Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 16 éves lányom egy jóval...

16 éves lányom egy jóval idősebb 37 éves férfival kavar, sajna több is van köztük, van valami mód rá, hogy eltiltsuk tőle?

Figyelt kérdés

Mikor ez kiderült leültem vele megbeszélni nyugodtan kedvesen. Erre röhögve mondta semmit sem tudok tenni ellene mert jogilag lehet. Itt sem veszekedtem vele nyugodt voltam. Beszéltem a férfival is aki feleségül akarja venni, gyereket szeretne stb. Ebből óriási veszekeds lett azt is felhozta hogy költözzön oda a lányom. A férjem őrjöng.

Éjjel kilógott a férfihoz már rendőrrel akartuk kerestetni, akkor írta ki facebookra jól van a szerelmével lementek a balcsira.

Férjem annyit mondott vagy újra normális lesz vagy kidobja itthonról.

Hazudozik nekünk, bántja a testvérét is. Nem volt ilyen lány, mindent megadtunk neki foglalkoztunk vele.


2018. aug. 13. 20:03
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/82 anonim ***** válasza:
49%
#70 pontosan így van, és a legnagyobb tragédia ebben az, hogy újratermeli a diszfunkcionális családot, ahonnan a következő generáció majd pont ugyanígy fog menekülni 15-20 év múlva... a spirálból így pont nem lesz kiút soha...
2018. aug. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/82 anonim ***** válasza:
36%

Sokat nem tudtok tenni, ha szerelmes, akkor hülye is :-) úgy értem, az eszére nem lehet hatni, és képes hátat fordítani a családjának is.

Én mondanám neki, édes lányom, ha neked ez a vén sz.r kell, csodálom az ízlésedet, de ne panaszkodj pár év múlva, hogy nem tudsz vele mit kezdeni mert fiatalabb már nem lesz. Ha el akarod cseszni az életedet, akkor hajrá, nem tudlak megállítani, később meg ne sajnáld, hogy az összes korban hozzád illő fiú elkelt, te választasz, de úgy tedd, hogy vállald a következményeit. Nekem ne gyere sírni, hogy mindenkinek jó pasi a férje a tied meg egy vénség :_) Ha megjött az eszed, majd beszélünk.

2018. aug. 31. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/82 anonim ***** válasza:
26%

Rossz hírem van, a gyakoris válaszolók nem fogják helyetted megnevelni a gyerekedet. Az, hogy nincs tekintélyed és a jogra hivatkozik, és erre nem kevertél le neki, az a te hibád. Te adod neki a kaját, gondolom nem saját keresetéből tartja el magát, tehát tudnia kell, ki az úr.

Felnőtt ember se látja át sokszor reálisan a dolgait, nem hogy egy 16 éves. Régen ugyan 18 éveseknek már volt saját gyerekük, de a mai időkben nem arról híresek a fiatalok, hogy olyan fantasztikusan bölcsen tudják kapásból intézni az életüket, meg kell erre tanítani. 20 évesek is sokszor rossz döntést hoznak párkapcsolatot illetően, szóval 16 évesen még kisebb az esély, hogy tudja, mit csinál, nem csak az érzelmei vezetik. De lehet, hogy olyan fantasztikusan bölcs már a lány, hogy nincs szüksége semmilyen útmutatásra, kiigazításra, vagy hogy megverjék, hogy észhez térjen, mert alapvetően magától már minden tud, akkor elnézést.


Az, hogy bántja a testvérét, önmagában is egy elfenekelést kívánna és szobafogságot, attól megtanulná, hogy nem bántjuk a tesót.

Később még hálás lenne, hogy megtanítottátok az életre így is.

2019. febr. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/82 anonim ***** válasza:
50%
"Az, hogy nincs tekintélyed és a jogra hivatkozik, és erre nem kevertél le neki, az a te hibád. " - miféle utolsó aljadék szülő az, akinek nem természetes és magától értetődő az, hogy tiszteletben tartsa a gyereke jogait?
2019. febr. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/82 anonim ***** válasza:
39%

"Lehet ezt rontottuk el, ha kért egy új telefont megkapta. Mindene márkás volt, vittem kozmetikushoz fodrászhoz. Az apja mindenért ugrott neki tengerparti nyaralás vízágy légkondi saját fürdőszoba. Sorolhatnám még mik voltak."

Hát igen, ezzel arra szocializáltátok, hogy neki ez mind jár, mégpedig azonnal, ahogy kiejti a száján. Márpedig ki mástól kaphatná meg ezeket a jövőben is tutira, ha nem egy felnőtt férfitól, akinek már önálló exisztenciája van?... Hogy a kis tizenéves fiúkákból lesz-e ilyen pasi, az kérdés még - és egyébként is sokáig tartana kivárni: neki minden egyből kell, ebbe nőtt bele...

2019. márc. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/82 anonim ***** válasza:
25%
Persze, feleségül akarja venni, és gyereket akar egy gyerektől. Kac-kac. Egy év múlva lecseréli kis ribit, mert túl öreg lesz a beteg ízlésének. Nem kell sok hozzá, csak hogy kezdjem kinyílni a libuska szeme, és már ne a cuki játékbaba legyen, akivel szórakozna a perverz fa.sz.
2020. febr. 27. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/82 anonim ***** válasza:
28%

Na akkor szólok hogy a 16 eves az jogilag nem felnott hanem fiatalkoru. A 40 koruli pali meg minden bizonnyal a pedofilia hataran mozog, de elvezi a ti (szulok) kiszolgaltatottsagat.

Javaslom egy ugyveddel valo beszelgetest mi szamit jogilag okenak. Utana pszichologust de nem a lanynak, ő nem fog elmenni, hanem nektek.

Segit ha mindketten elmentek egy elismeritek hogy szuksegetek van ra.

2021. máj. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/82 anonim ***** válasza:
77%

#77 "Na akkor szólok hogy a 16 eves az jogilag nem felnott" - szerinted ma hány éves, ha 1998-ban íródott ki a kérdés? ". A 40 koruli pali meg minden bizonnyal a pedofilia hataran mozog" - újabb ember, aki nem ismeri ezt a szót... egy 16 éves lány hol serdületlen???

Engem inkább az érdekelne, hogy együtt vannak-e még?

2021. máj. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/82 anonim ***** válasza:
54%
#73 "Később még hálás lenne, hogy megtanítottátok az életre így is." - ja, az én anyám is ezzel hitegette magát, egész a haláláig... aztán valahogy leshette ezt a hálát... ez a "Később még hálás lesz" egy tipikus szülői önigazolás, önáltatás... valójában az ilyen szülő keresztet vethet a gyerekével való kapcsolatra...
2021. máj. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/82 anonim ***** válasza:
0%
Nem járt még le a "később" határideje, várd ki a végét. A vége nem az, amikor ő meghalt, hanem amikor majd te. Legfeljebb annyi változik, hogy nem hálás "leszel", hanem csak hálás "lennél" - csak már nem lesz kinek...
2021. máj. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!