Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim megnehezítik az...

A szüleim megnehezítik az autóvezetésem?

Figyelt kérdés

Üdv, 20 éves egyetemista vagyok, kb fél éve szereztem jogsit.

Azt vettem észre, illetve inkább összeállt a kép, hogy a szüleim ellehetetlenítenek abban, hogy saját autóm legyen és egyedül vezessek.


Mikor meglett a jogsi mondták, hogy mellettük vezessem a családi autót, hogy legyen gyakorlatom benne. Oké, gondoltam ez tök természetes így. Aztán jött a nyár, vizsgaidőszak és viszonylag sok idő kimaradt vezetésben. Vizsgák utáni 2 hónapban akartam diákmunkát vállalni, de ellenezték az ötletet. Azt mondták inkább pihenjem ki magam, szórakozzak a nyáron, majd ők adnak pénzt. Ezzel semmi gond, mert ha kell valamire tényleg adnak, a nyár pedig pihenéssel és szórakozással telt.


Most kezdett csak leesni, hogy valószínűleg azért nem akarták, hogy dolgozzak, hogy ne tudjak pénzt gyűjteni saját autóra. Mert 2 havi fizuból ha végig dolgozom a nyarat, akkor egy kisebb régebbi autóra lenne pénzem.

Most pedig ott tartunk, hogy ismét folytatódik az egyetem, mellette dolgozni egyszerűen nem tudok, illetve ha tudnék is abból annyi pénz nem jönne össze. Szóval ezzel elérték, hogy a következő tanévben sem lesz saját autóm.


Félre ne értsetek, nem követelőzők, hogy vegyenek nekem, de nem tartom korrektnek, hogy esélyt se adnak arra, hogy magamnak keressem meg az árát.

Sőt ha egyetem mellett volt is időm, akkor se engedték, hogy dolgozzak, mert “most a tanulás az első, pénzt mi adunk neked”. Viszont amit adnak az ugyan fedezi a költségeim, de nincs föle így abból se lehet spórolni.

Tehát anyagilag ott tartok most, mint mondjuk 14 éves iskolásként.


Mit tehetnék, hogy ne legyenek ilyen elutasítóak a saját autóval kapcsolatban?



2018. aug. 29. 00:46
1 2 3 4 5 6
 21/53 anonim ***** válasza:
82%

Úgy tűnik neked is kényelmesebb volt inkább otthon maradni egész nyáron és pihenni, szórakozni.

Ha annyira akartál volna, akkor elmehettél volna dolgozni.

Egyébként meg nem létszükséglet az autó egy egyetemistának. Miből tartanád fenn? Mert megvenni a legegyszerűbb, de utána folyamatosan költségek vannak, biztosítások, adó, rendszeres szerviz, legalább évente egyszer, de ha valami gond van, akkor többször is, és ha régi autó, akkor százezres tétel is lehet egy-egy javítás, plusz téli-nyári gumicsere minden évben kétszer. A tankolás még a legkisebb tétel.

Szóval biztosan kell most neked autó???

2018. aug. 29. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 anonim ***** válasza:
63%

És nem.ég le a képedröl a bőr? Nyávogsz irt mint egy dedos, de anyuciék fizetik a sulit a jogsit, és.még te hisztizel :)

Szánalmas kis lúzer vagy, akinek a melo persze derogál és apucitol kér pénzt mozira is. FELNÖTTKÉNT :D

2018. aug. 29. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 anonim ***** válasza:
88%

Ha jól következtetem ki a leírásból, nagyvárosban laksz, ott jársz egyetemre, az autót pedig egyelőre arra használnád, hogy azzal járj órákra, ne pedig tömegközlekedéssel.

Kicsit érthetőbb lenne a hiszti, ha mondjuk másik településre járnál egyetemre és rossz lenne a közlekedés, de csak azért, hogy ne kelljen buszozni és villogni tudj az évfolyamtársak előtt a saját kocsival, na arra én is azt mondanám a szülők helyében, hogy ráér.

Mióta vezetheted felügyelettel a családi autót? Mennyire forgalmas útvonalakon járnál egyedül? A vezetésben nagyon fontos a gyakorlat és az csak azután kezdődik, hogy megszerezted a jogsit. Teljesen érthető, hogy nem kell rögtön beülni egyedül a volán mögé, pláne forgalmas helyen, hanem jobb, ha az első időszakban ül melletted valaki, akinek van tapasztalata.

