Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim megnehezítik az...

A szüleim megnehezítik az autóvezetésem?

Figyelt kérdés

Üdv, 20 éves egyetemista vagyok, kb fél éve szereztem jogsit.

Azt vettem észre, illetve inkább összeállt a kép, hogy a szüleim ellehetetlenítenek abban, hogy saját autóm legyen és egyedül vezessek.


Mikor meglett a jogsi mondták, hogy mellettük vezessem a családi autót, hogy legyen gyakorlatom benne. Oké, gondoltam ez tök természetes így. Aztán jött a nyár, vizsgaidőszak és viszonylag sok idő kimaradt vezetésben. Vizsgák utáni 2 hónapban akartam diákmunkát vállalni, de ellenezték az ötletet. Azt mondták inkább pihenjem ki magam, szórakozzak a nyáron, majd ők adnak pénzt. Ezzel semmi gond, mert ha kell valamire tényleg adnak, a nyár pedig pihenéssel és szórakozással telt.


Most kezdett csak leesni, hogy valószínűleg azért nem akarták, hogy dolgozzak, hogy ne tudjak pénzt gyűjteni saját autóra. Mert 2 havi fizuból ha végig dolgozom a nyarat, akkor egy kisebb régebbi autóra lenne pénzem.

Most pedig ott tartunk, hogy ismét folytatódik az egyetem, mellette dolgozni egyszerűen nem tudok, illetve ha tudnék is abból annyi pénz nem jönne össze. Szóval ezzel elérték, hogy a következő tanévben sem lesz saját autóm.


Félre ne értsetek, nem követelőzők, hogy vegyenek nekem, de nem tartom korrektnek, hogy esélyt se adnak arra, hogy magamnak keressem meg az árát.

Sőt ha egyetem mellett volt is időm, akkor se engedték, hogy dolgozzak, mert “most a tanulás az első, pénzt mi adunk neked”. Viszont amit adnak az ugyan fedezi a költségeim, de nincs föle így abból se lehet spórolni.

Tehát anyagilag ott tartok most, mint mondjuk 14 éves iskolásként.


Mit tehetnék, hogy ne legyenek ilyen elutasítóak a saját autóval kapcsolatban?



2018. aug. 29. 00:46
1 2 3 4 5 6
 51/53 anonim ***** válasza:

"Fenntartani pedig már nem olyan drága, egy kis benzines autót"

Ez aranyos :DD

Inkább gondold át. Egyetlen ismerősöm vett úgy kocsit, hogy nincs állandó munkája (régi corsa), kb egy hónapon belül adta el.

Miből fizeted a biztosítást, súlyadót? Miből tankolod? Miből gumizod? Miből szervizelteted?

Ha kapsz anyutóp egy kétezrest akkor annyiból megtankolod és ennyi? :D

2018. aug. 30. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/53 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de ilyet még nem hallottam. Az én szüleim egész nyarat végig veszekedték velem, amiért nem találtam nyári munkát, kisváros lévén.

Neked meg azt mondták, hogy inkább pihenj? Há' figyelj má', én szívesen cserélnék veled.

20/L

2018. aug. 31. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/53 veterán vas ***** válasza:

Nekem úgy tűnik, itt egyáltalán nem pénzről és nem autóról van szó. Függőség, kényelem, döntésképtelenség és hasonlók befolyásolják a döntésedet.

Az a gáz, hogy nem mered élni a saját életedet, szöszmötölsz a langyos vízben, és még siratod is magadat.

Az pedig különösen megható, hogy 20 évesen eltartanak a szüleid, és Te, ezt "nem tartod korrektnek" :(

2018. aug. 31. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!