Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan szóltam vissza anyámnak?

Jogosan szóltam vissza anyámnak?

Figyelt kérdés
Sosem... Volt olyan kapcsolatom anyummal, mint egy elvárandó anya-lánya kapcsolat. Amióta az eszemet tudom, minden dologért ordibál velem (komolyan mondom) ma azért ordított torka szakadtából, mert elfelejtettem rendesen elzárni a csapot. Nagyon régóta ezt csinálja és mindig elmondja hogy milyen haszontalan vagyok. Pár hónapja hagyta abba azt, hogy folyton piszkál a külsőm miatt. Mert hogy, hogy nézek ki, miért így öltözök fel stb... Mindig úgy éreztem magam, hogy nekem tényleg semmi hasznom nincs ebben a világban, hogy az én véleményem soha nem fog számítani, és a mai napig nem merek megszólalni idegen emberek közt. Most tényleg úgy érzem, hogy öngyilkos tudnék lenni, mert semmi hasznom. Mikor pedig kértem, hogy mehessek pszichológushoz, azt mondta hülyeség. Ő ilyet nem fizet nekem. Túl drága... Elegem lett. Elegem lett, hogy mindenért engem hibáztat és ma visszaszóltam. (Facebookon, mert dolgozott) elmondtam, mennyire rosszul esik minden amit csinál és hogy a folytonos kiabálással nem jut sokra. De biztos vagyok abban, hogy emiatt a "visszapofázásért" is lefogja ordítani a fejem. Néha meg kedveskedik és megkérdezi, miért vagyok ilyen szomorú egyfolytában? (Elmondanám, hogy ha nem otthon vagyok, nagyon vidám vagyok. De ahogy belépek a kapun mintha valami varázsütés ért volna minden életkedvem elmegy) én komolyan nemtudom mit kellene tennem, hogy ne érezzem minden itthon töltött pillanatban, hogy félek mikor szid le megint valamiért. Segítsetek. Ti mit csinálnátok a helyemben?
2018. okt. 9. 18:00
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
65%
Na egy újabb mozaik álom,ahol a gyerek a fő ellenség bokszolózsák.
2018. okt. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
71%

Anyukád egy tipikus kákabél, egy hangember, egy papírkutya.

Rajtad kívül valószínűleg mindenki más semmibe veszi, ugráltatja, ezért veled próbál meg emberkedni.

Javaslom legközelebb mond meg neki, hogy csituljon már, és ha valamit mondani akar, akkor azt normál hangerőn normálisan kifejezve mondja. Ha artikulálatlan ordibálást akarsz hallgatni, akkor majd beraksz egy Black metal albumot.

2018. okt. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 A kérdező kommentje:
Hát, nem sokra jutottam. Azt hittem egységes válaszok lesznek vagy az ő, vagy az én javamra. De azt a részt senki nem vette észre, mikor utaltam arra, hogy hónapokig csesztetett a külsőm miatt. Nek mondom, tényleg feledékeny lámy vagyok, de szerintem többet érne ha nem ordítana, hanem szépen elmondana mindent. Egyébként az ügyetlenségeim ellenére sokat segítek neki. Sokszor volt, hogy én csináltam az ebédet (még nyáron, mert akkor volt rá időm) meg csináltam vacsorát. Szóval igazából sokat segítek. Ezért nem érzem jogosnak ha ordibál velem
2018. okt. 9. 18:40
 14/35 anonim ***** válasza:
73%

Csak a primitív emberek ordibálnak.

Ilyenkor meg kell neki mondani, hogy csitu van!, de játssza már itt az Ozzy Osbornt, hanem beszéljen higgadtan és kulturáltan.

2018. okt. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
86%
A háziorvosod, a gyerekorvos vagy iskola orvos is tovább tud küldeni ingyenes pszichológushoz, amiröl nem köteles beavatni édesanyádat. Egy barátnőmnek anno az iskola pszichológus segített nagyon sokat, az sem kerül semmibe.
2018. okt. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
74%
Nekem anyám apám ilyen volt régebben,nem csesztettek ennyire,de ha véketlenül kint hafytam valami szerszámot vagy otthagytam a tányért az asztalon rögtön ment a bäszik rá,otthagyja mint kutya a szärát stb..de ekkor még kb 12-13 éves lehettem,rosszul esett nekem is hisz nem direkt csináltam..persze ahogy idősödtem akkor is történtek ilyen dolgok csak akkor már meguntam és visszavágtam én is hasonló stílusban,megsértettem őket apró szurkálásokkal,olyan szavakkal amit ők használtak..szeretem őket,viszont csak akkor adok tiszteletet ha én is kapok,ez munkahelyen is így van és minden más helyzetben,pl:egy étteremben,okmányirodában stb..
2018. okt. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
76%

Igazi mintaszülők vannak/lesznek itt...

Tényleg a háziorvosodhoz kell menned kérdező, akitől kapsz beutalót. Ezután felhívod az adott intézményt, és kérsz időpontot.

EGY szülőt SEM jogosít fel semmi, hogy a gyerekével így bánjon. Persze tudom, hogy milyen gyerekek vannak. De a gyereked külsejét gyalázni? Na mindennek a legalja. Anyukád dugáshiányos kőkeményen, iszonyatosan frusztrált, vagy egy tahó proli, aki az ordibálástól vár dolgokat. Vagy te vagy a taknyos, de ha tényleg komolyan érzed, hogy idegileg padlóra kerültél, még ha csak tinihiszti is, inkább egy dokihoz menj. :)

2018. okt. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
48%

Kérdező, akik téged ennyire leszóltak, kb olyan szinten vannak, mint az anyád. Ne foglalkozz velük!

Nagyon sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagy, én is ilyen nonstop kiabálós szülővel nőttem fel. Nem volt egy leányálom... Amit tudok tanácsolni, hogy ha nagyon kiabál, akkor vagy hagyd ott és hirtelen menj a másik szobába vagy ilyesmi, vagy pedig mond neki, hogy ha halkabban mondja, azt is érted.

2018. okt. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
59%

Nagyon sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagy. Az én anyám is üvölt mindenért. szerencsére már nem lakom vele, de pontosan tudom, hogy milyen. Nárcisztikus amúgy, én pár éve jöttem rá. Sajnos nem tudsz mit tenni, kiskoromban/fiatalon én is azt hittem, hogy képes lehet megváltozni, meg azt is hittem, hogy tényleg az én hibám, de nem, hanem ő a nemnormális.

Szóval sajnos az a helyzet, hogy ebből a kiút majd az lesz, ha el tudsz költözni. Nem tudom, hány éves vagy, de ha előtted az egyetem, akkor mindenképp másik városba és kollégiumba menjél.

2018. okt. 9. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
55%

"Mert hogy, hogy nézek ki, miért így öltözök fel stb."


Hát én is rászólok a gyerekemre, ha úgy öltözik fel, mint egy útszéli, vagy koszos, szakadt ruhát vesz magára, ha szénaboglya a haja, vagy magára kent 6 kilo festéket. Szerintem ezt minden értelmes szülő megteszi

2018. okt. 10. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!