Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogos anyukám viselkedése?

Jogos anyukám viselkedése?

Figyelt kérdés
Anyám ma fél kilenckor jött verni az ajtóm hogy keljek fel és hozta be az 1 éves kistesóm hogy vigyázzak rá mert felkelt és Ő megy kávézni, cigizni, boltba, takarítani. Mindig ezt csinálja, nagyon szeretem a kishugom de elegem van már ebből.Másnál is így van ez? 5 perccel később nyitottam ki az ajtót és elkezdett síkoltozni hogy nem tud egyszerre mindet csinálni és nem hiszi el hogy mindig csak döglök 16 L
2018. dec. 22. 18:24
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
4%
Hát akármilyen hihetetlen én igenis dolgoztam iskola mellett mert szakmunkast végeztem és külső gyakorlat volt. Hétfőtől szombatig. Otthon meg igenis besegítettem. Főztem mostam takarítottam. Soha nem éreztem megterhelonek.
2018. dec. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:
81%
Sose értettem az ilyet. Én élve nem vagyok oda kisgyerekként s is értem hogy ha ez ilyen gond miért vállaltákbe és miért fárasztanak mást is vele de ez az én meglátásom nem mindenki feltétlen szociális alkat hogy ezt elviselje.
2018. dec. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:
0%
Te vagy aki kell főzz magadra s 4en vagytok testvérek?
2018. dec. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:
90%
Kérdező, ha eleve ilyen szorgalmas vagy, és anyád akkoris ilyen tapló, a gyerekkel együtt zártam volna ki őlet a szobámból, oldja meg ahogy akarja. Egy 16 évesnek biztos minden álma egy kölyökre felügyelni, kicsit elvannak tévedve néhányan.
2018. dec. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem nem jogos.

Nekem nővérem gyereke ha itt van, KEDVEM szerint vigyázok rá, vagy ha olyan vagy, hogy sem apám, se a gyerek apja/anyja nem ér rá, mert rajtam kívül csak egy felnőtt van a lakásban, és neki dolga van (főzés vagy ilyen) akkor megkérték, hogy figyeljek rá. Oké, négy éves már, ez annyiban kimerül, hogy én nyugodtan tvzek/olvasok csak fél szemem rajtam tartom. Általánosságban el van magában, el Barbizik, vagy jön mellém tévézni addig. Ha kell valami, szomjas vagy ilyen, akkor adok neki én inni vagy ilyen.

De a komolyabb dolgokat már nem én csinálom, mert nem is értek hozzá ,(hiszti kezelés, altatás, kocsi gyerek ülésébe lerakni stb).

Igaz ez évente 2-3 hét max, mert ők külföldön laknak.

De olyan SOHA nem volt, hogy rám tukmálták. Tényleg csak kényszer helyzetben , de akkor én magam is jöttem, hogy na akkor addig figyelek rá.

Otthon én vagyok a kis testvér, anyám soha nem kényszerítette nővérem semmire.


De amit Anyud csinál, az azért túl megy egy határon. Oké, segíts a kisteso körül, DE normális kereteken belül.

2018. dec. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:
51%

Nem normális.

Akik a kérdezőt szidják, hogy milyen lusta, azoknak mondom, hogy egy kamasz szervezetének nagyon megterhelő hétköznap korán kelni és esetenként sokáig fennmaradni a tanulás miatt. Közben folyamatos a nyomás az iskolában, és ilyen szülő mellett otthon is.

Én is 16 éves vagyok, és tegnap is , tegnapelőtt is lefeküdtem 10-11 körül, mégsem tudtam 10 óránál előbb felkelni, annyira kimerült vagyok és szüksége van a szervezetemnek a pihenésre.

Segítettem itthon a hétvégén, de édesanyám megvárta, hogy felkeljek, azután kért csak meg ilyen-olyan tennivalókra. Tekintettel van arra, hogy a téli szünetet a pihenésre adták, nem arra hogy az iskola helyett most itthon hajtsam magam túl. Szerintem minden normális anya figyelembe venné ezt.

2018. dec. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:
23%

Jézusom

Most a kérdéstől kicsit elvonatkoztatni. Mi lesz ezekkel a mai fiatalokkal? Jajj hát nekik korán kell kelni meg a téli szünet az pihikézni van. Mennyire megterhelő ez a tanulás..... Csak úgy mondom, hogy ti még azt se tudjátok mi az a korán kelés. A munka még farasztobb lesz és nem lesz téli nyári tavaszi őszi szünet. Nem lesz az H hétvégén alszok 10ig. Vagy a munkahelyeden leszel vagy otthon lesz millió dolgod.

