Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apasági teszt mennyire változt...

Apasági teszt mennyire változtathatja meg az életeket? Alkoholista apa és lánya kapcsolata amibe becsöppentem? Hogyan kezeljem hogy ne használják ki a párom?

Figyelt kérdés
43 éves elvált nőként egy kiskorú gyerekkel ismertem meg a párom,aki sajnos alkoholista.Segíteni akarok neki,de túl sok minden érte az elmúlt évekbe,előző házasságából született egy gyermek aki jelenleg kamaszkorú és eddig arra használták az apját,hogy pénz kellett neki és nem a szeretetet.tehát érdekből tartották a kapcsolatot vele.Ez most,hogy én képbe kerültem,megszűnni látszik,viszont a kislánnyal is a kapcsolat is megromlik,mert nálam nem tudja ezt eljátszani.Szerencsére a párom tudja ezt,csak nehezen kezeli hiszen csak a lánya( habár felmerült az apaság kérdése) A párom már többször régebben felvetette de nem csinálták meg,mert drága...nem tudom erőltessem -e mert nem tudom milyen hatással milyen érzéssel lenne akár a páromra akár agyerekre ez az egész dolog. egy évet éltek együtt és a terhesség miatt vette el feleségül,és nem az az anya aki példamutató magatartással él azóta is.
2018. dec. 4. 08:55
1 2 3 4 5 6 7
 41/67 anonim ***** válasza:
90%

Pontosan. Ennyi. Többet nem tud, te meg félsz egyedül. Most is csak magadat győzködöd, hogy ez jó. Nagyon alacsony színvonalat vársz el.


Mondom még egyszer, vannak ugyanilyen pasik, akik nem isznak. Mondjuk lehet, hogy neked ez kell. Valaki, akinek szüksége van rád. Ha szüksége van rád, nem hagy el. Csak szegény gyerekedre nem gondolsz.

2018. dec. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/67 anonim ***** válasza:
91%

Neked valami mártír és Teréz anya komplexusod van


Remélem, az alkoholista pasid nem autóval viszi a gyereket iskolába...

2018. dec. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/67 anonim ***** válasza:
87%
Az a baj veled, hogy 43 éves létedre sem fogtad fel, hogy nem másokkal kellene foglalkoznod. Ahhoz értesz, hogy eltávolíts egy apát a lányától, meg hogy egy mocskos alkoholistával állj össze, mert másnak nem kellesz. Ennyi. ❤
2018. dec. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/67 A kérdező kommentje:
Másnak nem kellek??? Hogyan mondasz ilyet? Nem is ismersz,nekem nem kell senki...mert láttam mi van a világban. Nem távolítok el senkit az apjától,nincs kapcsolat és nem miattam!!! Van jelentkező bőven,de nem szeretném mással összekötni az életem. NEKTEK NINCS HIBÁTOK? vagy a párotok olyan tökéletes? Ismerek ügyvédet,sőt jogászt 3 diplomával és mindennap a kocsmába ül mert nem szeret hazamenni és ott "dolgozik" miközben iszik egy picit.Ja,mielőtt kitaláljátok,hogy ezt onnan tudom,hogy odajárok,leírom,hogy szociálpedagógusként egy projekt része ez a tanulmány a minisztériumba. Egy ember a földön aki 40 éves és bevallja hogy segítséget kér és meg akar változni és tanul a kapott dolgokból....TI MIND belerúgtok...mit kellett volna írnom? hogy van egy szeretőm és képzeljétek imád engem de nem szeretem,hogy én vagyok a második....és lehet pont valamelyikőtök antialkoholista férje aki a legjobb a világon. Persze én is tudom,hogy ez nem jó,kapott is ultimátumot,beszélünk a dolgokról,és ki fogok lépni,ha úgy látom,hogy nem tud ezen változtatni. nekem nem a pénz kell, nem kell eltartani,nem kell palota nem kell luxus....nekem szeretet kell.
2018. dec. 4. 23:05
 45/67 anonim ***** válasza:
83%

Szociálpedagógus!!!!

Szociálpedagógusként rászabadítasz a gyerekedre egy vadidegen alkoholistát! Gondolom szociálpedagógusként nem tanultál róla, mit művel az emberekkel, családokkal az alkohol..

Mert neked annyi elég, hogy valaki megköszöni, hogy vagy neki.

Hogyan végezhet olyan valaki ilyen munkát, akinek ennyire komoly önértékelési zavarai vannak?

A pasiddal is a munkád által találkoztál? Te eleve nagyon sérült lehetsz, már bocsi. Kimondottan olyan valakit kerestél, aki nem hagy el, aki megköszöni, hogy vagy neki, aki nem tud nélküled élni - szerinted ez normális?

Az, hogy gyereked van, hogy ő milyen példát lát maga előtt, hogy mit épít be sajátjakent az individualizáció során, az másodlagos, ahogy elnézem.

2018. dec. 5. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/67 anonim ***** válasza:
100%

"Hogyan kezeljem hogy ne használják ki a párom?"


Gondolom, most elemedben lehetsz, van ki felett gyámkodnod.

