Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg nem megszokott már...

Tényleg nem megszokott már hogy 7 éves gyerek egyedül menjen el iskolába?

Figyelt kérdés

Én 1987-ben voltam ennyi éves és egyedül mentem 2 km-re az iskolába meg vissza is. Hat jelzőlámpás,zebrás úton kellett átkelni ebben volt egy 4 sávos főútvonal is.Apukám csak ritkán vitt vagy hozott el iskolából kocsival.


Akkoriban szerintem sok gyerek járt egyedül iskolába.


Ma tényleg igaz hogy ez szörnyű felelőtlenség volna egy szülőtől?


Az igaz hogy vagy 4x több autó jár az utakon de ha jól tudom kevesebb a baleset a biztonságosabb autók miatt.


Sokan azt mondják hogy akkoriban még teljesen más volt a világ, de nem részletezik hogy milyen értelemben.


Akkor most mi az igazság?



2019. jan. 3. 16:55
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
65%
Mi köze a gyalogosgázoláshoz a biztonságos autónak? Meg úgy általában a balesetekhez...
2019. jan. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
Függ ez a lakó és az iskola környezetétől, és a gyerek mentalitásától. Van olyan város a közelemben, ahol felnőttként autóval sem szívesen megyek végig, nem majd egy gyereket engednék ott egyedül mászkálni. Ahol lakom, ott simán, nem kell tartani a c**ganyoktol, őrült sofőröktől és sittes emberektől. Meg az sem mindegy, hogy a gyerek mennyire vevő az "elkóborlásra" vagy hinne e egy cukrosbácsinak
2019. jan. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim válasza:
93%
Most is járnak, de 7 évesen szerintem még nem muszáj, nem elvárt, hogy egyedül menjek. Főleg ha megtehetik a szülők, hogy bevigyék.
2019. jan. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
90%

Lehet biztonságosabbak az autók, csak a sofőrök nem vezetnek biztonságosan.

+ nem volt ennyi aberrált ember akitől félteni kell egy kisgyereket.

2019. jan. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
81%

4 sávos főútvonal- Téged nem ütött el egyszer sem egy kocsi sem.


Az ilyen szülők arra alapoznak, hogy inkább viszik mindig a gyereket autóval, mintsem hogy legyen 1 db baleset, amibe bele is halhat a gyerek. Mert lehet, hogy 100-ból 99 esetben nem üti el semmi, de épp elég az az 1 eset esélye is, hogy előre féljen.


Remélem érthető voltam.

2019. jan. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
Mondjuk az igaz hogy én Egerben lakom, ez kisváros. Ez nyilván teljesen más mint Budapest.
2019. jan. 3. 17:06
 7/31 Metionin ***** válasza:
100%
Én azt látom hogy elég megszokott. Naponta látom a kisiskolásokat egyedül vagy többedmagukkal jönni-menni tömegközlekedéssel. Fizikailag sokszor lehetetlen hogy a dolgozó szülő állandóan kísérje őket, nem mindenki 8-tól dolgozik. Aki 6-ra, 7-re jár, annak bizony hogy elmegy egyedül a gyereke meg haza is mennek. Én 90es vagyok, Szabolcs megyei kisvárosból, a környező falvakból a gyerekek a mi iskolánkba jártak. Első 2 osztályban van nekik iskolabusz, utána volán egyedül. A helybeliek közül sokan gyalogolnak vagy bicikliznek. Szerintem egy értelmes 6-7 éves már tud egyedül közlekedni, ha volt aki megmutassa neki és megmagyarázza hogy mire kell figyelni. Annyi hogy nagyobb városban később engedném egyedül biciklizni, mert az nagyobb odafigyelést és jobb reakcióidőt igényel, de amelyik 7 éves nem tud fel- és leszállni egy buszra, az nekem fura.
2019. jan. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy, hol.

Nagyon sok kis iskola zárt be, távolabb járnak a gyerekek, mint régen. Köze van hozzá annak is, hogy régen körzetes suli volt, ma rengeteg gyerek jár máshova, mint ahol lakik, mondjuk szülő munkahelye, tagozat miatt...

2019. jan. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
28%

Valtoznak az idok...

Most nemhogy 2 kilometert, de 200 metert nem gyalogolnak.

Szulofalumban 3-400 metereket mar autoval viszik a gyereket, pedig forgalom nem tul gyakori, es vegig van jarda az ut mellett, amit arok valaszt el. Vagy legalabb gyalog kisernek el.

De nem, inkabb kiall a garazsbol, a kapun at, ki-be csukja, megy a motor perceket uresen. Utanna meg sir hogy draga a benzin.

Tudom hogy semmi kozom hozza, es mindenki ugy csinalja ahogy akarja, de akkor is mar nevetseges ez a "kenyelem" mania.

2019. jan. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
59%
Én nem a balesettol meg a gazolastol feltenem a gyerekemet hanem hogy pl elmegy iskolába és soha nem látom viszont mert, vagy odafelé az úton vagy hazafelé betuszkoljak egy autóba és elviszik. Vagy aki már előttem írta a c típusú nem most barnul lényektől is nem alaptalan a félni való. Kisgyerek, azok meg mindig csapatban jarkalnak, el kapják halálra verik vagy szurkaljak. Ez már nem az a világ mint 1987ben volt.
2019. jan. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!