Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha most is megbukok, a szüleim...

Ha most is megbukok, a szüleim kifognak tenni otthonról. Hova menjek vagy hogyan hathatnék rájuk?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy világ életemben nagyon rossz voltam matekból. Többször buktam belőle, de a pótvizsgákon mindig átengedtek, egészen mostanáig. A nyáron még a pótvizsgán sem engedtek át, szóval a 11. osztályt megkell ismételnem, de nem akartam a régi sulimban maradni, úgyhogy átjöttem estire, és mellette dolgozok most. Eddig írtam egész jó dolgozatokat (4-5-ös dogák, nincs rosszabb), matekból viszont már most 2 egyesem van. Ha így folytatom megfogok megbukni megint. A pénzemből amit megkeresek, magántanárhoz járok, de így sem megy. Régen a szüleim dobtak ki hatalmas összegeket a korrep óráimra, most ugyanez a helyzet, csak már én magamat terhelem ezekkel a költségekkel. Nem tudom mit tegyek, előre látom, hogy ez nekem ez nem fog menni, a szüleim pedig meg is mondták, hogyha mégegyszer megmerek bukni, leveszik rólam a kezüket, és oda megyek majd ahova akarok, de az ő házukba nem mehetek vissza. Nem tudom mit tegyek, teljesen kétségbe vagyok esve bújom ezerrel a matekkönyveket, tanulok, de így sem megy, keverem a számokat, nem tudom a legegyszerűbb egyenleteket sem megoldani. Ha a szüleim kiraknak, nem tudom hova menjek, az albérlet árak brutálisak, és a fizetésem nem elég arra, hogy magamat is eltartsam, meg albérletet is fizessek. Úgy érzem soha nem lesz meg az érettségim a matek miatt, és még csak esélyem sem lesz jobb helyzetbe kerülni. Mit mondjak már a szüleimnek, hogy lenyugodjanak? Nagyon félek.


18/L


2018. nov. 5. 11:15
1 2 3 4 5
 21/41 A kérdező kommentje:

Úristen, nagyon szépen köszönöm ezt a sok pozitív kommentet amit kaptam! Drukkoljatok, holnap próbálom rávezetni majd a szüleimet erre a felmentés dologra, hátha megértik, nem terveztem tömören elmondani, csak célozgatni először, és ha nem reagálják le rosszul, majd meglátom... :)


Amúgy írtátok néhányan, hogy a szüleim nem lennének képesek kirakni. Sajnos de, elég furcsa felfogással élnek. De ez már másik történet.

2018. nov. 6. 00:46
 22/41 anonim ***** válasza:
92%
Ha ilyen miatt kiraknak téged, ahelyett hogy segítenének orvosolni a problémát egy felmentéssel vagy egy igazán jó különtanárral, akkor csődöt mondtak mint szülők.
2018. nov. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
88%
Ugyanilyen vagyok én is, minden egyéb jó, matekból meg 42 éves fejjel sem tudok osztani sem, mert diszkalkuliás vagyok. Sajnos még a mai világban sem ismeri el ezt részképességzavarnak még maga a pedagógus sem, hát még a szülők, mert azt állítják, hogy elég lenne csak tanulni, és ilyen állapot nincs is. A saját barátnőm a lánya miatt, akinél ugyanígy diagnosztizálva lett, kiakadt, mert hogy az ő gyereke nem hülye! Szóval van ebben a témában jócskán sötét folt az emberek fejében. :( Kitartást kívánok neked!!!
2018. nov. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
Azt jó ha tudod, hogy a matek nem azért nem megy, mert nem értesz hozzá. Egész egyszerűen sok a számadat, amit nem tudsz megjegyezni. Ezért szerintem téged nem kellene kidobni otthonról, nem tehetsz róla.
2018. nov. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:

Egyszer én is buktam matekból, aztán a pótvizsga éppen meglett. Nekem a korreptanárom színekkel különböztetett meg egyenleteket, “jeleket” stb.

Biztos van olyan módszer, amivel te is megértenéd 2-esre, 3-asra az anyagot

2018. nov. 7. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Mivel 18 éves vagy, a szüleid nem kellenek, hogy tudjanak arról, hogy te kérelmezed a mentességedet. Cselekvőképes, önálló személy vagy. Menj el a területileg illetékes nevelési tanácsadóba, foglalj időpontot, kérd a vizsgálatodat. ha a vizsgálat diszkalkuliát állapít meg, az egy javaslatot is tartalmaz, hogy milyen formában mentesítsenek téged. Utána ezzel a javaslattal és egy kérelemmel fordulj az iskola igazgatójához. Az ő jogköre, hogy a mentességet megadja. Súlyos esetben mentesítenek az értékelés alól, és nem kell matekból érettségizned. Kevésbé súlyos esetben időhosszabbítást kapsz.
2018. nov. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:

"Sajnos még a mai világban sem ismeri el ezt részképességzavarnak még maga a pedagógus sem"

Én tanárként sokszor találkozom azzal, hogy a tanár felismeri, de az a nagyobb gond, hogy a szülő (meg a gyerek) nem fogadja el az észrevételt pont azzal a szöveggel, hogy "az ő gyereke nem hülye!", így eleve el sem tud indulni a folyamat, hogy kiderülhessen, mi az igazság, mert kötelezni nem kötelezheti a pedagógus a gyereket a vizsgálatra meg a fejlesztésre a szülő ellenében.

2018. nov. 8. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Rossz híreim vannak. Azt mondták 12 éves kor felett már nem adhatnak matek felmentést. Azt hiszem ennyi volt a jövőm... :(
2018. nov. 22. 13:55
 29/41 A kérdező kommentje:
Ja, és igen, a fizetős kivizsgálásra jelentkeztem volna, ami 70 ezer körül lett volna. Felhívtam az intézményt, de azt mondták nem aktuális már, engem nem fognak kivizsgálni.
2018. nov. 22. 14:06
 30/41 anonim ***** válasza:

Hülyeség


Volt osztálytársamat 15-16 éves korában mentették fel, engem 18 évesen (hosszú) akartak elküldeni. Területileg illetékes nevelési tanácsadót kerested?

2018. nov. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!