NEKED ezt sehogyan nem kell kezelned. Nem a te dolgod. Ha kihasználnák is (nem létezik!), azt sem neked kell megoldani. Felnőtt ember, a problémáit alapvetően neki kell megoldani. De könnyebb siránkozni, másra mutogatni, másra nyomni a felelősséget.

Te adtál ultimátumot ennek az embernek?!

Én nem hiszem. Te örülsz annak, hogy alkoholista, mert így legalább meg tudod tartani. Irányíthatod, kezelheted a helyzetet belátásod szerint, fontosnak érezheted magad.

2018. dec. 5. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/67 anonim ***** válasza:
100%

Még mindig nem vagy képes felfogni, hogy az, hogy valaki NEM alkoholista, nem csal, nem hazudik, nem rossz ember? Ennyire nem lehet elszabva a világról alkotott képed.


Ez egy roncs. Segítséget kér, de nem csinál semmit. Téged ennyivel el lehet csitítani. Ezt ez a farok is tudja. Segítséget kér... De ugyanúgy iszik. Vak vagy. De kit érdekel, ugye. Hisz verhetne is. Mondogasd csak ezt magadnak.

2018. dec. 5. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/67 A kérdező kommentje:
Kár,hogy így látod a világot.Nem csinál semmit? Ő egy ember,aki dolgozik mindennap,mindennap együtt vacsorázunk családi hangulatban,játszunk a gyerekkel társasjátékot,majd beszélgetünk és alszunk,és reggel együtt kávézunk,és indulunk dolgozni.Nem agresszív,nem tesz semmi olyat amivel bántana. Lelkisérült,mint ahogy nagyon sokan ebben az országban. Azt írod alkoholista apa mellett nőttél fel? És nem iszol egy kortyot sem....pontosan ugyanígy voltam én is. Akkor miért gondolod hogy az én gyerekem az lesz? akkor te is az lehettél volna.Te mitől vagy boldog?NÁLAD MINDEN TÖKÉLETES?
2018. dec. 5. 07:50
 49/67 anonim ***** válasza:
100%

"Azt írod alkoholista apa mellett nőttél fel? És nem iszol egy kortyot sem....pontosan ugyanígy voltam én is."


És felnőve -egy kudarccal végződő kapcsolat után- kikötöttem egy szintén alkoholista mellett.

Gratulálok neked!


De te ne akarj segíteni senkinek, mert magadon sem tudsz. Abszolút elfogadó magatartást tanúsítasz az alkoholizmussal szemben, tökéletesen normális dolognak tartod.

Nagyon szép, már-már megható volt az a kis idilli esti jelenet, amit idevarázsoltál elénk, DE:

- vagy a pasi nem alkoholista

(azért a MINDENNAPOS 4-5 sör -esetleg még más is?- igenis alkoholizmus, mert akkor már nem tud nélküle élni)

- vagy te színezed ki a képet, védekezési reakcióként a hozzászólások miatt. Legnagyobb hülyeség magadnak hazudni, de te tudod.

Amíg el nem kezdtek rámutatni, hogy ez nagyon nincs rendben, eszedbe sem jutott mondani, hogy elvárod a pasitól, tegye le a poharat.

Mert nem is várod el, te szabályosan kérkedsz vele, mekkora egy empátia-bomba vagy, aki megérti az alkoholistát és segít neki.

De a hibáival, gyengeségeivel nem szembesíted, nem ösztönzöd, hogy éljen máshogy, egyenesen biztatod erre az önpusztító életre, csak hogy melleted maradjon. Mert tudod, hogy gyenge, és ha ultimátumot adsz neki, vagy ha csak elvárásokat támasztasz felé, úgy fog reagálni, ahogy mindig, lelép, menekül, iszik, megszabadul a helyzettől.


Megteheted, ti dolgotok, ha ketten vagytok.

De az, hogy a kiskorú lányodat ugyanerre neveled, hogy felnőttkorában majd ezt a viselkedést és életformát, stílust akarja reprodukálni, az megbocsáthatatlan a szememben.

2018. dec. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/67 A kérdező kommentje:
Olyan hülyeségeket írsz!! Nem fogadom el az alkoholizmust,sőt,neked fogalmad nincs mit tettem-tettünk eddig ez ellen,úgyhogy ne irkálj itt nekem olyanokat amit nem is tudsz. Örülj neki,hogy neked tökéletes az életed,nulla alkohollal,szép boldog családdal tökéletes férjjel,habár nem tudom,ki az a férfi,aki egy ilyen nőt képes becsben tartani aki más embertársait semmibe veszi...gondolkoztál e már rajta,hogyha a te gyereked felnő és talán pont ugyanebbe a szituba esik,akkor mi lesz a véleményed???És pont majd lesz egy nő aki mellé áll?? majd elküldöd,mert nem érdemli meg,mert ő egy senki ....vagy hogyan reagálsz majd egy ilyen rokonodra? Dehát te sehogy,mert nem nézed embernek aki alacsonyabb szinten van nálad,szerencsére én nem ilyen vagyok. Ja elfelejtettem mondani van 3 nagy gyerekem akik kiegyensúlyozott életet élnek és egyedül neveltem őket...
2018. dec. 5. 12:04
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!