Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy beszéljem rá a szüleimet...

Hogy beszéljem rá a szüleimet az albérletre?

Figyelt kérdés

Kolis lettem, de gyűlölöm. Egy szobatársam van, de már ő is zavar. Normális, rendes, kedves, tiszta stb., nem ezzel van a baj, viszont eszméletlen módon zavar a jelenléte. Nem tudok kényelmesen aludni, tanulni, enni stb., ha ő is ott van. Én is alkalmazkodom hozzá és nyilvánvaló, hogy a koli ezzel jár, de nem gondoltam volna, hogy ez ennyire zavarni fog. A koli tele van mindenféle bogárral. A fürdő a folyósón van és nem túl tiszta, nagyon büdös a víz és soha nincsen meleg víz. Konkrétan retkesebbnek érzem magam fürdés után, mint előtte. Az sem túl kellemes, hogy mindig végig kell sétálni a folyósón, ha pisilnem kell és várakozhatok, ha éppen foglalt a két db wc. Szerencsére nagy bulik, duhajkodások nincsenek, de nagyon vékonyak a falak és minden áthallatszik a szomszédos szobákból is. Összességében nagyon nem szeretek kollégista lenni.


A szüleim viszont nagyon örültek neki, hogy felvettek, mert szinte ingyen van (12.000/hó) Ki tudnák fizetni az albérletet is, de így, hogy van más lehetőség nem szeretnék. Hogyan győzzem meg őket?


2018. szept. 23. 14:25
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
86%
De miért nem elég egy saját szoba? Már akkor alapból felére csökken az összeg. Én mikor egyetemre jártam, alig voltam az albérletbe, mivel napközbe órák voltak, ha nem volt óra, akkor se mentem haza, mert egyszerbb volt a csoporttársakkal lógni, beszélgetni, belülni egy sörre, vagy akár a könyvtárba gépezni. Feleslegesnek éreztem hazarohangálni. Este mentem csak haza. Bementem a kényelmes szobámba és élveztem a magányt. Ott sem zavart senkit, sőt, fürdőszobába sem volt sorban állás, pedig laktam olyan albiba, ahol 4-en voltunk egy kis fürdőre, és ebből 3-an lányok
2018. szept. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
75%

Léteznek még ilyen foś helyek?

Egy tampont nem lehet így higiénikusan kicserélni, vagy nagywc után feneket mos i. Vagy egy vírusos hasmenéskor, hanyáskor... Istenem!

Ezek alap dolgok.

Jó okos itt mindenki, meg ad a higiéniára.

Amúgy az is gáz, hogy az egyik gyereknek biztosítják a kényelmet, a másik meg befoshat és egy tampon csere után nem tud meleg vízzel feneket mosni.

Mondd meg a szüleidnek, hogy tarthatatlan a helyzet és ne tegyenek különbséget a te rovásodra a tesók között.

Szülő létemre elásnám magam, ha csak az egyik gyerekemnek biztosítanám.

2018. szept. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
73%
Utolsó lehet akkor megtehették,most nem. Évek alatt sokat változhat az anyagi helyzet.Azért azt nem ártana tudni,mennyi bevételből kellene havi 130+rezsit kipengetni.
2018. szept. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
22%
Utolsó, nem ismered a körülményeket. Lehet a kérdező hisztis(kérdésből ez látszik) rossz tanuló, lehet nem került be államira, míg a másik gyerek igen.
2018. szept. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 A kérdező kommentje:

Nem kell 130+rezsit kipengetni, már leírtam...kevesebbért is lehet találni a környéken.


Amúgy a szoba is jó lenne, de akkor mindenképpen nagyobb lakást szeretnék, ahol kényelmesen el is férünk. Sok olyan hirdetést látok, ahol 30 négyzetméterre akarnak betuszkolni két embert ilyen pici félszobákba vagy galériákra...na most azzal annyira nem lennék kisegítve. Egy nagyobb albérlettel semmi problémám nem lenne, ha lenne normális saját szobánk, fürdőnk, konyhánk és nem kellene kerülgetni egymást, ide-oda rakosgatni a cuccunkat stb., ahhoz, hogy elférjünk valahogyan. Viszont ez több pénzbe is kerül és akkor már lehetséges, hogy érdemesebb egy kisebb albérletet kivenni egyedül.

2018. szept. 23. 16:54
 26/39 A kérdező kommentje:
Jó, akkor ezek a körülmények: Nem tartom magam hisztisnek, államin vagyok és kitűnő tanuló voltam középiskolában.
2018. szept. 23. 16:54
 27/39 anonim ***** válasza:
59%
Hova jársz egyetemre? Mert Pesten 60-ert kizárt.
2018. szept. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 A kérdező kommentje:
Nem Pestről van szó, vidéki egyetemen tanulok. Látok hirdetéseket és vannak ismerőseim, akik ennyit fizetnek egyedül egy albérletért, szóval nem a hasamra ütöttem. Nyilván nem ez a gyakori, mert összességében itt is drágábbak a lakások, de lehet találni ennyiért is.
2018. szept. 23. 17:06
 29/39 anonim ***** válasza:
88%
Vázolja fel nekik egy konkrét ötletet, keress albit ami nem drága vagy szobát ahol nem kell sok emberrel együtt lenni és el is fértek, mennyi lenne kb a kaja, more kell még plusz pénz tehát hogy nézne ki ez egy hónapra. Mond el mind azt amit itt leírtál arról hogy mi az ami nem felel meg neked a mostani helyzettel. Ha nemet mondanak akkor meg el kell fogadni hogy most vagy nincs annyi pénz vagy csak szimplán nem tartják jó ötletnek.
2018. szept. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
6%
Én átérzem a helyzetedet - már ami a zavaró embereket (vagy bármilyen zavaró tényezőt illeti. De ember... 18+ évesen nehogy már elvárd anyádéktól, hogy olyan költségbe verjék magukat, amit neked kellene fizetned. :D Ha nem akarsz dolgozni, akkor ne hisztizz az albérletért sem. Az USA-ban a 18 éves elköltözik otthonról, és nem lóg a szülei nyakán.
2018. szept. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!