Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apasági teszt mennyire változt...

Apasági teszt mennyire változtathatja meg az életeket? Alkoholista apa és lánya kapcsolata amibe becsöppentem? Hogyan kezeljem hogy ne használják ki a párom?

Figyelt kérdés
43 éves elvált nőként egy kiskorú gyerekkel ismertem meg a párom,aki sajnos alkoholista.Segíteni akarok neki,de túl sok minden érte az elmúlt évekbe,előző házasságából született egy gyermek aki jelenleg kamaszkorú és eddig arra használták az apját,hogy pénz kellett neki és nem a szeretetet.tehát érdekből tartották a kapcsolatot vele.Ez most,hogy én képbe kerültem,megszűnni látszik,viszont a kislánnyal is a kapcsolat is megromlik,mert nálam nem tudja ezt eljátszani.Szerencsére a párom tudja ezt,csak nehezen kezeli hiszen csak a lánya( habár felmerült az apaság kérdése) A párom már többször régebben felvetette de nem csinálták meg,mert drága...nem tudom erőltessem -e mert nem tudom milyen hatással milyen érzéssel lenne akár a páromra akár agyerekre ez az egész dolog. egy évet éltek együtt és a terhesség miatt vette el feleségül,és nem az az anya aki példamutató magatartással él azóta is.
2018. dec. 4. 08:55
1 2 3 4 5 6 7
 11/67 A kérdező kommentje:
jelenleg én nem szarom le a fejét és nem használom ki hanem segítek. És akkor nézzem,hogy kihasználják?????
2018. dec. 4. 09:58
 12/67 anonim ***** válasza:
92%
Kérdező! Te hülye vagy!!! Naiv, buta, primitív!
2018. dec. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/67 anonim ***** válasza:
85%

Együtt éltek a volt feleségével és a gyerekeivel? :D

Ő elfogadta ezeket a gyerekeket, elvette a nőt. Akkor te most mit kavarsz? És az anyagi lehúzás, ha valaki pénzzel is támogatja a gyerekeit, nemcsak szeretettel? Ez természetes.

De mindegy. Aki hazavisz a gyerekéhez egy alkoholistát, az úgysem hallgat semmilyen tanácsra.

Nekem az apám volt alkoholista. Szerencsére anyukám elvált tőle. El sem hiszem, hogy valaki egy idegen alkoholista pasit odavisz a gyerekéhez. Inkább saját magadon gondolkozz el, mielőtt más családok ügyeibe ütöd magad.

2018. dec. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/67 anonim ***** válasza:
97%
Te azért örülsz a kapcsolatnak, mert nem vagy egyedül (valamiféle biztonságot érzel), ő azért, mert nincs egyedül (valamiféle biztonságot érez. Magyarán, a kapcsolatot nem a mindkét fél alapos ismerete és a forró érzelmek kialakulása tartja össze, hanem valami hiányérzet. Soha nem lesz kiegyensúlyozott és harmonikus. Ha valaki a problémák elől az alkoholizmusba menekül, akkor ez, mint feszültségoldó "megoldás" soha nem műlik el. Szomorú, de én is azt javasolom, csendben váljatok szét. Soha nem tudod megváltoztatni, a kapcsolatotokban mindig megmarad, hogy ő a segítségre szoruló "kiszolgáltatott" fél(amit egy férfi sokáig nem tud elfogadni, mert ténylegesen kiszolgáltatottnak érzi magát). Az apasági teszt nem olyan drága, és annyit mindenképpen megér, hogy bizonytalanság ne maradjon. Láthatóan ez a bizonytalanság mindenképpen a partnered személyiségének egy jellemző vonása, talán még kedveli is ezeket a bizonytalan helyzeteket, mert akkor saját felelősségét eltolhatja magától.
2018. dec. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/67 anonim ***** válasza:
97%

Azért egy apasági teszt nem megfizethetetlen, én ezt egyedülállóként is ki tudnám fizetni, nem milliós tételekről beszélünk.

hogy eddig nem csináltatta meg az azt jelenti, hogy nem akarja tudni.

Mivel alkoholista ezért nem tud szembenézni a valósággal, csak kifogásokat kreál és ez a nincs pénzem tesztre mert drága - na ez is egy kifogás.

Ha az anyuka ennyire "barátkozós" akkor még mindig nem értem miért vette el. Ez nem válasz, hogy mert jött a gyerek. Ez inkább az, hogy nem merek kilépni a kapcsolatból, nem merek dönteni, így inkább megmagyarázom miért ragadtam benne a szrban és én vagyok az áldozat.

Ezek amik történtek vele minden az ő gyengeségéből fakad, az ő hülye döntései, az ő félelmei. Vele csak úgy megtörténtek a dolgok és most kesereg.

Én a helyedben megmondanám kerek-perec, hogy akkor most van vége ennek a végtelenített önsajnálatnak, kifizetjük az apasági tesztet és visszafogjuk a kis porontyra a kiadásokat a teszt eredményétől függetlenül.

Ez mind döntés kérdése, semmilyen külső erő nem tart vissza a helyes úttól.

2018. dec. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/67 anonim ***** válasza:
93%
4-5 sör naponta?? Nincs is több kérdésem....de ez alkoholizmus!
2018. dec. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/67 anonim ***** válasza:
70%
Értem, tehát az apuka inkább téged pénzeljen mint azt a gyereket akit kicsikorától nevel. Biztos vagyok benne, hogy ez bacca a csőrödet.
2018. dec. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/67 anonim ***** válasza:
92%
Utolsóval értek egyet. Ha eddig nem csináltattak tesztet, akkor nem is akart az apuka. Egy kamasz mellett bőven lett volna ideje összekaparni rá a pénzt. Valószínű te ülteted a bogarat a fülébe, hogy az első gyereket elpaterold. Az, hogy alkoholista...inkább nem mondok semmit.
2018. dec. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/67 anonim ***** válasza:
93%

"Nem jár kocsmába, itthon issza meg a 4-5 sörét..." Ezt te jellembeli fejlődésként értékeled?

Nem bírom azokat az embereket akik a problémáikat ivással "oldják meg". Miért hiszi azt néhány nő hogy "majd a kedvemért megváltozik"? Ha esetleg megcsináljátok a tesztet és nem ő az apa, min változtat? Nem fogja szeretni akit eddig a gyermekének hitt?

2018. dec. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/67 anonim ***** válasza:
98%
Ha legközelebb beléd vágja a konyhakést, mert az alkohol miatt nem tud, akkor mi lesz? Nem ez lenne az első eset. Az alkoholista SOHA nem változik meg, ha a világ legjámborabb embere is, ha iszik, agressziv lesz és jól belevág az arcodba. Ne legyél ennyire naív, ha neked nem számit, hogy összever naponta, legalább a gyerekedre gondolj és menekülj tőle!
2018. dec. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!