Ráadásul a családi autó a szüleid tulajdona, ezért nyilván ők döntik el, hogy odaadják-e (túl azon, hogy elsősorban a te testi épségedet féltik).

Ne aggódj, a jogsit nem hiába szerezted meg. Ha vezetheted a családi autót felügyelettel, akkor mire saját autód lesz, jelentős mennyiségű tapasztalat lehet már mögötted.

Dolgozni egyetem mellett is lehet, nagyon sokan csinálják, jó időbeosztással még a tanulás rovására sem megy. Kezdj el önállósodni, rád férne, és nem csak anyagi értelemben.

2018. aug. 29. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/53 anonim ***** válasza:
78%
Én a te helyedben előre gondolkoztam volna,hogy ha egész nyáron otthon vagyok és bulizok akkor nyilván nem lesz autóra pénzem.20évesen egyetemistaként azért ezt már tudnod kellene mérlegelned.
2018. aug. 29. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 A kérdező kommentje:

Látom sokan felültek a “szidjuk az egyetemistát, mert nem tartja el magát” vonatra, hát legyen. Ilyenkor mindig előkerülnek a történetek, hogy “én két szak mellett dolgoztam, eltartottam magam és szín ötössel végeztem”. Oké, talán létezik a történetben szereplő személy. De menjetek már el egy egyetemre és kerdezzétek meg az embereket ki miből él. Nálunk 10-ből 9 de legalább 8 embert a szülei tartanak el. Iskola mellett egyszerűen nem tud senki annyit dolgozni amiből eltartja magát, illetve van egy-két ember akinek ez sikerül, ő a tantárgyakkal csúszik.

Az egyetem parkolója pedig minden reggel megtelik a diákok autóival (más nem parkolhat ott, a tanároknak külön van). Vannak olyan autók amiket diákmunkából is összeszegyűkthetett valaki, de állnak olyanok is amit kizárt.

Szóval ha a parkolóba kérdeznénk körbe 10-ből legalább 6-7 embernek a szülei vették és tartják fent.


De nem is kell az egyetemig menni ezzel. Nálunk középiskolában már sokan jöttek autóval, valaki suzukival, valaki 3-as bmw-vel, a közös az volt bennük, hogy a szüleik vették. Ismerek egy korombeli srácot, aki nem tanul, már egy éve dolgozik, vett egy autót ennek ellenére sokszor a szüleinek kell megtankolni.

Ezt csak azért írtam le, hogy nem egy kirívó dolog a egy 17-20 évesnek a szülei vesznek autót. Nem én lennék az első.

Sőt olyat is ismerek aki 20 évesen a második autóját kapta, az elsőt meg eladták 1-2 év után.

2018. aug. 29. 09:38
 26/53 anonim ***** válasza:
90%

"Ilyenkor mindig előkerülnek a történetek, hogy “én két szak mellett dolgoztam, eltartottam magam és szín ötössel végeztem”"

Szerintem ilyet senki nem írt.

"Nálunk 10-ből 9 de legalább 8 embert a szülei tartanak el. Iskola mellett egyszerűen nem tud senki annyit dolgozni amiből eltartja magát"

Nem kell feltétlenül annyit dolgozni. Sok szülőnek könnyebbség az is, ha az egyetemista gyerekük a költségei egy részét maga is fedezni tudja. Sokan azért dolgoznak, hogy legalább a szórakozásukat, nyaralásukat maguk tudják fedezni és ne a szüleiktől kunyeráljanak. Ez még akkor is korrektebb, ha a szülők maguk is tudnák ezeket fizetni.

Ezenkívül vannak családok, ahol az anyagi helyzet nem engedi meg azt, hogy tanulást, szórakozást és jogsit is fizessenek a gyereknek, ott bizony ha ezt mind akarja, hozzá kell tennie anyagilag.

