Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha most is megbukok, a szüleim...

Ha most is megbukok, a szüleim kifognak tenni otthonról. Hova menjek vagy hogyan hathatnék rájuk?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy világ életemben nagyon rossz voltam matekból. Többször buktam belőle, de a pótvizsgákon mindig átengedtek, egészen mostanáig. A nyáron még a pótvizsgán sem engedtek át, szóval a 11. osztályt megkell ismételnem, de nem akartam a régi sulimban maradni, úgyhogy átjöttem estire, és mellette dolgozok most. Eddig írtam egész jó dolgozatokat (4-5-ös dogák, nincs rosszabb), matekból viszont már most 2 egyesem van. Ha így folytatom megfogok megbukni megint. A pénzemből amit megkeresek, magántanárhoz járok, de így sem megy. Régen a szüleim dobtak ki hatalmas összegeket a korrep óráimra, most ugyanez a helyzet, csak már én magamat terhelem ezekkel a költségekkel. Nem tudom mit tegyek, előre látom, hogy ez nekem ez nem fog menni, a szüleim pedig meg is mondták, hogyha mégegyszer megmerek bukni, leveszik rólam a kezüket, és oda megyek majd ahova akarok, de az ő házukba nem mehetek vissza. Nem tudom mit tegyek, teljesen kétségbe vagyok esve bújom ezerrel a matekkönyveket, tanulok, de így sem megy, keverem a számokat, nem tudom a legegyszerűbb egyenleteket sem megoldani. Ha a szüleim kiraknak, nem tudom hova menjek, az albérlet árak brutálisak, és a fizetésem nem elég arra, hogy magamat is eltartsam, meg albérletet is fizessek. Úgy érzem soha nem lesz meg az érettségim a matek miatt, és még csak esélyem sem lesz jobb helyzetbe kerülni. Mit mondjak már a szüleimnek, hogy lenyugodjanak? Nagyon félek.


18/L


2018. nov. 5. 11:15
1 2 3 4 5
 41/41 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem tudnál egy fejlesztőpedagógust keresni korrepetáló tanárnak? (Pénzért persze - úgy rémlik, írtad, hogy volt korrepetáló tanárod, gondolom, az se volt ingyen.) Nekik több gyakorlatuk van abban, hogy hogyan tanulj meg kerülő technikákat, amivel mégis meg tudsz oldani legalább annyi érettségi feladatot, amivel átmész. Az ideális persze a felmentés lenne, ami valószínűleg szabályosan nem megoldható, de én már hallottam egy-két emberről, akik a korhatár ellenére mégis felmentődtek valahogy.


A szüleiddel mi a helyzet? Még mindig kitartanak a tervük mellett?

2018. nov. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!