Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet az "unoka mikor...

Mit lehet az "unoka mikor lesz már? " jellegű kérdésekre válaszolni?

Figyelt kérdés

27 éves nő vagyok, és a családom az elmúlt 1-2 évben teljesen bekattant. Minden (!) családi összejövetelen szóba jön, az unoka téma, hogy az ő unokájuk így-úgy milyen lesz, hol lesz majd a kiságya szüleim házában, már kis cipőket is vettek, mert olyan "aranyos", és egyfolytában ezzel nyaggatnak, hogy az XY közös ismerősnek is most született unokája nemrég, és ők is majd mennyit fognak segíteni stb. Hozzáteszem nem vagyunk valami vagyonos család, nemrég sikerült vennem egy kis garzonlakást, ami egyelőre nem teljesen lakható, hitelből nyilván, és még idő míg ezt törlesztem teljesen, és ennél többre egyébként kilátásom sincs, mert ők nem tudnak segíteni, nekem meg nincs valami hatalmas karrierem. Garzonba biztos nem fogok szülni, de egyébként sincs kinek, tehát eleve értelmetlen az egész beszélgetés. Nem mintha szüleimet kicsit is érdekelné a "leendő apa" kiléte, akár egy hajléktalan is lehetne, nekik csak az unoka a lényeg. Már beszélgetni sincs kedvem velük, pedig köztünk korábban kifejezetten jó volt a viszony, de ez egyszerűen az agyamra megy, hogy ennyire elvakultan akarnak valamit, minden mást teljesen figyelmen kívül hagyva.


Már mindezeket elmondtam nekik is, hogy nem ártana hozzá egy apa / nagyobb lakás és / vagy jobban fizető munka, de semmi. "Majd lesz valahogy" meg "nem lehet örökké arra várni, hogy minden tökéletes legyen", de szerintem nálam még az alapok sincsenek meg, nemhogy a tökéletes.


Ezekre mégis mit lehetne mondani, hogy meg is értsék?


2018. dec. 29. 12:58
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
41%
Nagyon eros no vagy.Ehhez tenyleg sok ero kell,hogy el tudja valaki ezt fogadn nagy mértékben.Biztos büszke lennek rad ha a csaladtagjaid helyében lennek h ilyenkor is próbálsz pozitívan gonolkdni es csinálod amit szeretsz.Es hogy nem adod fel emiatt sem az életed.
2018. dec. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a nagymamám mondta, hogy neki márpedig unoka KELL! Addig meg sem hal. Mondtam neki, hogy ez tökjó, mert akkor örökké fog élni.
2018. dec. 30. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
91%

Ha bármilyen (!!) magyarázatot adsz, azzal megerősíted a viselkedésüket, azaz azt, hogy joguk van téged ezzel csesztetni.


Az egyetlen megoldás: erről nem szeretnék beszélni. Ha erre jön, hogy "de ...", akkor felállsz és kedvesen elköszönsz, hazamész. Minden egyes alkalommal.

2018. dec. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
100%

19

Egy 27 éves nő szülei kb. 47-60 között lehetnek. Tehét nem "szegény idős szülők" akikkel "megértőnek" kellene lenni. Ne beszélj úgy róluk, mint demens 94 éves néniről és bácsiról!


Egyszerűen tapintatlanok, és akkor is a maguk dolgait szajkózzák, ha azzal kellemetlen helyzetbe hozzák a saját gyereküket.

2018. dec. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
10%

„Barátnőm simán közölte odahaza, hogy nem lesz gyereke egy ideig, mert a mostani pasija egy nős, 2 gyerekes férfi.”


Barátnőd is büszke lehet magára...

2018. dec. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 Metionin ***** válasza:
100%

Megkérdezném tőlük, hogy akkor melyikőjük fogja megvenni neked a megfelelő méretű és állapotú lakást, illetve hogy melyikőjük fog vigyázni addig a gyerekre amíg te dolgozol, apuka nélkül ugyanis kicsit nehéz eltartani egy gyereket. A harmadik meg mondjuk elkezdhet félretenni a gyerek továbbtanulására.


Amúgy én az ilyen helyzeteket nemrég elkezdtem úgy megoldani, mintha kutyákkal foglalkoznék. Komolyan. Kívánatos viselkedés = juti, nem kívánatos viselkedés = kizárás a falkából. Embernyelven: amíg normálisan kommunikálnak, én is ezt teszem. Előjön az unoka-téma, felállok és hazamegyek. Kezdik felfogni, sajnos lassabban, mint a kutyák de az utóbbi időben határozottan javulást észleltem.

2018. dec. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!