Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan szóltam vissza anyámnak?

Jogosan szóltam vissza anyámnak?

Figyelt kérdés
Sosem... Volt olyan kapcsolatom anyummal, mint egy elvárandó anya-lánya kapcsolat. Amióta az eszemet tudom, minden dologért ordibál velem (komolyan mondom) ma azért ordított torka szakadtából, mert elfelejtettem rendesen elzárni a csapot. Nagyon régóta ezt csinálja és mindig elmondja hogy milyen haszontalan vagyok. Pár hónapja hagyta abba azt, hogy folyton piszkál a külsőm miatt. Mert hogy, hogy nézek ki, miért így öltözök fel stb... Mindig úgy éreztem magam, hogy nekem tényleg semmi hasznom nincs ebben a világban, hogy az én véleményem soha nem fog számítani, és a mai napig nem merek megszólalni idegen emberek közt. Most tényleg úgy érzem, hogy öngyilkos tudnék lenni, mert semmi hasznom. Mikor pedig kértem, hogy mehessek pszichológushoz, azt mondta hülyeség. Ő ilyet nem fizet nekem. Túl drága... Elegem lett. Elegem lett, hogy mindenért engem hibáztat és ma visszaszóltam. (Facebookon, mert dolgozott) elmondtam, mennyire rosszul esik minden amit csinál és hogy a folytonos kiabálással nem jut sokra. De biztos vagyok abban, hogy emiatt a "visszapofázásért" is lefogja ordítani a fejem. Néha meg kedveskedik és megkérdezi, miért vagyok ilyen szomorú egyfolytában? (Elmondanám, hogy ha nem otthon vagyok, nagyon vidám vagyok. De ahogy belépek a kapun mintha valami varázsütés ért volna minden életkedvem elmegy) én komolyan nemtudom mit kellene tennem, hogy ne érezzem minden itthon töltött pillanatban, hogy félek mikor szid le megint valamiért. Segítsetek. Ti mit csinálnátok a helyemben?
2018. okt. 9. 18:00
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
83%
csapért,vagy ruháért,én is szolnék ,max nem orditva,de ha 10x-100x elmondták magyarázták akkor lehet már én is nagyon mérges lennék hogy nem érted meg miért szolok.
2018. okt. 10. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:

"Hát én is rászólok a gyerekemre, ha úgy öltözik fel, mint egy útszéli, vagy koszos, szakadt ruhát vesz magára, ha szénaboglya a haja, vagy magára kent 6 kilo festéket. Szerintem ezt minden értelmes szülő megteszi"


De mégis miért feltételezed rólam, hogy így öltözködöm? Miért nem kérdezel rá inkább feltételezés helyett? Az zavarja őt, hogy sokszor vagyok feketében. Sminkelni pedig egyáltalán nem sminkelem magam. Max a szemöldökömet szoktam, mivel szőke vagyok és zavar, hogy az nem látszik.


De légyszi ne feltételezz olyan dolgokat, hogy én úgy nézek ki mint valami útszéli hülyegyerek, mert rosszul esik. Köszi

2018. okt. 10. 06:03
 23/35 anonim ***** válasza:
21%

A hozzáállásod "útszéli hülyegyerek" , gondoltam az öltözködésed is passzol hozzá.


Amúgy a kérdésedre-"Ti mit csinálnátok a helyemben?"- a valasz: igyekeznék úgy viselkedni, ahogy azt az anyám elvárj a tőlem. Pl elzarnam a csapot, és felhagynék ezzel a "depi vagyok öngyi leszek" baromsággal.

2018. okt. 10. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
80%
Utolsó,nem szívesen lennék a gyereked...
2018. okt. 10. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
13%
Tényleg, utolsó? Pedig jó sora van. Mondjuk ő elzárja a csapot. Ha a depire céloztál, a kérdezőnek a világon semmi baja nincs. Ugyanis ha depressziós volna, akkor ez a mondat nem így szólna: "Elmondanám, hogy ha nem otthon vagyok, nagyon vidám vagyok. De ahogy belépek a kapun mintha valami varázsütés ért volna minden életkedvem elmegy)" Ha depressziós lenne, sehol nem lenne vidám. Kérdezőnk csak tipikus hisztis tini, aki valószínűleg a világon semmit nem csinál otthon, semmire nem figyel, csak a saját dolgai érdeklik és csak azért akar pszichológushoz menni, mert most az a trendi. De menjen, hajra, ingyenes, esélyes hogy az iskolának is van, de ha nincs, akkor irány a nevelési tanácsadó.
2018. okt. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
75%

A szülők fel sem fogják, mekkora károkat tudnak okozni egy gyermek lelki világában, ha ordítoznak velük, mindent kritizálnak rajtuk, pláne, ha azt hangoztatják, hogy a gyermek haszontalan.

