Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám miért nem főz változatosan?

Anyám miért nem főz változatosan?

Figyelt kérdés

kezd már kicsit besokalni, hogy akár 5 napig ugyanazt esszük.

Nekem kell a változatos kaja.

4x-szer eszek egy kajából, többet nem. Kell a változatosság, ha ő nem majd csinálok én magamnak, abból ami a hűtőben van. De nem értem minek főz egy hétre? Dolgozni nem jár, mosni szombatonként szokott, szóval heti 2-3 alkalom szerintem nem sok.

Ezt, hogy mondjam el neki szépen.



2018. nov. 2. 08:42
1 2 3 4 5 6
 11/54 anonim ***** válasza:
34%
9-es és szerinted azok az “otthoni alapanyagok” csak úgy a semmiből nőnek ki a kamrában meg a hűtőben?
2018. nov. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/54 anonim ***** válasza:
70%

Ha anyagilag nem álltok rosszul, akkor simán megteheted, hogy összeállítasz egy heti menüt, és elmész bevásárolni rá, esetleg, amikor a szülők vásárolni mennének, akkor velük tartasz. Anyukád meg elkészíti, amihez van recept is. Valószínűleg nem tud mit kitalálni anyukád, egy idő után sajnos csak annyit lát minden ételből az ember, hogy hát ez is csak hús+zöldség, vagy főzelék vagy akármi. Mind egyformának tűnik, ha belefásulsz a mókuskerékbe, a fűszerek különböző aromái is elveszítik a jelentőségüket.


Ha pedig nem szeretne minden nap mosogatni a főzés miatt, kirámolni, berámolni a szekrényekből, akkor szakíthatnátok egy napot arra a hétvégén, hogy együtt elkészítetek többféle fogást, és esetleg lefagyasztjátok, bár egy hétig azért általában minden eláll. Ez viszont azért nehéz, mert egy étkezésre 3 főre csak igen kevés alapanyag szükségeltetik, pl. nem tudsz venni egy darab tojást úgy magában a boltban, és nehéz kiszámolni, hogy ki mikor mennyire lesz éhes, mennyire lesz finom az ennivaló, szóval pazarlás nélkül nehéz egy-egy adagot főzni.

2018. nov. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/54 anonim ***** válasza:
10%
"meal prepping-ezek" - Azt hogy csinálod?
2018. nov. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/54 anonim ***** válasza:
58%

Anyu, mit szolnál, ha ezentúl én főznék ?


13 éves korom óta főzök. Anyám későig dolgozott, így volt logikus

2018. nov. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/54 anonim ***** válasza:
59%

"Ezt olyan könnyű mondani. És miből főzzön?"

Hogy téged idézzelek: "Csak egy kis kreativitás kell hozzá." :)

2018. nov. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/54 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem kezdj el főzni magadnak :) .. az első sikerélmények után szeretni is fogod ;) !

Jómagam is anyuka vagyok , de át érzem a problémád . Én dolgozom , és ennek ellenére naponta - 2 naponta főzök ! Kell a változatosság ..

És mi inkább vacsorára esszük a meleg ételt . Hétköznap sem az én sem a férjem részére nem megoldható munkába a meleg kaja , a gyerekünk pedig vagy megeszi suliba az ebédet .. vagy sem .. Szóval inkább főzök . Nekem nem is fáradtság , mert szeretek kreálni .. és nem tejfölös ; krumplis tészta kerül az asztalra .

2018. nov. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 anonim ***** válasza:
41%

"Anyám miért nem főz változatosan?"

Ha csak te négyszer eszel egy kajából, plusz ott van ő is, akkor az eleve minimum nyolc adag. Ennyit szerintem csak az főz egyszerre, aki így szokta meg - nyilván azért, mert régen még nagyobb volt a család. De most, hogy ezt tudod, továbbra is az van, hogy ha nem tetszik, vedd át tőle a főzőcskézést egyre gyakrabban.

2018. nov. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/54 anonim ***** válasza:
60%

Azt azért jó lenne tudni, hogy hány éves vagy, és ivel foglalkozol. Mivel igazából csak ennek ismeretében tudnék segítőkész választ adni. Nem mindegy hogy reggeltől estig az iskolapadban ülsz, vagy mamahotelesként otthon elvárod a kiszolgálást.

Ahogy már írták, van menza vagy egyszerű ételeket te is eltudsz készíteni.

Azért az hogyvtöbbször is leírtad hogy "kell" , számomra úgy jön le, hogy nagyon akaratos lehetsz.

2018. nov. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 anonim ***** válasza:
27%

#15, te passzív-agresszív korlátoltka. 😂😂

A kreativitásod (vagy annak hiánya) nem tölti fel semmi a hűtőt, semmi a kamrát. Kérődz csak ezen egy kicsit, vérmami. 😃😃

2018. nov. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/54 anonim ***** válasza:
51%

Mert nem tud mást...

Unja már hogy főzni kell...

Ezért IS vettem egy olyan elektromos sutot, nem tudom a korekt nevet, gozol , főz, süt 8 különböző program es ido van rajta csak bele kell dobálni.

Azért gondold át ....x....éven át takarít és főz és meg dolgozik is nem könnyű mint egy szolga.

F.

2018. nov. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!