Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha most is megbukok, a szüleim...

Ha most is megbukok, a szüleim kifognak tenni otthonról. Hova menjek vagy hogyan hathatnék rájuk?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy világ életemben nagyon rossz voltam matekból. Többször buktam belőle, de a pótvizsgákon mindig átengedtek, egészen mostanáig. A nyáron még a pótvizsgán sem engedtek át, szóval a 11. osztályt megkell ismételnem, de nem akartam a régi sulimban maradni, úgyhogy átjöttem estire, és mellette dolgozok most. Eddig írtam egész jó dolgozatokat (4-5-ös dogák, nincs rosszabb), matekból viszont már most 2 egyesem van. Ha így folytatom megfogok megbukni megint. A pénzemből amit megkeresek, magántanárhoz járok, de így sem megy. Régen a szüleim dobtak ki hatalmas összegeket a korrep óráimra, most ugyanez a helyzet, csak már én magamat terhelem ezekkel a költségekkel. Nem tudom mit tegyek, előre látom, hogy ez nekem ez nem fog menni, a szüleim pedig meg is mondták, hogyha mégegyszer megmerek bukni, leveszik rólam a kezüket, és oda megyek majd ahova akarok, de az ő házukba nem mehetek vissza. Nem tudom mit tegyek, teljesen kétségbe vagyok esve bújom ezerrel a matekkönyveket, tanulok, de így sem megy, keverem a számokat, nem tudom a legegyszerűbb egyenleteket sem megoldani. Ha a szüleim kiraknak, nem tudom hova menjek, az albérlet árak brutálisak, és a fizetésem nem elég arra, hogy magamat is eltartsam, meg albérletet is fizessek. Úgy érzem soha nem lesz meg az érettségim a matek miatt, és még csak esélyem sem lesz jobb helyzetbe kerülni. Mit mondjak már a szüleimnek, hogy lenyugodjanak? Nagyon félek.


18/L


2018. nov. 5. 11:15
1 2 3 4 5
 31/41 A kérdező kommentje:
Mindenkit kerestem már, minden járható utat. A nevelési tanácsadó nem segít, mivel nem nappalis diák vagyok. Mostmeg elvileg itt ez az új törvény, szóval nem menthetnek fel, minekután jócskán elmúltam 12.
2018. nov. 22. 14:58
 32/41 anonim ***** válasza:
Hol van ez a törvény?
2018. nov. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
Azért azt ne hidd, hogy egy kettest se tudsz összehozni! És ha mégse, még mindig van szóbeli, nem? Valahogy össze fog jönni az érettségi, nyugi, csak ne add fel!
2018. nov. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
Szinte végig 3 körül volt az átlagom matekból, de volt, hogy 2 és 3 között ingáztam. A matek érettségim 92% lett. A matek érettségit a hülye is le tudja tenni minimum kettesre.
2018. nov. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 A kérdező kommentje:
Én akkor a leghülyébb ember vagyok, a tanárom is megmondta, hogy soha az életben nem fogok matekból leérettségizni. Sík hülye vagyok hozzá. A kettes átlagot sem érem el soha. Hiába a sok tanulás.
2018. nov. 22. 15:55
 36/41 anonim ***** válasza:
100%

Másik tanárt kéne keresned de minél előbb! Nagyon sokat árt ezzel a szöveggel!

Próbáltál már kitölteni matek érettségi feladatsort az elejétől a végéig anélkül, hogy a tanárod a környéken lett volna?

2018. nov. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 A kérdező kommentje:
Igen, próbáltam, de alig tudtam valamit. Közel sem értem volna el a kettest. :( A bemagolt feladatok még mennek, de mikor már magamnak kell számolnom/logikai feladatokat oldanom, teljesen elakadok, véletlen felcserélem néha a kétjegyű számokat, és észre sem veszem. Brutálisan rossz a matektudásom, de a többi tantárgy meg nagyon jól megy. Ez szomorít el, az egész életem a matek miatt fog tönkremenni.
2018. nov. 22. 16:05
 38/41 anonim ***** válasza:
100%
Hülyeség, ezt nem szabad bemesélned magadnak. Ha tudod, hogy fel szoktad cserélni a számjegyeket, akkor máris tudod, hogy mire kell jobban odafigyelned. Persze több időbe tellik úgy megcsinálni egy feladatot, hogy erre fokozottan odafigyelsz, de nem is az a cél, hogy az összes feladattal elkészülj, hanem hogy amiket megcsinálsz, azok minél jobbak legyenek. Ne add fel!
2018. nov. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
100%

Az a te bajod, hogy olyan tanárhoz jársz, aki ilyen negatív dolgokat sulykol beléd. Írták is itt, hogy az máris rengeteget segít, ha tudod, hogy pontosan mit szoktál elrontani. Nem azt kell elérned, hogy ösztönösen jól csináld, amiket most elrontasz, mert ha tényleg diszkalkuliás vagy, akkor az nem fog menni. Viszont azt el tudod érni, hogy berögzüljön az, hogy alaposan átnézel minden egyes számadatot többször is, miközben leírod őket vagy beütöd a számológépbe.

Én elvileg diszlexiás vagyok. Általános iskolában nagyon rosszul ment az írás, és orvosi javaslatra simán szerezhettünk volna papírt, hogy felmentsenek helyesírásból, de anyukám nem engedte, hanem ő maga ült le velem otthon mindennap, és együtt gyakoroltuk az írást. Most 19 éves vagyok, és igaz, hogy át kell olvasnom többször is a szövegeimet, mielőtt elküldöm, de szerintem sokkal jobban írok, mint az átlag.

2018. nov. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 A kérdező kommentje:
39-es, nagyon mázlista vagy, hogy egy ilyen anyukád lehet
2018. nov. 22. 21:55
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!