Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apasági teszt mennyire változt...

Apasági teszt mennyire változtathatja meg az életeket? Alkoholista apa és lánya kapcsolata amibe becsöppentem? Hogyan kezeljem hogy ne használják ki a párom?

Figyelt kérdés
43 éves elvált nőként egy kiskorú gyerekkel ismertem meg a párom,aki sajnos alkoholista.Segíteni akarok neki,de túl sok minden érte az elmúlt évekbe,előző házasságából született egy gyermek aki jelenleg kamaszkorú és eddig arra használták az apját,hogy pénz kellett neki és nem a szeretetet.tehát érdekből tartották a kapcsolatot vele.Ez most,hogy én képbe kerültem,megszűnni látszik,viszont a kislánnyal is a kapcsolat is megromlik,mert nálam nem tudja ezt eljátszani.Szerencsére a párom tudja ezt,csak nehezen kezeli hiszen csak a lánya( habár felmerült az apaság kérdése) A párom már többször régebben felvetette de nem csinálták meg,mert drága...nem tudom erőltessem -e mert nem tudom milyen hatással milyen érzéssel lenne akár a páromra akár agyerekre ez az egész dolog. egy évet éltek együtt és a terhesség miatt vette el feleségül,és nem az az anya aki példamutató magatartással él azóta is.
2018. dec. 4. 08:55
1 2 3 4 5 6 7
 51/67 A kérdező kommentje:
Olyan jó,hogy kiírtam ezt a kérdést,mert annyi jó indulatú levelet kapok azóta és megértő segítő emberektől.ennyit erről.Nézz magadba aztán ítélj.
2018. dec. 5. 12:06
 52/67 anonim ***** válasza:
100%

"minden egyes nap és ha hazajön megölel és megköszöni hogy vagyok neki"


Na ezt elhiszem. Hiszen ki akarna osszejonni egy alkesszal es hagyni hogy pialjon minden aldott nap.

2018. dec. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/67 A kérdező kommentje:
Inkább mint a te párod aki a tökéletes józan életet élő férj,aki ki tudja mit gondol rólad,hogy milyen ember mellett él. Fogalmad sincs miről beszélsz.
2018. dec. 5. 12:48
 54/67 anonim ***** válasza:
100%

Hát, az én párom tökéletesen józan életet él, 10 év alatt 4× láttam részegnek, ebből 1 volt olyan alkalom, mikor hányásig fajult, de megoldotta egyedül 😁.

Nekem ez tökéletesen rendben van, nem is tolerálnák kocsmázós, (otthon) italozós partnert.


"Ki tudja, mit gondol rólam" (az én párom)

?????

Miért, te tudhatod, mit gondol rólad valójában az alkoholproblémákkal küzdő szerelmed?

Vajon honnan veszed ilyen biztosra, hogy bennünket a mi párunk ámít és valójában csak átver, de persze téged a tiéd őszintén szeret???!


Megvan a bibid

Te azt képzeled, hogy csak az a férfi tud szeretni, aki ezért kap valamit cserébe. Nevezetesen esetünkben, hogy mosolyogva tűrőd az alkoholizálását, gondolom mindennap biztosítod affelől, hogy te így imádod őt, ahogy van stb.

Én arról nem tehetek, hogy te azt hiszed,téged nem lehet szeretni, csak ha meghunyászkodsz, szemet hunysz olyan dolgok felett, ami másnál bőven túl van a tolerálható mértéken, tehát hiába vagdalkozol.

Kiírtál egy kérdést, többen válaszoltunk.


És tudod mit, nekem ilyen alacsony önértékelésű, lelki frusztrációkkal küzdő ember hiába akar moralizálni meg párkapcsolati ítéleteket alkotni az én életemmel kapcsolatban, mert nevetségesnek tartom. Olyan embertől elfogadom, aki maga is fel tud mutatni egy élhető hátteret, egy követendő életutat, de már megbocsáss, nekem az nem követendő példa, hogy egy alkoholista mellett éljek, és ezt fogom a gyerekeimnek is tanítani, erre fogom őket nevelni.


Nem tökéletes az életem, de

-van 2 gyönyörű kicsi gyerekem, imádom őket. Van egy férjem, aki a végletekig családcentrikus, sokat keresgéltem, míg rátaláltam, tisztában vagyok vele, hogy vannak hibái, van nála gazdagabb, talpraesettebb, de a mai világban sajnos kihalóban van az a fajta megbízhatóság, család, társ iránti elhivatottság, ami neki a sajátja.

Nem vagyok zakkant álmodozó. Tudom, h a legszerelmesebb kapcsolatokba is beüthet a baj. De racionálisan azt is tudom, hogy ha néha elégedetlen is vagyok, akkor is nagyon jól funkcionálunk együtt, mint család. És ez nem azt jelenti, hogy problémamentesek vagyunk.

El bírnám viselni, ha a házunkon nem lenne hitel, ha egy 5-600 €-val több bevételünk lenne havonta, ha a ház körüli park hirtelen tökéletes lenne, ha anyagilag lenne egy komolyabb rezervánk felhalmozva....

