Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim megnehezítik az...

A szüleim megnehezítik az autóvezetésem?

Figyelt kérdés

Üdv, 20 éves egyetemista vagyok, kb fél éve szereztem jogsit.

Azt vettem észre, illetve inkább összeállt a kép, hogy a szüleim ellehetetlenítenek abban, hogy saját autóm legyen és egyedül vezessek.


Mikor meglett a jogsi mondták, hogy mellettük vezessem a családi autót, hogy legyen gyakorlatom benne. Oké, gondoltam ez tök természetes így. Aztán jött a nyár, vizsgaidőszak és viszonylag sok idő kimaradt vezetésben. Vizsgák utáni 2 hónapban akartam diákmunkát vállalni, de ellenezték az ötletet. Azt mondták inkább pihenjem ki magam, szórakozzak a nyáron, majd ők adnak pénzt. Ezzel semmi gond, mert ha kell valamire tényleg adnak, a nyár pedig pihenéssel és szórakozással telt.


Most kezdett csak leesni, hogy valószínűleg azért nem akarták, hogy dolgozzak, hogy ne tudjak pénzt gyűjteni saját autóra. Mert 2 havi fizuból ha végig dolgozom a nyarat, akkor egy kisebb régebbi autóra lenne pénzem.

Most pedig ott tartunk, hogy ismét folytatódik az egyetem, mellette dolgozni egyszerűen nem tudok, illetve ha tudnék is abból annyi pénz nem jönne össze. Szóval ezzel elérték, hogy a következő tanévben sem lesz saját autóm.


Félre ne értsetek, nem követelőzők, hogy vegyenek nekem, de nem tartom korrektnek, hogy esélyt se adnak arra, hogy magamnak keressem meg az árát.

Sőt ha egyetem mellett volt is időm, akkor se engedték, hogy dolgozzak, mert “most a tanulás az első, pénzt mi adunk neked”. Viszont amit adnak az ugyan fedezi a költségeim, de nincs föle így abból se lehet spórolni.

Tehát anyagilag ott tartok most, mint mondjuk 14 éves iskolásként.


Mit tehetnék, hogy ne legyenek ilyen elutasítóak a saját autóval kapcsolatban?



2018. aug. 29. 00:46
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:
77%
1-1,5 óra naponta nudli. Azt is el lehet egyébként hasznosan tölteni, amíg ülsz a buszon vagy a metrón. 6 évig tömegközlekedtem a fővárosban, késő este is, éjszakai busszal is, nem kell a púder, hogy milyen veszélyes.:-)
2018. aug. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 anonim ***** válasza:
82%

Kérdező, ha már a legelején azt írtad volna, hogy több nyarat végigdolgoztál és van tartalékod, nem pedig azt, hogy "Mert 2 havi fizuból ha végig dolgozom a nyarat, akkor egy kisebb régebbi autóra lenne pénzem", akkor kicsit más kommenteket kaptál volna. Ha nem a valóságot írod, vagy utólag ferdítesz, ne csodálkozz, ha "félre értenek".

Amúgy tényleg a napi egy-másfél óra tömegközlekedésből csinálsz ilyen nagy ügyet? Sokan ennél jóval többet is utaznak naponta, ha meg unatkozol, vigyél könyvet, hallgass zenét, netezz. Ami a részeg hajléktalanokat meg késes kéregetőket illeti, nem tudom, milyen útvonalakon közlekedsz, de nagyrészben ilyeneket elvétve találni a járatokon, hacsak nem éjjel mész haza a suliból. Ha Budapestről van szó, egy belvárosi forgalmas aluljáró jóval rosszabb, ennyi erővel oda se menj le, hanem inkább kerüld ki a felszínen ötször annyi idő alatt.

2018. aug. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 anonim ***** válasza:
86%

Látom senki se ismeri a lelki ráhatás fogalmát.

Sajna ha abban nő fel valaki, nagyon nehéz kitörni, és szembemenni.

15 évesen volt lehetőségem dolgozni: otthon, a gazdaságban, ingyen.

Szabadnap és fizu nélkül. Mindezt azért, mert hazavittem egy beleegyező nyilatkozatot, hogy dolgozhassak a fürge diáknál.

Ebből annyi jött le nekik, hogy dolgozni akarok, a pénzkeresést figyelmen kívül hagyták.

Reggel fél öttől ganajozás hat tehén alól, háromnaponta 8 süldő alól, hetente a tyúkok alól. Az állatok etetése. Havonta meszelni az ólakat.

Teljes konyhakert rendezés, és jó sok házimunka.

Ha nem csináltam (1x belázadtam) kaptam egy szelet kenyeret enni, egész napra.

2018. aug. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 anonim ***** válasza:
28%

Az a válaszoló vagyok, aki szóvátette, hogy mennyire frusztráltak és visszafordítóak a válaszadók.


Kaptam közben privát üzit is valakitől, aki roppant helyeslően vélekedik a bántó oltogatásról.

Azt szeretném leszögezni, hogy a rosszindulat, a frusztrációkompenzálás, és az egyet nem értő vélemény nyilvánítás kettő dolog.


Lehet objektívan csak láttatni az ok-okozatiságot és lehet wc helyett ideszarni járni, de az indulatos válaszok mindig az indulatos ember belső diszharmóniájáról tanúskodnak, és hiteltelenné teszik a válaszokat.

2018. aug. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 anonim ***** válasza:
80%

Nem teljesen világos a kérdésed, tekintettel arra, hogy 20 éves vagy, felnőtt, szavazhatsz, azt csinálsz, amit akarsz.