Te szerencsés vagy, hogy mindent tudnak és hajlandóak is fizetni a szüleid, valószínűleg nem várnák el sem ők, sem más, hogy egyik hónapról a másikra önállósodj, de miután ilyen sokat segítenek neked, kicsit sem érzed pofátlannak, hogy még őket okolod, amiért nincs autód? Ismersz olyanokat, akiknek a szülei vettek autót és ők is fizetik az azzal járó költségeket, erre máris úgy érzed, hogy neked is ez járna és meg vagy sértődve, amiért a szüleid nem hajlandóak a tanulás, szórakozás, jogsi mellett még az autót is a feneked alá tolni? Tudom, a kérdésben nem ezt írtad, de a kommentjeidből már ez érezhető.

Neked most kényelmes a pénzelés meg a duzzogás, de nem fognak 40 éves korodban is mindent fizetni neked. Mikor kezdenél el fokozatosan önállóbbá, felelősségteljesebbé válni, ha nem most, fiatal felnőttként?

2018. aug. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 anonim ***** válasza:
68%

Szia,


Minden rosszindulat nélkül, egy életképtelen embernek tartalak. 27 F

2018. aug. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 anonim ***** válasza:
37%

Atyám, én úgy végeztem mechatronikai mérnökként, hogy heti 3- napokat dolgoztam egy másik városban egyetem után.

Utol évben pedig gyakornokság, heti 4 nap melo 1 nap egyetem. Egyszerűen életképtelen vagy, minden kitartás és akarás kérdése.

2018. aug. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 A kérdező kommentje:

Nyilván senki nem mondott ilyet, de igenis szoktak jönni a történetek, hogy ki tartotta el magát az egyetem alatt és végezte el közben a szakot.


Nekem nem az a problémám, hogy nem vesznek nekem autót. Volt egy csomó beszélgetés róla, hogy akkor dolgozok nyáron es majd egyetem mellett dolgozok annyit amiből fent tudom tartani. Így a költségeim amiket ők fizetnek nem emelkednének, az autót rendezném én. Na de ez a megoldás nem felet meg nekik, mert akkor kevesebbet tudnék tanulni, meg amúgy is az nem lenne olyan biztonságos autó.

Én ennyit tudtam volna jelenleg tenni az ügy érdekében. Most végigdolgoztam volna a második nyarat is, abból egy 5-600 ezer forint összejött volna, egyetem mellett meg 1 nagyon max 2 napot tudnék dolgozni hetente, az elég lehetne arra, hogy fenntartsam.

De ha ezt az opciót csípőből utasítják el, akkor én nem tudok vele mit csinálni.


Tehát abba a helyzetbe kerültem, hogy az amit én megtudnék engedni magamnak, és fenntudnám tartani, azt konkrétan tiltják, mert régi meg veszélyes (pedig nem Trabantra kell gondolni). Az újabb ami már szerintük is megfelelő lenne, azt pedig nem tudnám megkeresni, ők pedig nem akarják megvenni. Tehát ők mondtak egy márkát és típust évjárattal együtt, hogy ma fiam ilyen autód lehet. De ők ezt nem finanszírozzák, nekem pedig esélytelen kifizetni.

Hogy konkrétabb legyen, amit én venni tudnék annál a kitűzött autó legalább 4 de inkább 5-ször annyiba kerül, a fenntartása pedig ennek megfelelően még drágább.


Összegezve a probléma nem az, hogy nem vesznek nekem autót. Én magam is megtudtam volna venni, de azt tiltották, mert szerintük nem jó. Ami pedig már szerintük is jó lenne, az diák pénztárcával nagyon drága.

2018. aug. 29. 10:12
 30/53 anonim ***** válasza:
85%

Kérdező, hogy merül fel nálad 20 évesen az, hogy valamit tiltanak a szüleid? Mintha egy 12 éves gyerek lennél. Nem tudtok leülni felnőttek módjára megbeszélni, hogy figyelj, mi ezt és ezt nagyon nem javasoljuk, helyette azt meg amazt ajánlanánk ilyen és ilyen okból? Nem tudod érvényre juttatni a saját véleményedet?

Neked az a bajod, hogy tiltanak valamit, de közben meg képtelen vagy határozottabb lenni, döntéseket hozni. Okolhatod a szüleidet azért, hogy ilyen nyámnyilának neveltek, de felnőttként már a te felelősséged, hogy a saját lábadra állj, minden tekintetben. És tényleg ne halogasd a dolgot, hacsak nem akarod, hogy azt is a szüleid tudják jobban, hogy hová költözhetsz majd otthonról és kivel élheted le az életed.

2018. aug. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!