De megvan mindenünk, egészségesek vagyunk, jut is, marad is mindenre. Azt szoktam mondani a férjemnek, mikor elégedetlenkedik, meg keveselli az anyagiakat, hogy csak mindig így legyen, akkor nem lesz okunk panaszra. Ő negatívabb, bizonytalanabb, passzívabb természet mint én, könnyebb lenne, ha agilisabb lenne, de ez van.


Ezzel szemben, te 40 évesen (3 nagy gyerekkel????) az egoizmusod miatt kikötöttél egy alkoholista mellett egy kicsi gyerekkel, és megmarsz mindenkit, aki jogosan azt mondja, a gyereked nem ezt érdemli. Az alkoholisták mellől menekülni szoktak, nem dicsőíteni őket, meg támogatni az ivászatukban. Olyan szépen körbeírod, hogy már-már mi vagyunk a hülyék, hogy nem tapsoljuk azt az áldott jó embert..

Téged olvasva lassan rájövök, én vagyok a fura, mert ezt (hogy egy alkoholista emberrel éljek) elfogadhatatlannak tartom, úgyhogy emiatt ki is szállok lassan 😂😂.


Mindenesetre te frankón azt vártad, majd glóriát vonunk a fejed köré, mert magadhoz vettél és istápolsz egy alkoholistát, aki nem is akar változtatni az életstílusán.

(Persze, tudom, most majd jön, hogy dehogynem. De akkor írtad volna az elején, viszont ott csak a hencegést olvasom, hogy a szegény alkesz, akit kihasználnak, meg én, a grál lovag, aki védelmezem.)


Egészségetekre.

Kívánok neked ennél több szerencsét és hidd el, többet érdemelsz te is, de legfőképp a gyereked.

2018. dec. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/67 A kérdező kommentje:
Kívánom neked a legjobbakat!!! Sok sikert! Vigyázz magadra és a gyerekekre,mert tudod ha felnőnek,soha nem tudhatod hol kötnek ki....hiába vagy te az anyák mintaszobra.
2018. dec. 5. 15:02
 56/67 A kérdező kommentje:
Ja,az én alkoholista párom 3-500 ezerig tesz le az asztalra havonta én pedig kb ugyanennyit. Nincs hitelünk,de van 2 házunk,de ez semmi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2018. dec. 5. 15:08
 57/67 anonim ***** válasza:
100%

Úristen 🤣🤣🤣.

Még kétszer írunk, és kiderül, hogy rosszul írtad, nem is azt akartad mondani, hogy alkoholista, hanem az anonim alkoholisták klubjának pszichológusa 🤣🤣!


Hol fizetnek a több évtizedes múlttal rendelkező alkeszoknak 1500 €-t??

Akkor van pénzed bőven fenntartani magatokat 😋😋.


Amúgy a bevételünk havi 2000 € körül van (ha már neked ez a legfontosabb), de nem Magyarországon élünk, és igen, van hitelünk. Na, és?


Egyébként pedig azt gondolom, hogy te egy mániákus hazudozó vagy. Egyre cifrább meséket írsz.

Azért, ha az ember negkapargatja, kiderül, hogy normális ember tényleg nem áll össze egy lecsúszott, a családját sutba vágó alkesszal 👍.

2018. dec. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/67 A kérdező kommentje:

Még 89 be mentem ki németbe,akkor kerestem- kerestünk 3500 márkát,ma már ez 2500 euro

Nem szoktam hazudni.

Elváltam egy embertől akinek a pénz volt a legfontosabb.

Találkoztam egy másikkal,akinek alkoholproblémája van,erre kerestem itt a segítséget.

Nem gond a hitel,nem ezt mondtam,nekem is volt.a ház amit otthagytam jelenleg 70 millió körül mozog.

Nem az számított.

Az emberi értékek számítanak,hogy ember emberrel miként bánik. Ez elmaradt neked,mert sajnos beleestél a lenézzük a másikat kategóriába...sok ilyennel találkoztam,hogy kiment a PÉNZ miatt külföldre aztán elfelejtette honnan is jött. Mostmár értem a problémádat. Meg is értem hogy ne iszik a párod,ott drága az ital...:-)

2018. dec. 5. 16:46
 59/67 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen jól keres ez a szent ember, hogyhogy nem csinálta meg az apasági tesztet, mert drága? És miért sajnálja a gyerekére a pénzt? Nem áll össze ez a sztori, vagy kamu vagy ha nem is az, te hazudozol itt nekünk. És az a mondatod, hogy valaki azért nem iszik mert drága az ital....mindent elmond rólad. Akkor ezek szerint te is alkoholista vagy?
2018. dec. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/67 anonim ***** válasza:
91%

Az elején azt irtad lesüllyedt és benne maradt, semmije nincs....aztán jött hogy dolgozik de te többet keresel, a következő hogy 300-500e Ft között leteszi a lóvét és te is ugyanannyit...


Ugye érzed hogy ez igy nem kerek? :-)

2018. dec. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!