Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apasági teszt mennyire változt...

Apasági teszt mennyire változtathatja meg az életeket? Alkoholista apa és lánya kapcsolata amibe becsöppentem? Hogyan kezeljem hogy ne használják ki a párom?

Figyelt kérdés
43 éves elvált nőként egy kiskorú gyerekkel ismertem meg a párom,aki sajnos alkoholista.Segíteni akarok neki,de túl sok minden érte az elmúlt évekbe,előző házasságából született egy gyermek aki jelenleg kamaszkorú és eddig arra használták az apját,hogy pénz kellett neki és nem a szeretetet.tehát érdekből tartották a kapcsolatot vele.Ez most,hogy én képbe kerültem,megszűnni látszik,viszont a kislánnyal is a kapcsolat is megromlik,mert nálam nem tudja ezt eljátszani.Szerencsére a párom tudja ezt,csak nehezen kezeli hiszen csak a lánya( habár felmerült az apaság kérdése) A párom már többször régebben felvetette de nem csinálták meg,mert drága...nem tudom erőltessem -e mert nem tudom milyen hatással milyen érzéssel lenne akár a páromra akár agyerekre ez az egész dolog. egy évet éltek együtt és a terhesség miatt vette el feleségül,és nem az az anya aki példamutató magatartással él azóta is.
2018. dec. 4. 08:55
1 2 3 4 5 6 7
 61/67 A kérdező kommentje:

Az anyuka nem akarta az apasági tesztet megcsinálni." mert drága" mondta ezt a kifogást annak idején.

Nincs semmije,mert mindent a kocsmába költötte,írtam,hogy lesüllyedt,fizetett barátoknak,meg ilyesmi.Meg a drága jó anyuka ilyen szövegekkel jött 2 havonta: "éhezik a gyereked" nincs meleg víz a gyerek koszos" ezekre elment a pénze folyton.Mindent adott a gyereknek de csak pénzt mert azt tudott adni,most meg a gyerek azt látja,hogy apa egyenlő pénz.Csak kezd a páromnak elege lenni ebből a szituból,mert látja,hogy az én gyerekeim nem ilyenek,hogy beszélgetés van és nem csak érdek.

Ezért nincs semmije,DE mióta együtt vagyunk,rám bízta a pénzdolgot,mert elmondta,hogy nehezen bánik a pénzzel.Amiket leírtam,hogy van,az az én vagyonom úgymond,de már közös kasszán vagyunk. Haladunk együtt,úgy hogy annak látszatja van. Pl iskolába jár,új autót vettünk,nem jár kocsmába,olyan dolgokba vesz részt amibe eddig nem,pl színház és mozi.Ezek nem hazugságok,ez a valóság.

2018. dec. 5. 17:39
 62/67 A kérdező kommentje:
Mielőtt újra belém kötnél,azért tudom az italok árát,mert kint éltem 10 évet,ott is szültem,majd voltam az USA-ban és Dubaiba és számos országban turistaként a milliomos férjem mellett,nem iszok semmit
2018. dec. 5. 18:06
 63/67 anonim ***** válasza:
85%
Ez egyre inkább kamunak tűnik, ne haragudj.
2018. dec. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/67 anonim ***** válasza:
96%

"Az emberi értékek számítanak,hogy ember emberrel miként bánik. Ez elmaradt neked,mert sajnos beleestél a lenézzük a másikat kategóriába...sok ilyennel találkoztam,hogy kiment a PÉNZ miatt külföldre aztán elfelejtette honnan is jött. Mostmár értem a problémádat. Meg is értem hogy ne iszik a párod,ott drága az ital...:-)"


- Az emberi értékek számítanak?

Te kezdtél el itt vagdalkozni a pénzzel, összegekkel, anyagiakkal dobálózni.


- Lenézem a másikat?

Talán én dicsekszem a palotával, meg Dubai, meg nem tudom milyen nyaralásokkal, meg a milliomos férjjel??

