheti, mondván ezzel a pasival nagyobbat élvezett. :DDDD

Ennek alapján viszont csöppet sem biztos, hogy az apának ismert nevelőapa is így tudja-e ezt. Lehet, hogy neki is az van beadva, hogy ő a vér szerinti apa. Így ő őszintén viselkedik a gyerekkel. És hogy mi az igazság, az egy apasági vizsgálatig nem is jelenthető ki.

2018. aug. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
0%

A családok kb. 30 %-ában az apa nem tud róla, hogy kinek a gyerekét neveli.

Természetesen a gyerek sem tudja, hogy nem ő az igazi apja.

Csak a kedves mama sunnyog mindig, aki félredugott majd egy balekkal és a pénzén nevelteti fel a kakukkfiókáját.

2018. aug. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!