Ha akartál volna dolgozni, elmentél volna. Nem mentél.


Ebben pontosan mi a szüleid hibája?


Autót meg akkor veszünk, ha a fenntartására is van pénzünk, nem akkor, ha akár napi 1 órát is tömegközlekedsz az egyetemre. A szüleid, akik fizetik az egész életed, a tanulményaid, a randiköltségeid, a kotonjaid meg a piaszámládat is 20 éves korodban szó nélkül, érthető módon nem szeretnének mindemellett még kifizetni egy csotrogány havi fenntartását IS.


Ha mindezekben a szüleid a hibásak a szemedben, akkor gondolkozz el egy kicsit azon, hogy mennyire csodás életed van, hogy az utolsó sörig eltartanak 20 éves korodban, a tanulmányaid, a szórakozásod és a jogsid is kifizették, valamint azt is, hogy felnőtt ember létedre egész nyáron ne csinálja semmit, sőt, kifizettik a bulikákat is.


És a szüleid hátráltatnak az életben? Ez komoly? Amiért nem adnak meg még mindemellé egyebeket is?


Most tényleg: ez komoly?

2018. aug. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 anonim ***** válasza:
0%

Szard le a kocsit, menj el dolgozni, akár hétvégén, akár éjszaka.

Nem a saját autód érdekli őket, szerintem ez meg se fordult a fejükben. Őket az érdekli, hogy az irányításuk alatt tarthassanak, és erre a pénzt a legmegfelelőbb eszköz (hiszen ha nincs pénzed kicsengetni a kauciót, akkor nem cuccolhatsz össze és léphetsz le, otthon kell ülnöd és azt csinálni, amit anyu-apu mond). Az, hogy mézes-mázos szövegkörnyezetbe illesztik, mintha törődnének veled (ők is ezt hiszik szerintem) csak ideig-óráig ilyen kényelmes, később csúnyán megiszod majd ennek a levét, ha már nagyon eleged lesz belőlük és költöznél, de nincs miből.

És valószínűleg akkor sem akarják majd, hogy dolgozz. Mert akkor önálló lennél. Vannak itt csodás kérdések huszonéves, 'felnőtt" emberektől, hogy nem engedik őket sehová, nem tudnak költözni, le kell adni a fizut, stb. Ők is ott rontották el, ahol te. Nappalis hallgatóként egyszerű munkát találni, és az élet is sokkal olcsóbb (diákbérlet, diákkedvezmények, nem vonnak annyi adót a béredből, lakhatsz olcsó kollégiumban, ha szerencséd van és felvesznek, stb.)

2018. aug. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 A kérdező kommentje:

Igen, valóban nem írtam, hogy van félretett pénzem, két havi fizetés mondjuk az autó árának a felét/harmadát fedezné.

Két havi fizuból valószínű tényleg csak egy lelakott autót lehetne venni és a többi költségre már nem jutna.

Szóval a korábbi fizetésekhez hozzárakva kellett volna ez a két havi.

Fenntartani pedig már nem olyan drága, egy kis benzines autót. Egy swiftet vagy mondjuk yarist. Volt osztálytársam aki 400-ért vett egy yarist, és könnyedén fent tudta tartani.


Annak van igaza aki a lelki ráhatásról beszélt. Ha most vennék teszem azt egy suzukit, kis toyotát vagy bármi hasonlót, akkor jönne ez a lelki/érzelmi rész, szinte hallom hogy “mióta azzal közlekedsz nem alszom jól” “úgy aggódom, tiszta gyomoridegem van azóta”. Szóval netalántán egy jó nagy veszekedés is lenne belőle.

De sajnos olyat venni nem tudnék ami nekik is megfelel.


1-1,5 óra közlekedés alapvetően nem lenne sok, de ennek csak kis részét töltöm a buszon ülve, sok időt az átszállásra várakozások visznek el.

És ha már idő, meg tanulás akkor az a heti 6-8 óra amit spórolnék az autóval az se lenne rossz.

2018. aug. 29. 15:55
 48/53 anonim ***** válasza:
52%

Akkor szépen megvonod a vállad, és édesanyád kezébe nyomsz egy doboz Valerianat, hogy majd ettől jobban alszik.

Az ilyeneknek nem szabad felülni, mert akkor örökre pisisként leszel kezelve. Majd vesznek neked egy házat, és azt is az ő ízlésük szerint rendezik be, mert hogy az ő pénzük, és te meg elfogadod, mert kényelmesebb, mint keményen dolgozni, hitelt fizetni, és nézni ahogy anyád zokog, apád meg besértődik.

Felnőtt vagy, ember, szedd már össze magad.

U.i.: tudom, mi az a lelki ráhatás, bár nem én írtam azt a választ, de mélységesen egyetértek vele. Annyival egészíteném ki, hogy ellentmondani a szüleidnek és önállósodni csak azelőtt tűnik ijesztőnek és nehéznek, hogy megtetted volna. Így visszanézve már semmiség.

2018. aug. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 anonim ***** válasza:
100%

Ha felnőttnek tartod magad, hozd meg a magad döntéseit és vállalj értük felelősséget.


Ha gyereknek tartod magad és gyerekként élsz, akkor picsogj tovább.

2018. aug. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 anonim ***** válasza:
29%
20 évesen nem engedik dolgozni tipus aki nek a párját házasságát stbjét is anyu apu szabályozza és 30 pluszal a szüleit okolja h semmi se a kedvére valo..
2018. aug. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!