Én teljesen átlagos életszínvonalat írtam le, luxussal itt csak te kérkedsz.


- Kimentem a pénz miatt külföldre, aztán nem tudom, honnan jöttem?

Én max akkor megyek külföldre, ha kirándulunk. Nem írtam sehol, hogy magyarországi lennék (nem vagyok, soha nem is voltam), tehát nem mentem ki külföldre, ott élek, ahol születtem.

De te talán magadból indulsz ki..


- Most már érted a problémámat????

Megérted, hogy nem iszik a párom, mert ott drága az ital??????

1. Nekem nem probléma, hogy nem iszik a párom.

2. Te őrült vagy.

Teljesen úgy beszélsz, mintha mi azért foglalnánk állást az alkoholista ellen, mert ez egy dicsőítendő, sőt, mások által áhított állapot, amit irigylünk tőled és ezen irigység miatt támadunk. Kvázi savanyú a szőlő..

3. Ott drága az ital???

HOL, könyörgöm???!


- Azért nem iszik a párom, mert drága az ital??


TE KOMOLYAN ŐRÜLT VAGY.

Azért nem iszik, mert nem egy beteges, jellemgyenge szenvedélybeteg lecsúszott valaki, aki a mindennapi élet során felmerülő problémák megoldását abban látja, hogy az ital által eltompított érzékeivel, tudatával egyszerűen nem vesz róla tudomást. Nem törődve senkivel és semmivel.


És innentől egyetlen szavadat nem hiszem, de főleg azt nem, hogy szociálpedagógus lennél.

2018. dec. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/67 anonim ***** válasza:
100%

Jó, igazad van.


Féltékeny vagyok.


Csak nem tudom egyelőre eldönteni, hogy a facebookozó milliomosodra legyek, aki nyilvánvalóan lecserélt egy nőre, aki nem látens alkoholista, vagy a jelenlegi alkesz manusodra.


Eddig együttéreztem veled. Azt gondoltam, hogy egy érzelmileg labilis nő vagy, aki gyerekkorában -mint ahogy ez ki is derült- egy alkoholista árnyékában élt, majd szerencsétlenül választott, ami által még inkább megzuhant az önbecsülése és plusz belenyúlt a tutiba: egy alkoholista személyében.


De minél többet írsz, annál ellenszenvesebb vagy. Nem tudom, melyik része hihető a mesédnek, úgyhogy meg is érdemlitek egymást a mostanival!

2018. dec. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/67 anonim ***** válasza:
100%

Még csak 8 hónap telt el, hogy együtt éltek, ez még friss, akkor kell résen lenni, ha felszáll a rózsaszín köd, akkor bújik elő a foga fehérje mindenkinek.

Szerintem azt próbálják itt az emberek mondani, hogy ne tedd ki a gyereked egy alkoholistának, a te felelősséged a saját gyereked, nem az, hogy a párod megjavítsd. Azzal, hogy nem szólsz a 4-5 sör miatt azzal szerintem jóváhagyod az alkoholizálását...elsősorban a gyerekedre kell gondolnod, hogy őt, hogy befolyásolhatja hosszútávon, ha azt látja otthon, hogy “újapa” naponta 4-5 sört iszik.

Hogy a kérdésre is válaszoljak, szerintem ne szólj bele, biztosan megviselne mindenkit, és ők egy külön “család”, ha a párod komolyan gondolná, hogy nem az övé akkor megcsináltatta volna eddig, a 3-500 ezerből futotta volna erre is.

2018. dec. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/67 anonim ***** válasza:
78%

Már elleni is akar az alkoholistának:


https://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__parka..


Egyébként akkora kamu a kérdés, mint egy ház. :D Vagy tényleg egy vesztes, öregedő és kiégett nőről van szó, aki milliomosnének képzeli magát, közben meg egy alkoholistával szív egy putriban.

2018. dec. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!