Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 16 éves lányom egy jóval...

16 éves lányom egy jóval idősebb 37 éves férfival kavar, sajna több is van köztük, van valami mód rá, hogy eltiltsuk tőle?

Figyelt kérdés

Mikor ez kiderült leültem vele megbeszélni nyugodtan kedvesen. Erre röhögve mondta semmit sem tudok tenni ellene mert jogilag lehet. Itt sem veszekedtem vele nyugodt voltam. Beszéltem a férfival is aki feleségül akarja venni, gyereket szeretne stb. Ebből óriási veszekeds lett azt is felhozta hogy költözzön oda a lányom. A férjem őrjöng.

Éjjel kilógott a férfihoz már rendőrrel akartuk kerestetni, akkor írta ki facebookra jól van a szerelmével lementek a balcsira.

Férjem annyit mondott vagy újra normális lesz vagy kidobja itthonról.

Hazudozik nekünk, bántja a testvérét is. Nem volt ilyen lány, mindent megadtunk neki foglalkoztunk vele.


2018. aug. 13. 20:03
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/82 anonim ***** válasza:
50%
De igen is a lány kezdte! Azzal, hogy kiröhögte a szüleit már a legelején, azzal hogy folyamatosan kiszökik engedély nélkül éjszakánként, azzal h szó nélkül csapolná meg az apja kártyáját, soroljam még?! Ja, szegény ártatlan kis 16 éves, nem tehet kénye-kedve szerint azt, amit csak akar, hisz ő a gyerek és a szülei felelnek érte és ha valamire azt mondják nem, akkor az nem. A végén még megsajnálom, h gyereklányként nem dugogathat egy apja korabeli pasival. Normális, kicsit is értelmes szülő ezt nem nézi jó szemmel és nem veregeti vállon a lányát, h ez az kislánynom, nagyon jól cselekszel.
2018. aug. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/82 anonim ***** válasza:
52%

" Számodra újdonság, hogy a szülő a gyerek felett áll és a gyerek aszerint kell viselkedjen, ahogyan a szülő azt elvárja..?! " - nem újdonság, hanem az a fajta tekintélyelvű gondolkodás, amitől személy szerint kifordul a belem... tudod, egyetlen gyerek se akarta, hogy megszülessen, és egyetlen gyerek se felelős azért, hogy milyen szülőt dobott neki a sors.

Szerencsére a párom szülei kifejezetten normálisak, úgyhogy sose volt olyan probléma, amit ne tudtunk volna megbeszélni - pattogás, meg ultimátumok helyett. Az ugyanis nem normális kommunikáció.

Ezzel szemben az én anyám olyan volt, mint a Kérdezőék, folyamatosan rám akarta kényszeríteni a saját értékrendjét, persze "csak jót akarva" - egyfelől sose jött neki össze, másfelől utoljára 4 éve hallottam felőle, akkor is annyit, amíg elhajtottam a kapunk elől... de ezt ő főzte magának...

2018. aug. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/82 anonim ***** válasza:
58%
#31, dehogy a lány kezdte... "Mikor ez kiderült leültem vele megbeszélni nyugodtan kedvesen. Erre röhögve mondta semmit sem tudok tenni ellene mert jogilag lehet. Itt sem veszekedtem vele nyugodt voltam. Beszéltem a férfival is aki feleségül akarja venni, gyereket szeretne stb. Ebből óriási veszekeds lett azt is felhozta hogy költözzön oda a lányom. A férjem őrjöng." - tudod, normáliséknál ez úgy zajlik, hogy megismerkedés címen leülnek négyesben beszélgetni a pár és a szülők, és igyekeznek megismerni egymást, a gondolataikat, a kétségeiket, a félelmeiket. Az, hogy külön beszélt a Kérdező kettejükkel, már egyértelművé teszi, hogy a "kedvesség" valójában fúrási kísérlet, a kapcsolat tönkretételének egyenes szándéka volt. És akkor innen folytatódik a történet.
2018. aug. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/82 anonim ***** válasza:
49%
Attól még hogy mindenkit lepontoztok, aki nem a legnagyobb egyetértésben helyesli egy 16 éves gyerek és 41 éves felnőtt kapcsolatát, még nem lesz kevésbé hasznos és igaz, amit írunk. De azért megnézném hányan tapsikolnának a legnagyobb egyetértésben a 16 éves lányuk efajta kapcsolatához. Most persze mindenki előadja, h jajj nincs ezzel semmi baj, hagyjátok őket, de megnézném mikor az ő lányukat kefélné egy 2x annyi idős hapsi és folyamatosan kiszökne otthonról, mit is reagálnának..
2018. aug. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/82 anonim ***** válasza:
52%
"De igen is a lány kezdte!" - nem hiszem, hogy a lány kezdte volna, ha az anyuka valójában kérdezett volna és nem követelőzik meg feltételeket próbál szabni, akkor nem torkollik veszekedésbe mindkét beszélgetés, azt gondolom. Szóval a következmények erősen megkérdőjelezik a "nyugodt kedves beszélgetés" stílust.
2018. aug. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/82 anonim ***** válasza:
48%

