Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért gondolják egyes szülők,...

Miért gondolják egyes szülők, hogy jó ötlet titkolózni és hazugságban felnevelni egy gyereket?

Figyelt kérdés

Miközben a saját családom és múltam titkait kutatom, megtudtam egy elég közeli rokonom titkát, lényeg, hogy a valódi apa személyét titkolják el szerencsétlen gyerek elől.

Arra nem gondol senki, hogy ha ez egyszer kiderül, az mekkora törést okozhat szerencsétlen gyerek életében? Nem azt mondom, hogy biztosan nagy trauma lesz, de elég nagy esélyt látok rá, hogy rendesen földbe döngölje az embert.

Hogyan lehetne ezen túllendülni, hogy miközben a saját életem kérdéseire próbálok választ találni, részese lettem egy olyan hazugságnak, amit én magam is már félve kutatok, bűnösnek és felelősnek érezném magam, ha ebben a színjátékban részt vennék.

Egyáltalán hogy tudnak egyes titkok tudói egy egész életet hazugságban leélni?

Véleményem szerint még mindig jobb a fájó igazság, mint éveken, akár évtizedeken keresztül álomvilágban élni és akkor egyszer hirtelen a semmiből kiborul a bili.

Mert elég nagy esély van rá, hogy egyszer minden hazugság kiderül.

Most például ebben az esetben én egy időzített bomba vagyok, mivel én az igazság oldalán állok, bármennyire is fájó lehet ez a megvezetett személy részére.



2018. aug. 9. 13:14
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
88%
Szóhasználatra ügyeljünk! Van a vér szerinti apa és van AZ apa, akire az összes többi jelző igaz. Az igazi, valódi, tényleges, eredeti. Igen, eredeti. Gondolom nincs köztünk aki inkább egy konkrét spermium+petesejt eredetet érez magáénak, sokkal meghatározóbb a gyerekkor, a szülei, környezete, élményei, tapasztalatai. Ha genetikai okokból nem lenne egy-két végtagja, az eredete akkor is a jó (vagy nem jó) családi háttere lesz elsősorban. A vér szerinti pedig annyira nem része ennek, hogy még az örökletes gondokért se felelős úgy igazán. Az, hogy él a gyermek és a saját családjában van, ahol tényleg akarták és szeretik, mindent felülír.
2018. aug. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
81%

*Az, hogy él a gyermek és a saját családjában van, ahol tényleg akarták és szeretik, mindent felülír.


Telitalálat:) Igy van:)

2018. aug. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
66%

“Szerintem meg mindenkinek joga van ahhoz, hogy tudja, "kinek a spermája termékenyítette meg anyu petéjét", akkor is, ha nem az a valaki neveli fel. Különben meg pl. bizonyos betegségek kapcsán ez az információ akár életet is menthet.”


De nem egy kívülállótól, aki azzal üti el unalmában az időt, hogy más családok ügyeiben kutakodik, amikhez semmi köze. Életet pedig leginkább a kórház-sorozatokban ment az információ.😀 Akik felnevelték azt a gyereket szeretetben, majd eldöntik, mikor és hogyan mondják el neki a dolgot, nyugodtan rájuk lehet bízni. Hogy jön ahhoz bárki, hogy ebbe belepofázzon??

Egyébként fenntartom, hogy mindenkinek joga van a titkaihoz. A gyereknek is, a szülőnek is.

2018. aug. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
55%
Cséry Eszter is ilyen. NAgyszájú, óvónő anyja egy patológiás hazudozó, sőt még az édesapa is. A gyerek is az lett.
2023. jún. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!