Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Élettàrsi kapcsolatban élek...

Élettàrsi kapcsolatban élek 9.5 éve.10 éve vagyunk együtt. Párom összeköltözésünk óta havonta 2 hétvégét hazautazik és a szüleivel alszik van hogy 5 napot is ott tölt. Normális dolog ez?

Figyelt kérdés
Gyermekünk született 2.5 éve lassan 30 évesek leszünk másik városban lakunk a szüleitől 20km-re. De még most is elmegy kisgyerekkel és ott tölt több napokat. Fodrászhoz volt időpontja 1 nappal hamarabb elment a kisgyermekünkkel s fodrászat után 3. napont jött haza. Szerintetek ez egy külön élő családos anyuka jó hozzáálása a kapcsolathoz? Hogy értessem meg vele azt, hogy családos anyuka akinek a már mondhatni férje mellet a helye és nem a szüleinél aludni? 10 évig tűrtem és elegem lett...külön szoba nincs a szüleinél. Nem is ez a lényeg hanem hogy otthon tölti havonta minimum 2 hétvégét sőtt még van hogy hetköznapokat is ezen kívűl
2018. nov. 12. 21:51
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
68%
Ebben az egyetlen nem normális, hogy te miért nem mész vele/velük? Rossz a kapcsolatod a szülőkkel? Akkor is el kell fogadnod, hogy a szülei, szereti őket, időt akar velük tölteni, ugyanezt biztosítani a gyereknek is, hogy a nagyszüleivel lehessen - ha te nem jössz ki a szülőkkel, akkor nyilván nélküled fog menni. Nem várhatod el, hogy megszakítsa a kapcsolatot, illetve kvázi virtuálisra korlátozza (telefon, net), évi max 1-2 kötelező ünnepi látogatással. Normális párkapcsolatban, ahol nincs kibékíthetetlen ellentét a felek között, igenis normális az, hogy mindkét fél tölt időt a saját és a másik szüleivel is, és a gyereknek is biztosítják az időt a nagyszülőkkel.
2018. nov. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:
Akkor a tény nem vagyok házas eljegeyzve van csak. Mikor elzavarta az edesapja azt mondta s parom hogy mgakarta eroszakolni kest fogott rá! ha engem hibaztattok csak azert mert gxermeket szült nekem es a korhazbol autoba szalt es elment a szuleuhez tobb heti keresre jott haza mert neki elsegitseg kellet.. dolgozok elmegyek hetfon hajnalban es mire hazaerek delutan mar nincs otthon csak 3 nap utan! 7 kozben folgozom hegesztek penteken a 7vége az amit teljesen a csaladommal tolthetnek de viszint ő ezt a szuleinel teszi. Elhagynatok? legyetek ti is igy hogy mikor megszuketik a gyermetek akkor fogja meg a masik fel es hagyja ott a gyerekestol mert neki azbanyukaja segit! Egy szobaban az 50feletti szulokel akik ha ciciztet is korulette jarkalnak volt hogy hattal fekve volt cicizett a baba enneknelenere az apja kiment es mikor csukta br az ajtot vissza is nezett ott voltam! jarok hozajuk szoltam is nekik hogy egyszoba van ciciztet 27 eves ez nem renden valo hogy ugy teszi mikozben 2 ferfi van a hazban megis ha ciciztet siman melle mentek vagy eooen ott surgolodtok mert ott van dolgotok korukette addig legalabb menjeteknmar ki ne elotte jarkaljatok. Tolem menekul? valyon ha megkapnatok hogy apu iszik es megakart... elmentek es latjatok iszik es telleg abkonyhaban van a zuhanyzo mint a kapcsolatunk elejen bevallot hogy konyhaban volt melltartoba pont furdeni keszult es bezarta az apja az ajtot bement utana kest kellet fogjon ra.. nem hittem mara mar tagadja! De amit lattam valoban a konyhaban furdenek es valoban iszik az oreg! Ha mentem is akkor is mi volt kaptam 20evesen azt hogy neki 40ev munkaviszonya van stb stb elejen lehordtak mindennek sot a sajat lanyukat is. mikor megszuletett a pici es elment a parom ugy tett a kedves anyos hogy ti nem tudjatok eltaetani csak is en! lehirdott engem is es paromat is mindenn szarnak..ezt nem hiszi el parom. az ocse ha iszik bekattan 3x ment neki hala isten ott voltam jatekba kepzeli magat mert szeretnek otthon inni az oreggel es hopp egyszer csak mas vilagban es neki ment a sajat noverenek es apjanak is ha nem vagyok ott kitudja! ez a bunom es ezer vagyok rosz ha mar egyutt lakunk gyermekunk van toltsuk mar el 3asban a szabadidonket.. en nem szertem a csaladjat?? akkor nem hallani kellene milyen velemenyel van az ö.. nem anyuhoz nem jar el ha elmegyek havi 1x 2percre akkor lehord csunyat tesz nyaljam ki stb stb.. de akkor ő hetenete mehet el 7vegere minden heten 12 honapbol 12honapon at minden egyes 7veget otthon tolt azokkal akiket annyira isnetnit es a gyermeke apja meg joljart? szuleinel nem telefonozik!! hazaer egybol telefon es messenger a szuleivel.. aznap jott haza szoltam neki most jottel toluk vasarnap este fel7 van most erkeztel meg en meg hetfo hajnali 5kor megyek dolgozni es pentektol vasarnapig ott voltal estere jottel haza filmezzunk mar jatszunk a kicsinkel nem ugyvtesz neki ez a kikapcsolodas mert a nap 24ben a gyerekkel van volt hogx hajnali 3ig vartam tegye le a telefont..ugy hogy 5kor keltem..volt olyan este 8kor odabujtam aludt mar a pici mondtam filmezzunk este 10ig a kezebe volt a telo meguntam es elaludtam.. akkor en vagyok a beteg mert szeretem a csaladom es szeretnek idot tolteni veluk?
2018. nov. 13. 18:03
 23/31 anonim ***** válasza:
47%
Nálam te eljegyzésig se jutsz rémesen irritáló vagy nem a tulajdonod amugy meg otthagyod egyedül a gyerekkel jo h hazamegy..
2018. nov. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
39%

Kedves Kérdező!

