Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim megnehezítik az...

A szüleim megnehezítik az autóvezetésem?

Figyelt kérdés

Üdv, 20 éves egyetemista vagyok, kb fél éve szereztem jogsit.

Azt vettem észre, illetve inkább összeállt a kép, hogy a szüleim ellehetetlenítenek abban, hogy saját autóm legyen és egyedül vezessek.


Mikor meglett a jogsi mondták, hogy mellettük vezessem a családi autót, hogy legyen gyakorlatom benne. Oké, gondoltam ez tök természetes így. Aztán jött a nyár, vizsgaidőszak és viszonylag sok idő kimaradt vezetésben. Vizsgák utáni 2 hónapban akartam diákmunkát vállalni, de ellenezték az ötletet. Azt mondták inkább pihenjem ki magam, szórakozzak a nyáron, majd ők adnak pénzt. Ezzel semmi gond, mert ha kell valamire tényleg adnak, a nyár pedig pihenéssel és szórakozással telt.


Most kezdett csak leesni, hogy valószínűleg azért nem akarták, hogy dolgozzak, hogy ne tudjak pénzt gyűjteni saját autóra. Mert 2 havi fizuból ha végig dolgozom a nyarat, akkor egy kisebb régebbi autóra lenne pénzem.

Most pedig ott tartunk, hogy ismét folytatódik az egyetem, mellette dolgozni egyszerűen nem tudok, illetve ha tudnék is abból annyi pénz nem jönne össze. Szóval ezzel elérték, hogy a következő tanévben sem lesz saját autóm.


Félre ne értsetek, nem követelőzők, hogy vegyenek nekem, de nem tartom korrektnek, hogy esélyt se adnak arra, hogy magamnak keressem meg az árát.

Sőt ha egyetem mellett volt is időm, akkor se engedték, hogy dolgozzak, mert “most a tanulás az első, pénzt mi adunk neked”. Viszont amit adnak az ugyan fedezi a költségeim, de nincs föle így abból se lehet spórolni.

Tehát anyagilag ott tartok most, mint mondjuk 14 éves iskolásként.


Mit tehetnék, hogy ne legyenek ilyen elutasítóak a saját autóval kapcsolatban?



2018. aug. 29. 00:46
1 2 3 4 5 6
 11/53 A kérdező kommentje:

Dolgoznak ők is a nyáron, csak ők ráértek később kelni. Illetve volt amikor szabadságon voltak ezért alhattak volna sokáig.

És most is egyik fő indok volt, hogy ha mi korán megyünk dolgozni, akkor ők nem tudják kipihenni magukat.

2018. aug. 29. 02:30
 12/53 anonim ***** válasza:
80%
Gazdagék problémái,14 évesen már leveleket hordtam,önszántambol,tudod ki kunyerál mozira 20 évesen.. Nem mai csirke vagyok,de elborzadok milyen életképtelen kitattott generácio lesz..
2018. aug. 29. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 anonim ***** válasza:
87%

Csak panaszkodsz, bár nem igazán világos, hogy mire. A szüleid kinyalják a s*gged, míg sok embernek nemhogy a vezetés órákat meg vizsgákat nem fizetik, hanem pl. elküldik már 18 éves korában dolgozni, mert ha meggebednek sem tudják kifizetni a gyereküknek az iskolát vagy a méregdrága lakhatást. Akkor ugrálj majd, amikor valóban lesz munkád, és rájössz, mennyit kell dolgozni azért, hogy megvedd az autódat, meg kifizess mindent, ami kell hozzá.

Képzeld, nekem már 4 éve van jogsim, és senki se rakott alám autót, pedig elhiheted, nagyon jól jönne, ha azzal járhatnék az egyetemre, nem az össze-vissza járó buszok miatt szívnék folyamatosan. De ilyet mondani, hogy idő meg pénz pazarlás volt, hogy meglett... nagyon bilibe lóg a kezed, úgy duzzogsz mint egy ovis, akitől elvették a játékautóját a homokozóban.

2018. aug. 29. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 anonim ***** válasza:
35%

Az autora kolteni is kell tobbet mint egy baratnore.


