Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy beszéljem rá a szüleimet...

Hogy beszéljem rá a szüleimet az albérletre?

Figyelt kérdés

Kolis lettem, de gyűlölöm. Egy szobatársam van, de már ő is zavar. Normális, rendes, kedves, tiszta stb., nem ezzel van a baj, viszont eszméletlen módon zavar a jelenléte. Nem tudok kényelmesen aludni, tanulni, enni stb., ha ő is ott van. Én is alkalmazkodom hozzá és nyilvánvaló, hogy a koli ezzel jár, de nem gondoltam volna, hogy ez ennyire zavarni fog. A koli tele van mindenféle bogárral. A fürdő a folyósón van és nem túl tiszta, nagyon büdös a víz és soha nincsen meleg víz. Konkrétan retkesebbnek érzem magam fürdés után, mint előtte. Az sem túl kellemes, hogy mindig végig kell sétálni a folyósón, ha pisilnem kell és várakozhatok, ha éppen foglalt a két db wc. Szerencsére nagy bulik, duhajkodások nincsenek, de nagyon vékonyak a falak és minden áthallatszik a szomszédos szobákból is. Összességében nagyon nem szeretek kollégista lenni.


A szüleim viszont nagyon örültek neki, hogy felvettek, mert szinte ingyen van (12.000/hó) Ki tudnák fizetni az albérletet is, de így, hogy van más lehetőség nem szeretnék. Hogyan győzzem meg őket?


2018. szept. 23. 14:25
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
31%

Tesó gondolom nem kapott koleszt, így nem volt más választás.


Dolgozz meg a különbségért, nem volna pofám ilyet kérni.

2018. szept. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 A kérdező kommentje:
De, kapott koleszt, csak ő is otthagyta és inkább albérletbe akart költözni. Náluk sem voltak sokkal jobbak a körülmények, mint itt.
2018. szept. 23. 15:16
 13/39 anonim ***** válasza:
18%
Gondolom azóta megjött a szüleid esze, hogy nem dobálják ki fölöslegesen a pénzt az ablakon- Alkalmazkodj, nem ugrálj más kontójára.
2018. szept. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
73%

Valóban nem mindenki bírja a kollégiumot, főleg ha otthon saját szobája volt, de a legtöbben idővel hozzászoknak, többségében azért mert muszály nekik. Akiknek nagyon nem megy azoknak szokott szóba jönni diákmunkával vagy szülők segitségével a barátokkal összeköltözés vagy egy szoba bérlése.

De a saját albérletet egy egyetemistának, hacsak nem dolgozik meg érte hatalmas luxusnak tartom.

Bárhogy számolom ha egy család ki tud adni havi 60 v. 120 ezer forintot a nadrág összehúzása nélkül, akkor már vettek volna akár részletre is már régen egy lakást és szóba se jött volna a kollégium csak azért mert olcsó.

Arra nem gondolták, hogy a szüleid túl soknak érezték ezt a kiadást a tesódnál? vagy hogy bár megtehetnék azt szeretnék hogy megtanulj alkalmazkodni kicsit és megtanulni a pénz értékét?

Csak mert az írásod alapján szerintem abszolút nem érzed milyen sok az a havi a semmire kiadott 60-120ezer arról nem is beszélve hogy erre jön még az étkezésed a ruháid az egyéb mindennapos kiadásaid ide számolva nem csak pl. a wcpapirt de mivel nem dolgozol gondolom a mozit is a barátaiddal és akkor ugye feltételeztük hogy államin tanulsz és nem kell sulyos pénzeket kiadniuk tankönyvekre, különorákra stb. stb.

