Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet az "unoka mikor...

Mit lehet az "unoka mikor lesz már? " jellegű kérdésekre válaszolni?

Figyelt kérdés

27 éves nő vagyok, és a családom az elmúlt 1-2 évben teljesen bekattant. Minden (!) családi összejövetelen szóba jön, az unoka téma, hogy az ő unokájuk így-úgy milyen lesz, hol lesz majd a kiságya szüleim házában, már kis cipőket is vettek, mert olyan "aranyos", és egyfolytában ezzel nyaggatnak, hogy az XY közös ismerősnek is most született unokája nemrég, és ők is majd mennyit fognak segíteni stb. Hozzáteszem nem vagyunk valami vagyonos család, nemrég sikerült vennem egy kis garzonlakást, ami egyelőre nem teljesen lakható, hitelből nyilván, és még idő míg ezt törlesztem teljesen, és ennél többre egyébként kilátásom sincs, mert ők nem tudnak segíteni, nekem meg nincs valami hatalmas karrierem. Garzonba biztos nem fogok szülni, de egyébként sincs kinek, tehát eleve értelmetlen az egész beszélgetés. Nem mintha szüleimet kicsit is érdekelné a "leendő apa" kiléte, akár egy hajléktalan is lehetne, nekik csak az unoka a lényeg. Már beszélgetni sincs kedvem velük, pedig köztünk korábban kifejezetten jó volt a viszony, de ez egyszerűen az agyamra megy, hogy ennyire elvakultan akarnak valamit, minden mást teljesen figyelmen kívül hagyva.


Már mindezeket elmondtam nekik is, hogy nem ártana hozzá egy apa / nagyobb lakás és / vagy jobban fizető munka, de semmi. "Majd lesz valahogy" meg "nem lehet örökké arra várni, hogy minden tökéletes legyen", de szerintem nálam még az alapok sincsenek meg, nemhogy a tökéletes.


Ezekre mégis mit lehetne mondani, hogy meg is értsék?


2018. dec. 29. 12:58
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
92%

Én is 27 vagyok, és én is megkaptam az ünnepek alatt párszor. Nálam most különösen betalált, mert fény derült a hormonproblémámra, ami miatt nem is menstruálok, tehát valószínűleg jelen pillanatban ha akarnék sem esnék teherbe.

Persze nem kötöttem anyós-após orrára ezeket a dolgokat, de ők csak tették a megjegyzéseket, hogy mekkora öröm, mekkora boldogság, hogy örülne az unokájuk egy unokatestvérnek stb. Én meg belül sírtam, hogy legkisebb problémám is nagyobb most ennél, amikor konkrétan azt sem tudom, mi történik a testemmel...


Tegnap meg anyám férje szólt be, hogy ha szülnék végre, elmúlna a hormonproblémám. :D Legszívesebben megütöttem volna, bár tudom, ilyet nem illik még csak gondolni sem, de ez is betalált. Neki simán megmondtam, hogy még fiatal, csináljon magának gyereket még, ha annyira akar egyet. Azt mondta, hogy neki unoka kell, én meg mondtam, hogy nekem meg saját ingatlan, autó és egészség, ha esetleg valamelyikbe besegítene, többet segítene, mint a kéretlen tanácsaival. :D

2018. dec. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
83%
Amit a 15-ös írt az jó,a sokkterápia beválhat.Én egy távoli ismerősnek mondtam,hogy egyedül nehéz gyereket csinálni.Kicsit ledöbbent,de nem akarta tovább firtatni a dolgot.Ha nem akarod őket megbántani,akkor vicceld el a dolgot.Mamámnak szoktam mondani,hogy másnap mindenképp veszek egy gyereket a boltba vagy rendelek a netről.
2018. dec. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
69%

En is 21eves vagyok es a nagymamám utalgat rejtetten az unokara,mert elkezdi mondani tobbszor h az o testvereinek mar vannak dedunokai,nem mondja h neki egy sincs,de a hapsi érdekli h van-e.

Sok helyen kell unoka es szarnak bele a nagyszülők,velem is ezt csinálna a nagymamám,ezert nem fogja tudni ha lesz unoka.

2018. dec. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
85%
Sose válaszolok privátra,sajnos nem a sztressz miatt vagyok meddő,szervi oka van. :( De feldolgoztam,munkám során van sok gyerekem,igy annyira nem fáj,mások felől jövő élből elitélése egy meddőnek lásd a saját családom hozzá állása,ha nem tudsz szülni selejt vagy nem vagy tisztességes nő ,ez a hozzá állás,rosszabb mint maga a meddőség.
2018. dec. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
93%

Nekünk is egészségügyi problémák miatt kellett éveket várnunk a babára :( közeli rokonok tudták, de mégis akadt köztük olyan nő, aki sugallta, hogy régen nem voltak ilyen "gyártott" problémák, és szerinte én nem is akarok IGAZÁN teherbe esni. Hát persze... Sajnos nem úgy működik, hogy nah akkor most teherbe akarok esni és bumm.

Különben meg mi közük hozzá, hogy jönnek ehhez, hogy más nők intim dolgaiba beledumáljanak és játsszák az atyauristent, ítélkeznek. Én megoldottam ezt a részét : nem megyek ilyen családi eseményekre.

2018. dec. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
92%

Kérdezd meg, hogy mikor szexeltek utoljára, és mennyi a fizetésük.

Köpni-nyelni nem tudnak majd, és fellesznek háborodva-gondolom.

Ha máskor is rákérdeznek a gyerekre, kérdezz te is ugyan ezekre. Egyszer csak abbahagyják.

2018. dec. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
34%
Bocs #24es nem tudtam.Nagyon sajnalom. :(( Es műtéttel vagy o sejt beültetése lehet rajta segiteni?
2018. dec. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
27%
Ossejt
2018. dec. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
95%
" Mikor majd nem nyelem le." Többször nem kérdezik.
2018. dec. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
85%
Sajnos nem lehet segiteni össejtel sem. :( Utolsó ez ,mekkora szöveg. :)
2018. dec. 29. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!