Goldmund73, te meg ne szemeteld tele a kerdeseket a valaszaiddal.

2018. aug. 29. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 anonim ***** válasza:
76%

van aki 20 évesen eltartja magát és egyetemre jár

(szimplán mert a szüleinek nem telik rá... és nem csak büfészakosokról van szó, hanem mérnökökről, vegyészekről stb...)

2018. aug. 29. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 anonim ***** válasza:
90%

Hát kérdező, veled nagy bajok vannak.

Szerintem amit ide leírtál, gondold át mégegyszer...

2018. aug. 29. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 anonim válasza:
93%
Kérdező, a következő a helyzet: a szüleid finanszírozzák a továbbtanulásodat, mert diplomával lényegesen több esélyed van a boldogulásra, kifizetik a jogsidat, mert ma már alap, hogy az legyen meg, hagynak téged pihenni a nyáron, fizetik a szórakozásodat is. Autót fenntartani nem olcsó, ezt ők tudják, te nem. Pláne egy olyan csotrogányt, amit párhavi diákmunkából meg lehet venni...Ezért fölösleges lenne melóznod egyetem mellett, és emiatt esetleg éveket csúszni, amit mind a szüleid finanszíroznak. Azt meg végképp ne várd már el, hogy nem melózol, és ők tartják fenn még a kocsidat is. Meglepő, hogy egyetemista létedre ennyire nem tudsz logikusan gondolkodni, és bicskanyitogató, ahogy idióta, bunkó módon rinyálsz és savazod a szüleidet.
2018. aug. 29. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 anonim ***** válasza:
94%
Kérdező akkor most összegezném neked a válaszokat(amiknek a nagy részével teljesen egyetértek):Te egy 20 éves "felnőtt" ember vagy akinek a szülei kinyalják a s#ggét, finanszírozzák neki az egyetemet, nyáron megadják neki a lehetőséget hogy sz@rt se kelljen csinálnia, és "felháborító" módón szeretnék ha nem egy 20 éves ronccsal járnál ami összeszakad alattad egy a friss jogsidnak köszönhető koccanásnál(gen képzeld te is hibázhatsz). De neked ez mind kevés, ezért kitalálod a szüleid biztosan hátráltatni akarnak téged, azért tolnak mindent a s@gged alá. Az meg nyilván az alap lenne, hogy fizetik a csotrogányod fenntartását, meg az esetleges javíttatását. Komolyan mondom olyan vagy mint egy 10 éves kis sz#ros aki nyalóka helyett fagyit akar kapni.
2018. aug. 29. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 anonim ***** válasza:
89%
Kérdező: semmi akadálya nem lett volna annak, hogy elmenj dolgozni, ha akarsz. 20 éves vagy, nem zártak volna be a szobába. Bár ahogy elnézem, neked nem az autó miatt kellene a munka, hanem azért, hogy kicsit megkomolyodj, önállósodj. Ez a cirkusz nevetséges, ne haragudj. A szüleid fizetik a továbbtanulásodat, a jogsidat, a szórakozásodat, te meg azt nézed, miben tudod hibáztatni őket. Hát tessék, állj a saját lábadra és akkor aztán 100%-ban te osztod be, mit mire költesz.
2018. aug. 29. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 anonim ***** válasza:
93%

Tisztában vagy vele, hogy milyen költséggel jár egy autó fenntartása?

Amit te a 2 havi fizetésből megveszel, azt azonnal szerelőhöz kell vinni, olajcsere, fékbetét csere, vezérműszíj csere a minimum, de általában az ilyen autók nagyon lerúgott állapotban vannak. Aztán ott az ártírás, a biztosítás, ami friss jogsival közelít a 200 ezerhez... Hol keresel fél milliót 2 hónap alatt diákként?

Aztán év közben a szervíz, az üzemanyag, téligumi, stb.... Ezt miből akrtad fizetni?

Nagyon gyerek vagy még...előbb komolyodj meg, aztán vegyél autót, ha finanszírozni is tudod.

2018. aug. 29. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!