Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet az "unoka mikor...

Mit lehet az "unoka mikor lesz már? " jellegű kérdésekre válaszolni?

Figyelt kérdés

27 éves nő vagyok, és a családom az elmúlt 1-2 évben teljesen bekattant. Minden (!) családi összejövetelen szóba jön, az unoka téma, hogy az ő unokájuk így-úgy milyen lesz, hol lesz majd a kiságya szüleim házában, már kis cipőket is vettek, mert olyan "aranyos", és egyfolytában ezzel nyaggatnak, hogy az XY közös ismerősnek is most született unokája nemrég, és ők is majd mennyit fognak segíteni stb. Hozzáteszem nem vagyunk valami vagyonos család, nemrég sikerült vennem egy kis garzonlakást, ami egyelőre nem teljesen lakható, hitelből nyilván, és még idő míg ezt törlesztem teljesen, és ennél többre egyébként kilátásom sincs, mert ők nem tudnak segíteni, nekem meg nincs valami hatalmas karrierem. Garzonba biztos nem fogok szülni, de egyébként sincs kinek, tehát eleve értelmetlen az egész beszélgetés. Nem mintha szüleimet kicsit is érdekelné a "leendő apa" kiléte, akár egy hajléktalan is lehetne, nekik csak az unoka a lényeg. Már beszélgetni sincs kedvem velük, pedig köztünk korábban kifejezetten jó volt a viszony, de ez egyszerűen az agyamra megy, hogy ennyire elvakultan akarnak valamit, minden mást teljesen figyelmen kívül hagyva.


Már mindezeket elmondtam nekik is, hogy nem ártana hozzá egy apa / nagyobb lakás és / vagy jobban fizető munka, de semmi. "Majd lesz valahogy" meg "nem lehet örökké arra várni, hogy minden tökéletes legyen", de szerintem nálam még az alapok sincsenek meg, nemhogy a tökéletes.


Ezekre mégis mit lehetne mondani, hogy meg is értsék?


2018. dec. 29. 12:58
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
96%

Mondd azt, hogy SOHA nem tervezel gyereket, mert sajnos nem lehet és ha tovább nyúznak ezzel, akkor azzal csak kínoznak!

Aztán majd ha egyszer mégis lesz, akkor csoda történt.:)

2018. dec. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
29%

Nem bántásból, de egy garzonra még hitelt is felvenni és évekig beleölni magad hááát én biztos nem csináltam volna. Azon a pénzen külsőbb kerületekben sokkal jobb lehetőségeid lettek volna!


A gyerektémára sajnos valóban nem tudsz másképp reagálni, ha már mindenhogy próbáltad csak a kemény fellépés marad.


A többiekkel pedig teljesen egyetértek, én 29 éves vagyok de eszembe sincs gyereket szülni, pedig saját 2szobás lakás és pár millió(4-5) örökség is vár rám. Valóban családalapítást ellehetne vele kezdeni...

De 1: teljesen tudatos döntés, hogy az én családom genetikáját inkább nem örökíteném

2: az anyukám magát se bírja már ellátni rendesen, párom szüleit hagyjuk, tehát nagyszülő nem lenne gyakorlatilag egy sem

3: többi rokonnak meg van a maga baja, amúgy sincs szoros kapcsolat

4: tehát nem lenne a páromon kívűl semmi segítségem, nem lennének unokázos vasárnapok senkivel, családi összejövetelek se (nincs kikkel) ebbe nöljön fel a gyerek? Úgy érezném megfosztom valamitől, önző dolog lenne.

5: és igen, lehet ez sznobság, de én lakásban nem akarok családot alapítani. Ha 5 szobás lenne se...

Kertes ház, állatokkal stb, hogy a gyerek természet közel nöljön fel, kertvárosi életmódban, nyugalomban stb.