Majd akkor olvassátok vissza amiket ide írtatok és rájöttök milyen nevetséges

2018. dec. 24. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:
49%

#47 Egy felnőtt a munkahelyén max 8 órát dolgozik általában, oda a legtöbben hamar eljutnak kocsival. Egy gyereknek a reggeli és délutáni tömegközlekedéssel együtt csak az iskola elvesz 8-9 órát, és akkor otthon még minimum 1, de sokszor 3, akár 4 óra tanulás. És akkor még kötelező iskolán kívül a heti 2 óra edzés. Úgyhogy igen, dolgoznak legalább annyit, mint egy felnőtt, azzal a különbséggel, hogy mondjuk egy 16 éves szervezetének a tűrőképessége sokkal alacsonyabb, mint egy 40 évesé. Mellette valahol társasági életet is kéne élni.

Nem csoda, hogy egyre több kamasz jár pszichológushoz, mert a sok stressz pánikbeteggé vagy épp depresszióssá teszi őket.

A szülők, tudva, hogy az ő gyerekkorukban sokkal kevesebb volt az iskolai terhelés, igenis megtehetnek annyit, hogy legalább hétvégén/szünetben hagyják pihenni a gyereket.

Amúgy én sem kelteném fel édesanyámat, ha még alszik, azért mert nekem épp kell valami. Hagyok neki egy üzenetet, hogy el kellett mennem ide-oda, majd jövök és ennyi.

2018. dec. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:
50%

Egyet kell értenünk az előzővel!

Sőt kapaszkodjon meg mindenki: amióta nem járok iskolába, hanem egyetemet munka mellett, levelező tagozaton csinálom, azóta nagy mértékben nőtt az önbizalmam, ritkán van rémálmom(havi 1-2), míg gimi közben heti szinten volt, minden apró dolgon görcsölni kellet, aztán hullám haza érve még tanulj.

Most meg, bemegyek, FIX 8 órát dolgozom, amiért pénzt kapok, NINCS külön bennmaradás (kivéve a túlóra , de az ÖNKÉNT vállalod, nem kötelező) mint például szalagavató próba, vagy valami műsor proba. NINCS idegesítő tanár, nem csak nézek ki a fejemből.és közben az ájulás kerülget a fáradtság miatt. Értelmes, normális emberek vesznek körül.

Ja ês agyilag nem vagyok fáradt munka után, ami miatt jut időm tanulni, és sportolni is, AZT amit akarok, AMIKOR csak akarom, AMENNYIT bírók/szeretnék, EGYEDÜL nem néző közönség előtt, mint suliban, ahol egy vásárra kitett tehénnek érzi magát az ember, főleg mikor a közeli parkban volt óránk.

Ja és mielőtt avval jönne valaki szegény lánynak (és úgy a fiatalságnak), hogy ja majd az életbe kikerülsz, akkor lesz majd nehéz.. Aha, a nagy francokat!! Két gimis barátnőm is ugyanígy vélekedik, vissza NEM mennénk újra a suliba (kivéve persze az egyetem, az merőben más hisz ott tanulunk, amit szeretnênk, olyan szakot).Persze meg vannak itt is a nehézségek, például nekem az autó és ami vele jár (benzin, fenntartás, szervizelés, biztosítás stb) de korántsem olyan mint azon izgulni, hogy mikor feltet az egész osztály előtt a tanár, vagy milyen lesz a témazáró. Vagy könnyebb a munka miatt izgulni, mert bármikor kereshetek újat, suliban még be vagy zárva olyanokkal akiktől inkább menekülsz. Persze munkahelyen is van ilyen, de mégis tudnak normálisak lenni, meg 30-50 ember van egy légtérben. Végre én döntök el mit eszek, mit főzök, és nem azon a menzás kaján lenni. (Igaz én nagyon keveset tudok enni egyszerre, meg kis híján vegán vagyok, ritkán eszek húst, emiatt kisebb adagokat főzök, olcsóbban.

És még mindig nem vágyók vissza abba a stresszes, gyomorforgató suliba, és ezt mindenki, akivel beszélek, nagyban rázza a fejét, hogy ő SEM kívánkozik vissza a suliba.

Meg amúgy is, miért is ne alhatnék hétvégén? Csak azért mert dolgozok keljek hétvégén is? Pontosan miért?! (Ha az embernek gyerek van, az persze más tészta, de itt fiatal, tizen és huszonéves fiatalokról van szó) Bár még otthon élek, érdekes módon anyuék hagynak pihenni, nem gond nekik ha 9-10ig bealszok, csak a megkért feladatokat végezzem el, amit meg is csinálok minden gond nélkül. Sőt, még messzebbre megyek: ők is nyugodtan alszanak tovább hétvégén, szabad napon. És lám nem dőlt össze a világ.

Egy fiatal amúgy is fáradékony, főleg a kamaszok, tényleg. Én megértem őket teljes mértékben, és átérzem a helyzetet. De megértem a dolgozó felnőttrtt is, mert látom mi van mögötte, de egy alternatív kompromisszummal mindent meglehet oldani.

2018. dec. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:
73%
Hú, de frusztrált vagy 47-es! Sajnállak. :D
2018. dec. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!