Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy beszéljem rá a szüleimet...

Hogy beszéljem rá a szüleimet az albérletre?

Figyelt kérdés

Kolis lettem, de gyűlölöm. Egy szobatársam van, de már ő is zavar. Normális, rendes, kedves, tiszta stb., nem ezzel van a baj, viszont eszméletlen módon zavar a jelenléte. Nem tudok kényelmesen aludni, tanulni, enni stb., ha ő is ott van. Én is alkalmazkodom hozzá és nyilvánvaló, hogy a koli ezzel jár, de nem gondoltam volna, hogy ez ennyire zavarni fog. A koli tele van mindenféle bogárral. A fürdő a folyósón van és nem túl tiszta, nagyon büdös a víz és soha nincsen meleg víz. Konkrétan retkesebbnek érzem magam fürdés után, mint előtte. Az sem túl kellemes, hogy mindig végig kell sétálni a folyósón, ha pisilnem kell és várakozhatok, ha éppen foglalt a két db wc. Szerencsére nagy bulik, duhajkodások nincsenek, de nagyon vékonyak a falak és minden áthallatszik a szomszédos szobákból is. Összességében nagyon nem szeretek kollégista lenni.


A szüleim viszont nagyon örültek neki, hogy felvettek, mert szinte ingyen van (12.000/hó) Ki tudnák fizetni az albérletet is, de így, hogy van más lehetőség nem szeretnék. Hogyan győzzem meg őket?


2018. szept. 23. 14:25
1 2 3 4
 31/39 A kérdező kommentje:
Úristen, már vártam, hogy valaki beszól, amiért ennyi idősen (18, húha, nagyon öreg vagyok...) miért lógok még a szüleim nyakán....
2018. szept. 23. 17:29
 32/39 anonim ***** válasza:
92%
31es igen elköltözik otthonról az egyem miatt amire a szülei egész életükben félre tesznek hogy járhasson.
2018. szept. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
100%

foglalt a két db wc


Elég kicsi az a koli, ha ennyi van az emeleten, mert 200 fő alatti összlétszám esetén nőknél 15 főre kell egy, az alatt nincs engedély...

2018. szept. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
100%
A kolival kapcsolatban még meg is értenélek, ha tényleg ilyen retek. De az albérlettel kapcsolatban lejjebb is adhatnál az igényeidből. Egy fél szoba, ahol csak te vagy miért nem elég neked? Ott már elfér az ágyad, az asztalod és 1-2 szekrény, ráadásul senki nem zavar a szuszogással. A másik fél szobába (ha van) vagy a nappaliba meg a második, esetleg harmadik ember. Rögtön kisebb a rezsi és a bérleti díj is. Nem tudom melyik városban tanulsz, Debrecent ismerem, itt vannak 60-tól felfele a 1,5 szobás lakások havonta. Ha ketten veszitek ki, akkor az már csak 30+rezsi ami azért jóval reálisabb mint a 130 vagy akár a 60. És ezzel igenis ki vagy segítve már ami a higiéniát és a helyet érinti. Egyedül lakni elég luxus és egyenlőre nem tűnsz túl kompromisszumkésznek. Amúgy az albérlet is lutri, itt is kifoghatsz hajnalig dajdajozó/ veszekedő/bulizó szomszédot és a falak itt is vékonyak lesznek.
2018. szept. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
100%
79%teljesen egyetértek. Én nagyon aszociális, szorongó ember vagyok. Nem kaptam kolit. Mindig 3-4 emberrel éltem egy lakásban. Egy szobában ketten. Pedig szüleim tehetősek voltak, mégsem vártam el egy egész lakást albérletként. Nem készültem ki, voltak rossz elmenyek is, de ilyen az élet. Nem várhatod el, hogy egész életedben burokban éljél.
2018. szept. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 A kérdező kommentje:

A fél szoba is teljesen jó. Mindegy, annyi a lényeg, hogy normális körülmények között lakjak és legyen saját életterem. Egy lakótársban is kiegyeznék, ha normálisan elférünk egymás mellett és van külön szobánk. Nem kell nagy palotára gondolni, szimplán arról van szó, hogy nem költöznék be másik három ember mellé és egy picike lyukon sem osztoznék egy lakótárssal, mert ezeket ugyanúgy nem bírnám elviselni.


Amúgy tényleg két használható wc van az emeleten, pedig nagy a koli. Több női fürdő is van (három, kettő-kettő wc-vel) , de ebből kettő zárva van, mert személyzeti, vagyis a takarítók ott tárolják a cuccaikat, illetve elviekben azokat ők használják. Már érdeklődtünk, de azt mondták, hogy valószínűleg nem fogják őket kinyitni nekünk, így marad egy.

2018. szept. 23. 22:17
 37/39 anonim ***** válasza:
78%

Lám-lám nem is olyan rossz az, ha valaki gyerekként egy szobán osztozik a testvérével... már nem lesz ennyire alkalmazkodásra képtelen.


A kolis fürdőszobák általánosságban tényleg nem túl higiénikusak, ahhoz nehéz alkalmazkodni, de a 2 ágyas szoba már elitnek számít kolis körökben. Jellemzőbb a 3-6 ágyas.

2018. szept. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 A kérdező kommentje:
Itt az összes koliban két ágyasak a szobák, max. blokkonként laknak többen, de ott is szobánként két ember lakik együtt. Szerintem ennél több az már maga lehet a pokol és minden, csak nem egészséges... Amúgy még ez az egy szobatárs is elviselhetőbb lenne, ha nem egymás nyakában lennénk, de tény és való, hogy annak örülnék a legjobban, ha lenne egy saját szobám.
2018. szept. 24. 12:19
 39/39 anonim ***** válasza:
Szerintem mindent így el kéne mondanod a szüleidnek. Ha tudnak, biztos fognak segíteni neked. Azt viszont nem értem, hogy miért vannak bogarak a kollégiumban, miért nincs elég wc és meleg víz. Valami ott nagyon nincs rendben, és nem szabad hagyni.
2018. okt. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!