2018. dec. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
92%
Mond meg nekik hogy a gyerekvállalás arra a két emberre tartozik akik felnevelik, rád és a párodra, és majd ha úgy érzed szülsz magadnak gyereket de semmiképp nem fogsz az ők kedvükért unokát szülni. Ezután kérd meg őket hogy a jó viszony érdekében szálljanak le a témáról. Ilyenkor a magyarázkodás , indoklás a legrosszabb mert arra mindig lesz válaszuk.
2018. dec. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
92%
Engem bármikor ilyen témával próbáltak nyaggatni, odalöktem, hogy hát azt várhatjátok mert nem lesz, de persze egyszer soká majd lesz de így rögtön nyelnek egy nagyot és békén hagynak.
2018. dec. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
78%
Barátnőm simán közölte odahaza, hogy nem lesz gyereke egy ideig, mert a mostani pasija egy nős, 2 gyerekes férfi.
2018. dec. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
96%

"De ti ezt komolyan megteszitek a saját szüleitekkel (akik jó viszonyt ápolnak velük), hogy fogjátok magatokat, és mondjuk egy szülinapi ünnepségről/karácsonyról kisétáltok az ajtón, ha olyan téma jön szóba, ami meddő vitát eredményez? "


IGEN, ha nem tudnak leállni, akkor egyszer, vagy kétszer megteszed, többé nem hozzák elö. Ehhez nem kell a szüleidnek rossznak lenni, söt lehetnek nagyon rendesek is, de ha nem húzod meg a határokat, akkor eleted végéig te leszel frusztrált miattuk.

Ettöl még szeretheted öket, de akkor is meg kell tanulniuk, hogy van, ami CSAK a te magánügyed.

(A meddö vita sokkal több sebet okoz, mint egy-két ilyen kisétálás, hodd el!)

2018. dec. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
97%
Mikor kiderült h meddő vagyok,a szüleim elhordtak mindennek,meg anyosék,haszontalannak,meg h nem érdemlem meg h a férjemmel vagyok,lehetne egy tisztessegés nővel is,a saját szüleim a selejtes szót vágták hozzám.. A férjem szerencsére mellém állt,senkivel nincs azota kapcsolatunk,sajnos ilyenkor derül ki h valoban szeretnek e,vagy csak addig amig az elképzelésük szerint vannak a dolgok..
2018. dec. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
85%

"Mit lehet az "unoka mikor lesz már? " jellegű kérdésekre válaszolni?"


Válasz:

"Ha csinálsz magadnak, akkor."

2018. dec. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
23%

Legyetek már kicsit megértőbbek szegény idős szülőkkel! Hadd álmodozzanak, attól még nem fog teherbe esni se a lányuk se a menyük.

Ha egyszerűen csak bosszant, hogy miért "nyúznak", érdemes félretenni a sértettséget, és nem beleszólásnak, hanem vágyakozásnak értelmezni az egészet.

Kicsit be kell szállni a játékba, megcsodálni a kiscipőt, elmesélni, hogy a kolléganő gyereke is milyen cuki, aztán lezárni valami igen, igen, reméljük, hogy majd nekünk is... szöveggel.

Persze ha ez fájó pont, mert valaki már szeretne gyereket, de akármilyen okból egyelőre nincs, akkor egy bizalmas személyt beavatva meg lehet kérni, hogy szóljon előre a rokonoknak, hanyagolják a témát. És ha ehhez nem tartják magukat, akár a karácsonyfa mellől is felállnék. Ha súlyos beteg van a családban, akkor is mindenkitől elvárjuk a tapintatos viselkedést. A rákos anyuka gyerekét senki sem kérdezi meg, hogy vajon látni fogja-e még anyukád az évvégi bizonyítványodat? Vagy hogy rendezitek majd át a lakást, ha ketten maradtok apával? Ha nekem a gyerektelenség fáj, akkor lesz szíves ezt is mindenki a lehetőségekhez mérten tiszteletben tartani, főleg ha előre szóltak neki.

2018. dec. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
87%
Azt, hogy "Hétfő tizenegy órakor".
2018. dec. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!