"Most persze mindenki előadja, h jajj nincs ezzel semmi baj, hagyjátok őket, de megnézném mikor az ő lányukat kefélné egy 2x annyi idős hapsi és folyamatosan kiszökne otthonról, mit is reagálnának.." - sehogy, mert elvi képtelenség ez a helyzet... alapban eszembe sem jutna, hogy leálljak fúrni vagy tiltani a gyerekem kapcsolatát pusztán azért, mert az én elveimbe nem fér bele... ugyanis az az ő élete, neki magának kell jónak lennie, nem nekem. Szóval nem hoznám olyan helyzetbe, hogy szökni kényszerüljön, simán szól, hogy "léptem a pasimhoz, reggel jövök" és kész.

Viszont boldogult ifjúkoromban én is szöktettem így lányt párszor... ami eszünkbe se jutott volna az adott lánnyal, ha a szülőkkel lehet normálisan kommunikálni.

2018. aug. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/82 anonim ***** válasza:
38%
Ja már mindent értek, tehát mivel nem a gyerek akarta, h megszülessen, ezért nehogy már a szülő bármit is meg merjen neki szabni, mert mégis miféle tekintélyelvű szemét alak csinál ilyet..? ! Gondolkozz már kicsit, mióta a világ világ, a szülő felel a gyerekéért és azért, h normális embert neveljen belőle és ehhez igen is kellenek szabályok, néha büntetést stb. Nehogy mér még a szülő legyen hibás, amiért nem hagyja h úgy élje a gyerek az életét és azt csináljon, amit csak akar. Ha vonat elé vetné magát nem baj, a szülő támogassa csak, véletlen se lépjen fel ellene keményebben, hisz hogy képzeli, elvégre csak anyuk hordta ki, szülte meg, nevelte fel, mégis mi beleszólni valója lehetne a tulajdon gyereke "döntéseibe"?! Jól van, látszik h veled értelmetlen bármiről is vitát nyitni, számodra az lenne a normális, ha a szülő mindent ráhagyna a gyerekre, sőt lassan már ott tartunk, h a gyerek szabja a feltételeket. Nevetséges.
2018. aug. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/82 anonim ***** válasza:
65%

"s azért, h normális embert neveljen belőle " - na itt kezdődik a bökkenő, mert ugye kinek mit fed a "normális ember"... nem tudom felfogni, hogy honnan veszi a bátorságot bárki is, hogy a saját gondolkodását, értékrendjét, elveit egy másik emberre erőszakolja???

(és igen, az ember gyereke is "másik ember", nem a szülő klónja, se nem tulajdona)

És ne felejtsd el, nekem itt a két különböző példa, a saját szüleim viselkedése, és a párom szüleinek viselkedése. És azt is látom, minek mi a következménye.

2018. aug. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/82 anonim válasza:
81%

Azt magyarázza már meg valaki, hogy milyen kár származik abból, ha ez a 16 éves lány összejött - egyelőre - ezzel a palival?


Majd ha már nem lesz olyan a viszony, úgyis szakítanak, az ember többnyire amúgy sem 16 évesen találja meg élete párját...


Onnantól, hogy a lány beleegyezik - márpedig a kérdésből az jön le, hogy beleegyezik, az ő ügye, neki is van magánélete.


Attól, hogy valamit etikailag/emberileg nem tartanak páran jónak, még nem lesz törvénytelen. Kérdező, ha így folytatjátok, számíthattok rá, hogy a lányotok 2 év múlva lelép, többet az életben nem látjátok, és ebben a hátralévő két évben is ott fog titeket átvágni meg keresztbetenni nektek ahol csak tud! Így jártatok...

2018. aug. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/82 anonim ***** válasza:
46%

" ezt a meccset nem a lány kezdte, ő csak élni akarta az életét a saját vágyai szerint..."


Ebbe nem fér bele az, hogy szó nélkül lelép napokra 16 évesen, vagy az apja bankkártyájáról próbál pénzt leszedni. Egyébként feltűnt, hogy neked csak a saját szüleid, meg a gyereklányként felszedett párod szüleinek példája van. Neked talán nem jött össze a gyerek 21 év alatt? Mert akkor érthető, hogy miért kölyöklányokra izgulsz rá.

2018. aug. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!