Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogos anyukám viselkedése?

Jogos anyukám viselkedése?

Figyelt kérdés
Anyám ma fél kilenckor jött verni az ajtóm hogy keljek fel és hozta be az 1 éves kistesóm hogy vigyázzak rá mert felkelt és Ő megy kávézni, cigizni, boltba, takarítani. Mindig ezt csinálja, nagyon szeretem a kishugom de elegem van már ebből.Másnál is így van ez? 5 perccel később nyitottam ki az ajtót és elkezdett síkoltozni hogy nem tud egyszerre mindet csinálni és nem hiszi el hogy mindig csak döglök 16 L
2018. dec. 22. 18:24
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
7%
Persze hogy törölteti. Hiszen ő csak azért jött ide hogy kipanaszkodja magát és önigazgatást kapjon H milyen szemét az anyja
2018. dec. 22. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:
72%

Itt nem a "tinikkel" és a kérdezővel van a baj, hanem azokkal akik védik az anyát, és emellett támadják a 16 éves lányt. (Persze ezt gondolom a hasonló idegbeteg anyukák teszik, akik ugyanúgy lepasszolják a gyereket ha megjön a mentális havibaj).

16 évesen ha normális életet él, akkor a hétköznap pokol. Korán kelés, aztán későn hazajönni az iskolából, és utána még tanulni másnapra. Igenis megteheti azt, hogy ha hétvége van, vagy szimplán szünet akkor 9ig aludhat. Sőt, tovább is. A legtöbb szülő megérti, hogy a gyerek hétköznap agyon tudja magát hajszolni.

Nálam is volt olyan, hogy este 22kor (ha úgy vesszük korán) lefeküdtem, és mégis képes voltam délig aludni, mert senki sem zavart. Nehogy már ezért lenézzünk valakit. Baj van egyesek fejében látszik...

2018. dec. 23. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:
26%

Fél 9 az nem olyan korai, hogy ezért fel legyél háborodva.

Akik meg azt mondják, magának szülte, gondolkozzon már egy kicsit. Anyuka nem azért ébresztette fel a 16 éves, délig dögleni szerető nagylányt, hogy bulizni mehessen. Hanem hogy takarítson, boltba menjen. Gondolom a nagylány is örül a tiszta lakásnak, gondolom ő is azt eszi, amit az anyja vesz, főz. Annyit megteget, hogy addig vigyáz a tesóra.

16 évesen nyugodtan besegíthetne ő is, akár takarításba, akár vásárlásba. És akkor nem kell vigyázni a tesóra.

2018. dec. 23. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:
16%
Igaza van. Ideje magadtól kivenned arészed a családiteendőkből. Például bevásárolni, míg ő takarít, vagy fordítva.
2018. dec. 23. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:
17%

Ha nem lenne kistesód, akkor is elemi kötelességed kivenni a részed a családi, háztartási teendőkből.

Mivel van húgod, akkor az is a feladatok közé tartozik, tehát természetes, hogy vigyázol rá, míg anyád utánad is mos, főz, neked is bevásárol.

Primitívség, hogy " nem neked szülte, szakadjon megTéged kinek szült?!

Már 10 éves gyereket be lehet, be kell fogni a családi munkamegosztásba. Sőt kisebbet is, hogy pakoljon el maga után, hajtogasson ruhát, söpörjön fel, vigye le a szemetet, törölje le a polcokat.

16 éves vagy. Akár már főzni is tudnod jellene alap dolgokat.

Beállítani a mosógépet, teregetni.

2018. dec. 23. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
21%
16 évesre nem bizunk 1 éves gyereket,hosszu időre ,viszont szépen megkérhetjük hogy takaritson ki ,mosogason el stb ,
2018. dec. 23. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 A kérdező kommentje:
Nem vagyok lusta, szoktam segíteni. Vigyázok a tesómra,főzök, boltba járok,takarítok.Beszoktem neki segíteni főleg hétvégen. Nem járok bulikba..És nem délig szerettem volna "dögleni" hanem csak kiakartam magam pihenni hétvégén. És nem arra kelni hogy verik rám az ajtót és nem csipásan 4 órán keresztül járkálni fájós lábbal a hugom után. És ezzel nem az a baj hogy vigyáznom kell rá mert szeretem.. Ezt kb minden hétvégén megcsinálja hétköznaponkét meg amint haza jöttem suliból
2018. dec. 23. 07:39
 38/52 A kérdező kommentje:
Nem hisztizni jöttem ide, kiváncsi voltam mások hogy oldják meg. A velem egy idősek hogy látják és náluk hogy müködik ez? És az anyukák hogy oldják meg?
2018. dec. 23. 07:42
 39/52 A kérdező kommentje:
Én még mindig nem töröltem semmit!:D
2018. dec. 23. 07:52
 40/52 anonim ***** válasza:
73%

Kérdező, mint látod az összes kommentelő 10 éves kora óta vezet háztartást, mindíg 4kor kelnek, hogy tyúkok alól összeszedjék a friss tojást és elkészíthessék a reggelit az egész családnak. De persze reggeli előtt már kitakarítják az egész háat. Emellett persze 12 órát dolgozik mindegyik, de még így jut idejük mindenre, belértve a 6 csemetét. Ezért nyilván számukra hihetetlen, ha egy 16 éves gimnazista a téli szünet elő napjain pihenni szeretne és nem akar fájós lábbal a húga utan szaladgálni.

Szerintem jogos a kiakadás, de égysem tudsz mit tenni. Ettől az anyukád nem fog megváltozni. Próbalj meg vele leülni beszélgegni és kérd meg, hogy ne hárítsa rád folyton a húgoddal való foglalkozást, mert bár szereted, imádod de neked túl megterhelő, hogy minden hétköznap és hétvégen az összes szabadidőd vele megy el. Kössetek kompromisszumot. Beszéljetek meg x napot, amikor besegítesz a takarításba, vásárlásba és x napot amit nem a tesód pesztrálásával szeretnél tölteni.

2018. dec. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!