Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 16 éves lányom egy jóval...

16 éves lányom egy jóval idősebb 37 éves férfival kavar, sajna több is van köztük, van valami mód rá, hogy eltiltsuk tőle?

Figyelt kérdés

Mikor ez kiderült leültem vele megbeszélni nyugodtan kedvesen. Erre röhögve mondta semmit sem tudok tenni ellene mert jogilag lehet. Itt sem veszekedtem vele nyugodt voltam. Beszéltem a férfival is aki feleségül akarja venni, gyereket szeretne stb. Ebből óriási veszekeds lett azt is felhozta hogy költözzön oda a lányom. A férjem őrjöng.

Éjjel kilógott a férfihoz már rendőrrel akartuk kerestetni, akkor írta ki facebookra jól van a szerelmével lementek a balcsira.

Férjem annyit mondott vagy újra normális lesz vagy kidobja itthonról.

Hazudozik nekünk, bántja a testvérét is. Nem volt ilyen lány, mindent megadtunk neki foglalkoztunk vele.


2018. aug. 13. 20:03
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/82 anonim ***** válasza:
87%

Látom megy itt a sz*rdobálás rendesen.

Figyelj kérdező, ha te normálisan megpróbáltad vele megbeszélni és ő erre minden ok nélkül így viselkedik hülyep*csaként, akkor jogosan vagy kiakadva. Másfelől viszont ha engem próbálnának meg eltiltani attól akivel együtt vagyok, persze hogy lázadnék. Tény hogy nem szokványos ez a kapcsolat, de ha inkább támogatnátok őt (még akkor is ha nem feltétlenül értetek vele egyet) lehet ő is másképp állna hozzá. Féltitek a lányotok érthető, én is félteném. De ezért kéne inkább jobban megismerni azt az embert. És hát gondolj bele, ha egy fiatalabb sráccal jönne össze az miben lenne jobb vagy rosszabb neki?

2018. aug. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/82 anonim ***** válasza:
76%
Előszőr a saját gyereküket kéne megismerni. Vizágy saját fürdő légkondi,pénz pénz,de közbe fogalmuk nincs a lányuk érzéseirol az fix,most meg körbe rácsozzák megfosztják a szabad levegőtől is.. Tipikus ujgazdagék,az ilyenek gyerekei drogoznak 80 % ban,van mibol van miért..
2018. aug. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/82 anonim ***** válasza:
54%

"A szeretet sokszor nem csak abban nyilvánul meg ,hogy elhalmozod rengeteg ajándékkal a gyereked,hanem abban is,hogy megtiltasz neki különböző dolgokat ,az ő érdekében ,amit persze még EGYENLŐRE nem lát be :)" - igen, az én anyám is efféle ostobaságokkal mentegette önmagát miközben gátlástalanul rám erőszakolta volna a saját gondolkodását és értékrendjét... aztán groteszk volt, amikor 80 évesen ott magyarázta a kapumban, hogy

"de ő csak jót akart" meg "most már mit csináljon" - javasoltam neki, hogy tán húzzon el...

Egy szó mint száz, ez semmi más, mint önmentegetés a szülő részéről, és 99%, hogy az az idő bizony soha nem fog eljönni, amikor az így nevelt gyerek ezért hálás lesz. Erre a szülői magatartásra ugyanis NINCS se bocsánat, se irgalom. Ez pont ennyi.

2018. aug. 14. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/82 anonim ***** válasza:
36%

Utolsó nyilván van erre is ellen példa mint minden másra. A kulcs ott van ,hogy milyen ertekrendel rendelkezik az a szülő ,aki valóban "raeroszakolja" a dolgokat a gyerekére.


Például ha naponta elveri 100-szor a gyereket azzal a címszóval ,hogy "azert verlek meg mert szeretlek és majd később belatod ennek a valóság alapját",az a szülő nyilván mentálisan beteg és alkalmatlan a nevelésre.


Viszont az a szülő ,aki tudatosan neveli a gyerekét ,tudatosan tilt meg dolgokat neki,tudatosan csattan el 1-2 pofon néha,tudatosan jutalmazza meg őt,az hidd el megfogja köszönni azokat a dolgokat ,amiket a nevelés celzatabol tett a szülő .

2018. aug. 15. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/82 anonim ***** válasza:
78%
Igen biztos megköszöni h berácsozzák mint egy állatot.. Te inkább a 31 % oddal ne osztogass itt tanácsot h mennyire kell elverni egy gyereket..
2018. aug. 15. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/82 anonim ***** válasza:
48%

Tipikus ,ha kifogynak az érvek jön a személyeskedés :) .


Köszönöm a vitát!

2018. aug. 15. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/82 anonim ***** válasza:
54%
#64, abszolút nem értek egyet ezzel... egyfelől elvben se, másfelől pont elég ellenkező példát láttam... az emberek nem szokták megbocsájtani, ha a drága szüleik tönkreteszik a fiatalkorukat, elveszik tőlük a számukra fontos(!) dolgokat...
2018. aug. 15. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/82 anonim ***** válasza:
85%
Nem olvastam végig a válaszokat, csak egy-kettőt, és úgy vettem észre, hogy a Kérdező nem abban látja a legfőbb problémát, amiben néhányatok hiszi, hogy látja. Nem feltétlenül azon van itt a hangsúly, hogy szexel a lány egy 37 évessel, inkább azon, hogy ez a 37 éves olyasfajta elköteleződést vár tőle, amilyenre nem valószínű, hogy kamasz fejjel készen áll, pl. szerintem sem kellene belerohannia egy házasságba és családanyává válnia 18 éves korára. Annyi az alapvető különbség a korabeliek és a nála ennyivel idősebbek között, hogy az előbbiek nem fogják elvárni tőle, hogy feladja a fiatalságát, és gyakorlatilag a hátralévő életét, egy 40-hez közeli csávó meg már igencsak családot akar alapítani, ha addig nem tette.
2018. aug. 15. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/82 anonim ***** válasza:
63%

Nem tudom, nekem van egy olyan érzésem, hogy ha a srác mást mondott volna, akkor meg az lenne a Kérdezőék baja, hogy "csak ki akarja használni a lányunk" meg "csak szexre kell neki"... és a Kérdezőék valójában azt nem bírják elviselni, hogy elvesztik a totális kontrollt a lányuk felett...

Szóval, ha ebből az elkövetkezendő 1-2 évben gyerek meg házasság lesz, na az egyértelműen, 100%-ig a Kérdező meg a férje hibája, ugyanis nem hagyva más kibúvót belekergetik a lányukat, hogy megszabadulhasson az ő kontroll-mániájuktól.

ehhez képest a helyes - legkevesebb kárt okozó - viselkedés kb az lenne, ha:

1, Nincs szökdösés, hanem a lány szól, és rendeltetésszerűen a bejárati ajtót használja távozásra

2, Nincs bankkártyáról lopkodás, ha pénz kell, kinyitja a pici száját és kér.

3, Kontra nincs belevau, belekavarás a párkapcsolatába, amíg az nem érinti negatívan a kötelességét, a tanulást.

... vagy valami ilyesmi.

Csak hát egy ennyire elmérgesedett helyzetben már nehéz a józan észnek győznie...

2018. aug. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/82 anonim ***** válasza:
73%
Előző nagyon sok nő otthonrol házasságba menekül,bárkivel,csak mehessen a totális kontrollbol,ezért lesz válás az első házzaságok vége 80 % ban mert az az ugrodeszka sajnos a szülői környezetből..
2018. aug. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!