Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám miért nem főz változatosan?

Anyám miért nem főz változatosan?

Figyelt kérdés

kezd már kicsit besokalni, hogy akár 5 napig ugyanazt esszük.

Nekem kell a változatos kaja.

4x-szer eszek egy kajából, többet nem. Kell a változatosság, ha ő nem majd csinálok én magamnak, abból ami a hűtőben van. De nem értem minek főz egy hétre? Dolgozni nem jár, mosni szombatonként szokott, szóval heti 2-3 alkalom szerintem nem sok.

Ezt, hogy mondjam el neki szépen.



2018. nov. 2. 08:42
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:
78%
Uhh, de szidjátok a kérdezőt. Leírta hogy az anyja egesz nap otthon van mert nem dolgozik, nem csinal semmit, hetente egyszer mos, kajat is pedig egy hetre főz. Ha alap hogy le lusta disznozzuk a kérdezőt es takarodjon főzni, akkor az anyukat miert nem. Én is max annyi segitseget kérek hogy krumpli legyen pucolva jesszus, de az hogy egy heten egyszer főzzek ugy hogy egesz nap otthon baszn"m a rezet szerintem be is csavarodnék a semmit tevéstől. Oké lehet rendben tartani a hazat is, de azert folytonos otthon léttel ez nem egy olyan felhalmozódó munka ami ugy kifaraszt hogy semmit nem tudok csinálni. -.-
2018. nov. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 anonim ***** válasza:
74%

Anyum azért főz így, mert nemes egyszerűséggel utál. Kisebb koromban ott volt az apai nagyim, ő főzött ránk.

Anyukám 16 éves korától menzán volt szakácsnő. Mondta, hogy már a gyomra is felfordul az ételszagtól, megváltás volt neki a gyerekvállalás, majd a mama ápolása.

A négyből három gxerek már kirepült, apu a menzáról viszi a kaját, húgom meg, ha nem tetszik neki a felhozatal, összedob valamit.

Vasárnap van egyedül komolyabb főzés, az is csak kéthetente, mert nálam is van családi ebéd.

2018. nov. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 anonim ***** válasza:
55%
A kedves kérdező azt nem írta, miért van otthon az anyukája. Lehet hogy gyesen van pici gyerekkel, akkor azért nem olyan egyszerű a főzés és a lakás tisztán tartás, de ezt, akinek gyereke van, tudja, akinek pedig nincs, annak furcsa hogy egy otthon lévő gyerekes anyuka miért is nem jut a háztartás végére soha. Egyébként kérdező gondolom elmúltal már 3 éves, tehát tudsz beszélni, így szépen, finomam meg tudod neki mondani, hogy nem kérsz az ebédbol. Eszel belőle egyszer-kétszer, aztán a továbbiakban magadnak főzöl. Egyébként lehet hogy látszólag jól éltek, de ugye tudod hogy a kaján lehet a legtöbbet spórolni, és több napig enni egy fajta ételt a legjobb sporolási technika, szóval gondolkozz el ezen, lehet hogy nem véletlen :) Ja és hogy honnan szerezz alapanyagokat a fozeshez, azt szerintem úgy oldd meg, hogy elmész a szüleiddel vásárolni, és beraksz a kosárba olyan cuccokat, amikre neked szükséged van. Én paldaul nem nagyon szeretem a húst, néha eszem, de akkoris csak csirket, viszont nem kötelezem a szüleimet arra, hogy ők is csak ezt egyek, illetve hogy külön fozzenek nekem. Ha nem tetszik valami, főzök magamra,de egyébként is szoktam főzni, mert szeretem. Sok sikert, és tudod mindenre van megoldás, csak nem akarásnak nyöges a vége :))
2018. nov. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 anonim ***** válasza:
42%

"A kreativitásod (vagy annak hiánya) nem tölti fel semmi a hűtőt, semmi a kamrát."

Ahol valaki rendszeresen főz, ráadásul olyan mennyiségeket, amikről a kérdező ír, ott rendszeresen be van vásárolva, nem ez a gond, évtizedek óta nem volt üres se a hűtő, se a kamra, nyugodt lehetsz, tehát igenis csak kreativitás kérdése, hogy mit dob össze az otthon épp talált hozzávalókból.

