Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám miért nem főz változatosan?

Anyám miért nem főz változatosan?

Figyelt kérdés

kezd már kicsit besokalni, hogy akár 5 napig ugyanazt esszük.

Nekem kell a változatos kaja.

4x-szer eszek egy kajából, többet nem. Kell a változatosság, ha ő nem majd csinálok én magamnak, abból ami a hűtőben van. De nem értem minek főz egy hétre? Dolgozni nem jár, mosni szombatonként szokott, szóval heti 2-3 alkalom szerintem nem sok.

Ezt, hogy mondjam el neki szépen.



2018. nov. 2. 08:42
1 2 3 4 5 6
 31/54 anonim ***** válasza:
45%

"A kérdező anyukája akár nyugdíjas is lehet"

Szerintem sokkal esélyesebb, hogy tizen-huszonéves kérdezőről és 40-50 éves anyukáról van szó, mert az idősebbek már megtanultak kommunikálni, nem kérdeznek olyat, hogy "Ezt, hogy mondjam el neki szépen.", ráadásul indokolatlan vesszőhasználattal és ponttal a kérdő mondat végén.

2018. nov. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/54 anonim ***** válasza:
47%

Hát, szerintem igenis elég gáz, ha HTB-ként nem képes legalább 2 naponta főzni...

Oké, ha nem szeret főzni, én sem szeretek, és az én anyukám sem szeret, ennek ellenére mindketten szoktunk (pedig én egyetemre járok, ő pedig dolgozik), mert enni kell valamit. Ha meg tényleg senkinek nincs kedve főzni, akkor ott a kajarendelés opciónak.

2018. nov. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/54 anonim ***** válasza:
48%
Azért bírom, amikor egy gyerek eldönti, hogy az anyja nem csinál semmit otthon. Térdig jársz a mocsokban? Ha nem, ott ki van porszívózva, fel van seperve, mosva. Ha nem látod a különbséget, mikor van megcsinálva, akkor naponta. Azt meg, hogy heti egyszer mos két emberre, nem hiszem. Eleve az ágyneműkkel, törölközőkkel megtelik a mosógép, a világos és sötét ruhákat is külön mossuk. Tehát vagy ledarál 3 mosást szombaton, vagy hét közben is mos. Gondolom a mosott ruhák vasalt állapotban vándorolnak a szekrényedbe. De ő semmit sem csinál, mert te azt nem látod amíg iskolában vagy. Lehet főzni nincs kedve, nem szeret, nem is nagyon tud. Beszélgess vele erről, ajánld fel a segítségedet, hogy te akarsz főzni stb. Így kell szépen mondani.
2018. nov. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 anonim ***** válasza:
49%
Azt se tudjuk, mekkora háztartásról van szó.
2018. nov. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/54 anonim ***** válasza:
38%

Kérdező, ennek a kérdésnek itt csak egy kimenetele lehet: ha 18 vagy, ha 13, ha 4, vásárolj be te és főzd meg magadnak.


Én anyám is ilyen volt, egy dolgot ettünk napokig és sosem kérdezte meg, hogy mit főzzön... És 14 évesen nem tudtam ám bevásárlolni, mert nem volt zsebpénzem. Az én háztartásomban mindig megkérdezzük a másikat, mit enne.

2018. nov. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/54 A kérdező kommentje:

17 vagyok 3-kor szoktam hazaérni.

Nem tudom mi volt anyám baja, de már meglett oldva, mivel már orvos mondta, hogy simán mehetne dolgozni is akár.

48 éves. 4-en vagyunk a családban, nem csak én vagyok ezen a véleményem. Mosogatásra ott van a mosogatógép.

Egy nap többet lóg a neten, mint én csak úgy megsúgom.

Anyám nem dolgozik, szóval a főzés a minimum amit megtehet már nem azért. Ha dolgozna ő is, nem szólnék. Vasárnap meg Szerdán főzni nem hiszem, hogy akkora nagy gond.

2018. nov. 2. 17:02
 37/54 A kérdező kommentje:
Hagyjuk. Biztos mindig a gyerek hazudik. Tudom, amíg nem dolgozok addig egy darab szarnak több igaza van, mint nekem.
2018. nov. 2. 17:15
 38/54 A kérdező kommentje:
Az, hogy hetente 2-szer főzzön az miért annyira nagy dirigálás? Ezt fejtsd már ki nekem.
2018. nov. 2. 17:19
 39/54 anonim ***** válasza:
17%
Miért csak arra reagálsz amire kényelmes neked? Térdig jársz a mocsokban? A ruháid vasalva érkeznek meg a szekrényedbe? Gondolom, anyád depressziós. Akkor ne remélj sok változást. Tanulj meg főzni.
2018. nov. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/54 anonim ***** válasza:
37%

Segíts neki legalább akkor nem a neten lógni, amikor otthon vagy: ne csak elvárásaid legyenek vele szemben, hanem szánj rá időt, hogy beszélgess vele sokkal többet. Szerintem elég furcsa, hogy azt se tudod, milyen betegsége volt... Ez se, meg az se, hogy azt se tudod, hogyan mondd el neki, hogy szerinted változatosabban kéne főznie nem arra mutat, hogy sokat szoktatok volna beszélgetni, hogy igazán jó lenne a viszonyotok.

Egész nap otthon van egyedül, aztán délután végre előkerül a család, és akkor meg mindjárt csak az elvárásaikkal jönnek, ahelyett, hogy emberszámba vennék. Neked milyen érzés lenne? Egyébként meg amíg az édesapád nem panaszkodik, addig szerintem igen, örülj, hogy van hol laknod, hogy van mit enned, mert az ő kettőjük dolga, hogy eldöntsék, milyen munkamegosztásban akarnak élni. Ha változatosabban szeretnél étkezni, beszéld meg velük, hogy mit tehetnél érte: főzzél-e, vegyél-e kaját házon kívül, vagy mi legyen, hogy lenne jobb a családnak.

Egyébként ha négyen vagytok és te négyszer eszel ugyanabból, akkor gondolom, a többiek is, tehát 16 adagot főz meg egyszerre rendszeresen??? Mekkora lábosaitok meg fazekaitok vannak egyáltalán??? Vagy a többiek házon kívül esznek, ezért marad rád ugyanaz négyszer is? Vagy hogy van ez?

2018. nov. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!