Aki erre a kérdésre azt írta, hogy a kérdező a hibás, az kérem, sürgősen tartson önvizsgálatot. Egy szülő nem mondhatja azt a gyerekének, hogy "haszontalan vagy"! Az ilyen szülő szär szülő és szégyellje el magát.

Én átérzem a helyzeted, kérdező. Én egy elég jó családból származom, jó a kapcsolatom a szüleimmel, de persze köztünk is voltak súrlódások. Az én anyám is rettentő kritikus. Hogy csak a ruha dologra térjek ki - tök igaza van a kérdezőnek, néhány szülő nem bírja elviselni, hogy a gyermeknek saját ízlése van és állandóan piszkálja, ha a gyerek nem úgy öltözik fel, ahogy a szülőnek tetszene. Milyen agyrém ez már?

Az én anyum szerint is mindig mélyen dekoltált és passzos felsőket kellene hordanom, mert az kiadja az alakom - azt, amit hangsúlyozni kellene, a nagyobb mellet és a vékony derekat. De ceruzaszoknyát sosem kellene felvennem, mert az kiadja a vastag combom. És több élénk színt kellene viselnem, mert az milyen jól áll.

Évekig harcoltam vele, hogy ne akarjon már minden egyes öltözetembe belekötni. És ha én bő, szürke pulcsikban érzem jól magam? Az őt nem érdekelte... Minden alkalommal elmondta, hogy: kislányom, ez nem előnyös.

Az ilyen egyszerű kritika is kihat az ember személyiségére. És ez egy nagyon enyhe példa.

Nekem sok évnyi terápia segített annak megértésében, hogy anyám (akit szeretek és mindig azt feltételezem róla, hogy csak jót akar nekem) véleménye nem szentírás. Vannak önálló gondolataim, önálló személy vagyok, és a dolgaimat a saját tetszésem szerint intézem. Most estem át egy magánéleti válságon, és felmerült, hogy hazaköltözöm a szüleimhez, de végül úgy döntöttem, nem megyek. A lelki békém érdekében nem tettem ki magam a mindennapi kritikáknak újra - még akkor sem, ha a jószándék vezérli őket.

Szóval kérdező, amit tanácsolni tudok: aknázd ki az ingyenes terápiákat (iskola pszichológus, kórházi lehetőségek), és amint tudsz, önállósodj.

Sok sikert! :)

2018. okt. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 A kérdező kommentje:
Utolsó előtti. De én mikor mondtam hogy depressziós vagyok? Ezt csak te mondtad
2018. okt. 10. 13:52
 28/35 anonim ***** válasza:
20%

"Most tényleg úgy érzem, hogy öngyilkos tudnék lenni, mert semmi hasznom. Mikor pedig kértem, hogy mehessek pszichológushoz, azt mondta hülyeség"


Öngyilkossági gondolat alapesetben egy depresszióst foglalkoztat, ugye. Nyilván emiatt akarsz pszichológushoz menni. Vagy mégsem? Ez a baj, ha az ember kamuzik, előbb utóbb belezavarodik

2018. okt. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 A kérdező kommentje:
Na jó... Nekem semmi kedvem veszekedni veled hülyeségeket feltételezel rólam és még hülyeségeket is találsz ki. Én egy szóval nem mondtam, hogy depressziós vagyok. Annyit írtam, hogy Most (mármint amikor írtam) öngyilkos szeretnék lenni, mivel olyan sok érzés felhalmozódott bennem. De én nem állítottam, hogy örökké így érzem magam. A másik amin nagyon kiakadtam, hogy: "Csak a saját dolgával foglalkozik és más nem érdekli" Ez is feltételezés, nem mellesleg egy hatalmas baromság. Ha érdekel mi van velem légyszi kérdezz. De ne találj már ki hülyeségeket. Ne válaszolj légyszi, elegem van a vitánkból. A többi válaszolónak is nagyon köszönöm a válaszokat! :)
2018. okt. 10. 14:48
 30/35 anonim ***** válasza:
39%
Hajrá 😉
2018. okt. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!