2018. nov. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 anonim ***** válasza:
57%
Hát nem tudom, nyugodtan le lehet "vérmamizni", de én szégyellném magam, ha napokon át ugyanazt az ételt raknám a gyerekeim elé pláne ha még egész nap otthon is vagyok. Amíg dolgoztam is főztem minden nap másnapra, hogy aki előbb ér haza legyen mit ennie. Már nyugdíjas vagyok, így nem kell feltétlen olyan kajákat főzni, ami melegítve is jó, így még változatosabban tudok főzni és jobban oda tudok figyelni rá, hogy amit főzök ne csak finom, de egészséges is legyen. Nekem jó érzés, amikor látom, hogy milyen jőízűen eszik a főztömet és jólesik, hogy soha nem mulasztják el megköszönni és megdicsérni az ételt. Lehet, hogy maradi vagyok, de én ezt tanultam az anyukámtól.
2018. nov. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 anonim ***** válasza:
38%

"Már nyugdíjas vagyok ... én ezt tanultam az anyukámtól."

Úgy könnyű. A kérdező anyukája nem tehet róla, hogy ő viszont valószínűleg nem.

2018. nov. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 anonim ***** válasza:
68%

A kérdező anyukája akár nyugdíjas is lehet, mert leírta a kérdésben h nem jár dolgozni ergo egész nap otthon van.

A rendszeresen főzéshez meg nem kell se tele kamra, se tele hűtő. Az is rendszeres ha heti egyszer főz, de orbitális mennyiséget amit csak nyögvenyelősen fogyaszt el a család.

Mi max heti 2szer főzünk és előtte vásárolunk be, mert ebédet mindenki menzán eszik. Így nincs otthon állandóan pl friss hús. Zöldségeket, gyümölcsöt is csak annyit veszünk ami hamar elfogy mert piszok hamar megromlik. Egy hete sincs pl h hagymát vettünk a marhapörkölthöz de ami megmaradt ki kellett dobni mert elkezdett rohadni. Készételt max konzerveket tartunk otthon az meg aligha változatos.

Ha nem egy gyerek írta volna ki a kérdést hanem az apuka vagy maga az anya h ő csak heti 1x főz akkor tuti kapná az ívet itt hogy lusta miért nem főz ha egész nap otthon van.

2018. nov. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/54 anonim ***** válasza:
15%
"Ha nem egy gyerek írta volna ki a kérdést hanem az apuka vagy maga az anya h ő csak heti 1x főz akkor tuti kapná az ívet itt hogy lusta miért nem főz ha egész nap otthon van." Így is kapja az ívet az anya. Holott a "gyerek" Valószínűleg egyáltalán nem kicsi már csak úgy véli az anyjának kötelező csicskulni.
2018. nov. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 anonim ***** válasza:
55%
Én meló után főzök, 6-ra érek haza. Igyekszem valtozatosan de azért van hogy ha nem is egymásutáni nap de egy héten 2x van ugyanaz. Pl. rakott krumpli vagy tepsis ételek. Hűtőben eláll, de takarékosabb igy hogy 1-1 nap kimaradhat...le is fagyasztható. Nekem a kajak nafyon max. 1 óra főzéssel együtt, sütőben lehet több de az előkészítésre nem szánok 15-25percnel többet.
2018. nov. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 anonim ***** válasza:
41%
Nem olyan jó elfoglaltság főzöcskézni minden nap... Ha meg megkérdezné, hogy mit akarsz enni, gondolom a szokásos 'nem tudom' 'mindegy' lenne a válasz. Ebbe bele lehet fáradni. Meg miért is anyukádnak kéne főzni? Főzzön apukád vagy te, nincs törvénybe foglalva, hogy csak az anyuka főzhet... Kicsit szálj le a magas lóról! Gondolom te minta háztartásbeli leszel, aki minden nap 5 fogásos ebéddel várja a családot.
2018. nov. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!