2018. szept. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
86%
Utolsó vagyok, a végén félreértelmezhetően fogalmaztam mivel természetesen az állami képzés nem tartalmazza a könyvek és különórák árát. Ezt úgy értettem hogy ha államin van akkor bár tandijat nem kell fizetnie a szüleinek, ezek a költségek mindenképpen fenn állnak.
2018. szept. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
86%
Az albérleten felül még rezsit is kell fizetni. Az a 60 ezer valójában legalább 100.
2018. szept. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
88%
A gyerekek sok esetben nem látják át reálisan,mire mennyi pénz megy el,és ez milyen mértékben terheli a szülők pénztárcáját. Véleményem szerint az a legtisztább,ha eléjük állsz,elmondod a problémád,és megkérdezed,hogy beleférne e az albérlet a családi költségvetésbe.
2018. szept. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
82%
Előző vagyok. Kérdező te felnőttnek számítasz már.Nem meggyőznöd kell a szüleidet,mint egy kis tininek,hanem felnőtt módjára előhozni a témát,es leülni velük átbeszélni,milyen lehetőségeitek vannak.
2018. szept. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
19%

Szerintem akkor már ne albérletben gondolkozz, hanem vegyetek lakást.

Én ezzel kezdtem a szüleimnek.

Kicsit tartottak tőle, de végül belementek.

Mi 2014-ben vettünk 10 millióért egy 34 m2 lakást a XIII. kerben.

Ma kb 18-19 millát ér és havi 140 ezerért van kiadva :D

Mondtam nekik, hogy enyém volt az ötlet, a különbözet az enyém, az árból is, a bérleti díjból is. :D

Nem tudtak vitatkozni.

2018. szept. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, hogy a koli jó dolog olyan szempontból, hogy kifizeted a 12.000 forintot és van fűtés, áram stb., míg az albérlet esetében fizetni kell a rezsit is. Tisztában vagyok vele, hogy a 60.000 forint maga a bérleti díj és ezen felül még vannak költségek. Ahhoz sem vagyok hülye, hogy lássam a különbséget a két összeg között. Felfogtam és magamtól is látom, hogy a kollégium sokkal, de sokkal olcsóbb. Ugyanakkor megvannak a maga hátrányai és én ezeket nem bírom... Fantasztikus, mikor össze van hányva a wc, amikor majdnem összepisilem magam, mert annyit kell várni, mire sorra kerülök a mosdóban, amikor hideg vízben kell letusolnom, amikor hullafáradtan megyek be reggel az iskolába, mert alig aludtam az éjjel... sajnálom, de én így nem tudom értékelni azt, hogy anyagilag mennyire megéri a kollégium. Nem véletlenül kerül ennyibe...


Szerintem, ha szüleim soknak érezték volna azt a havi 130.00 forintot a tesóm bérleti díjára, akkor nem fizették volna neki 4 éven keresztül... Ezekhez (amiket az előbb felsoroltam) pedig nem tudok alkalmazkodni, ez van. Én minden tőlem telhetőt megteszek, de az én alkalmazkodásomtól nem lesz tiszta és rendezett a fürdő, nem lesz meleg víz, nem lesz több wc, nem lesznek nagyobb szobák stb., és szerintem ezek nem emberi körülmények, amikhez meg kellene tanulnom alkalmazkodni.


Azt már végképp nem értem, hogy miért kell olyan stílusban írni, mint a 19-es. Én nem szidtalak téged, szóval kérlek te se beszélj így velem! Nem, nem tartom magam lustának. Nem, nem szeparálni akarom, hogy mire kell tanulni és mire nem.... Pont azt írtam, hogy nem akarom ellógni az órákat és dolgozni a tanulás helyett, mert egyelőre még nem tudom, hogy melyik tárgy mennyi gyakorlást és tanulást igényel, emiatt az elején mindenképpen szeretnék elegendő időt fordítani mindenre, hogy kitapasztaljam, hogy melyik könnyebb-nehezebb stb. Igen, sok az a folyosó, ha nagyon kell pisilned és végig kell trappolnod az egész folyosón ahhoz, hogy odaérve kiderüljön, hogy lehetséges, hogy össze is pisiled magad, mert még öten állnak előtted... Valamint tényleg abszolút nem macerás vagy kényelmetlen, hogy még egy kézmosásért is végig kell caplatni a folyosón és vinned kell magaddal minden cuccodat fürdéskor, ami utána mindenki téged bámul a társalgóból. Igen, szerencse, hogy nincsenek bulik. Attól senki sem lesz antiszociális, ha nem akarja állandóan azt hallgatni, ahogyan részeg egyetemisták ordibálva randalíroznak az épületben és bömböl a zene... Köszi, de én erre nem vágyom.

2018. szept. 23. 16:22
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!