Ez a nő sajnos hibbant, és nem érdemel meg tégedet.

Első lépésként zavard el dolgozni.

Ha nem használ, akkor keress egy normális nőt, aki megbecsül.

Sok nő kiegyezne egy ennyire családcentrikus férfivel, de sajnos a normálisabb hozzászólók már elmenekültek erről az oldalról...

2018. nov. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem pont a kérdező nem engedi dolgozni mert asszonynak otthon a helye az ilyen pasi a sérült otthon is vert alázott elnyomott nőt választ..
2018. nov. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
56%
Igen, szülés után kell a segítség egy vadiúj anyának. Ez zavart téged??? Komolyan mondom, hogy egy percig nem élnék veled. A serpenyőt verném szét a fejeden, ha nekem ezeket előadnád.
2018. nov. 14. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
88%

Ha a párod valóban a szüleihez utazik folyton és valóban a szüleivel telefonozik egész éjszaka, az biztos, hogy nem egészséges, különösen nem 30 év körül. Fel is vetődik a kérdés: biztos, hogy idős és alkoholista szülei foglalják így el??? Azért ezen elgondolkodnék. Az pedig ma már eléggé furcsa, hogy még egy szobában is alszik a szüleivel. Mintha nem is 30, hanem csak 3 éves lenne...

Az is elgondolkodtató, hogy ő napokra eltűnik és amikor épp otthon van, akkor sincs igazából otthon, csak testben. De amikor Te lépsz ki az ajtón, akkor azon kiakad. Sokszor azok a legféltékenyebbek, akik becsapják a másikat.

Az is elgondolkodtató, hogy miért nem jelent neki örömöt, hogy Veled lehet. Mert nyilvánvalóan nem jelent neki örömöt, hiszen akkor nem merülne fel ilyen kérdés. De ő nincs itt, hogy megossza a nézőpontját és így nehéz megítélni az esetedet. De valami nagyon nem oké a kapcsolatoddal, márpedig a kapcsolat két emberen múlik, tehát Rajtad is.

Én ezt a helyedben nem erőltetném. Ha a szüleivel tölti az idejét, az elég furcsa, különösen, ha erőszakos, iszákos szülei vannak, meg még a gyereket is oda viszi, hogy nézze az is a jó példát. Ha pedig nem a szüleivel van, akkor hazudik, tehát ez se egy jó verzió.

Még kipróbálhatod azt, hogy veszel neki egy csokor virágot és elmondod neki, hogy szereted és szívesen feleségül vennéd, ha elköltöznétek az ország másik végébe vagy csak megígérné, hogy együtt csináltok programokat, amikor otthon vagy. De azért tudd, hogy ha ő nem tud otthonról elszakadni, Te nem fogod tudni magadhoz kötni őt se szép szóval, se erőszakkal. A szeretetét nem fogod tudni kizsarolni és ez nem is baj, mert az nem szeretet lenne, hanem félelem. Akkor próbáljatok meg elválni egymástól, mert se neki, se neked nem jó ilyen kapcsolatban élni, a gyereknek is rossz, ha ilyen viszonyban vannak a szülei.

2018. nov. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
57%

Eddig nem gondoltam ne lenne ez normális.

Mi mondjuk 100 km-re lakunk a szüleimtől de szoktam menni havonta minimum 1x hozzájuk a gyerekkel hétvégére. Férjem ritkán mert szombaton is dolgozik, meg nem is jön ki anyámékkal annyira, örül ha nem kell jönnie :D A 100 km se akkora távolság, autópályán egy óra alatt megvan, bármikor letudunk hozzájuk ugrani de azért jó az néha több időt velük tölteni. A gyerek is szereti őket és kitudja meddig élnek, meddig beszélgethetek még velük. A férjem sosem mondja ne menjünk, nem is ellenzi, nem is értem neled mi bajod ezzel.

2018. nov. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
78%

#28: Van a szülővel való kapcsolatnak egy egészséges mértéke. A Tied az, de kicsi gyerekeddel ott aludni egy rakáson egy szobában a szüleiddel, egymás előtt mosakodni stb., azért valljuk be, hogy a 21. században már nem a legoptimálisabb...

Ahogy valószínűleg az édesapád sem részegeskedik és nem is erőszakoskodik, meg valószínűleg Te sem hívod anyukádat fel, épp csak miután hazaérkeztél és nem beszélgetsz vele hajnalig, mialatt a férjed az ágyban várakozik... Valóban nem ismerjük a másik oldalt és a kérdező írását is nehéz kihámozni, de itt nem arról van szó, hogy normális-e önmagában kapcsolatot ápolni a szüleinkkel, hanem hogy normális-e a kérdező által lefestett körülmények szerint, családi életének, párkapcsolatának rovására tenni azt.

Egyébként újszülött babával valóban jobb, ha van ott segítség, ha Te (kérdező) nem voltál ott a munkád miatt, örülj, hogy valaki segítette az asszonyt ebben a nehéz időszakban.

2018. nov. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
"Mondhatni férj" meg "mondhatni feleség" 😂 jól megtaláltátok egymást, két életképtelen...
2019. ápr. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!