Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Rám erőlteti a költözést...

Rám erőlteti a költözést édesanyám, tehetek ellene bármit?

Figyelt kérdés
Anya eldöntötte hogy mindenképpen haza akar költözni és én is megyek vele, mert a nagymamámtól átveszi az ő cégét, és ez csak így kipattant a fejéből hogy költözzünk haza. Na most én itt már kiépítettem egy szociális életet, barátokat, barátnőt, jó a tanulmányom, és terveim is vannak e téren itt, semmiképpen sem akarok hazamenni az otthoni reménytelenségbe,főleg hogy kb semmi végzettségem sem lenne otthon, egyszerűen semmi sem hiányzik Magyarországból. Barátnőméknél tudnék lakni, szülei lakást is tudnának adni amit később fizetni is kell persze, de addigra dolgoznék, tehetek bármit a koltozes ellen 17 evesen?

2019. jan. 13. 10:46
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
24%
Na persze, ne engedjék dolgozni őket, aztán ha a "teremtés koronája" lelép mellőlük egy fiatalabb macával dögöljenek éhen. Mellesleg amelyik nő meg nem akar dolgozni, nem karrierista, inkább otthon marad háztartást vezetni, gyereket nevelni, azt meg lusta dögnek nevezik. Akkor mi is van?
2019. jan. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
90%

#30 a vélemény mindig szubjektív, ettől vélemény. Ha nem az lenne, akkor már tényállításnak hívnák.

Mindenesetre én is azt gondolom, hogy nem normális az a szülő, aki ilyen helyzetben a gyerekére erőszakolja a saját akaratát pár hónapra csakmertazért... ezért írtam azt, hogy a kérdező próbáljon jogi tanácshoz jutni ismerősöktől, vagy egy ottani fórumon.

2019. jan. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
32%
#32 "aztán ha a "teremtés koronája" lelép mellőlük egy fiatalabb macával " - izé, én az előzővel sem értek egyet, a két keresős családmodellt támogatom, de azért szögezzük le, hogy az esetek 75-80%-ban (Magyarországon) a nő adja be a válást. Egy karrierista típusú embernek meg a karrierje simán fontosabb lehet a párjánál, amit azért én se tartok egy normális dolognak.
2019. jan. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
30%

33!


Ha Magyarorszagon élnének, simán bemehetne a gyamhivatalba és kérhetné a szülői ház elhagyását. Külföldre ez nem működik. A gyámhivatal nem engedi más országba a szülő akarata ellenére, úgyhogy itt nincs mit tenni, ügyvéd se fog neki mást mondani

2019. jan. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
60%
#35, egyet el tetszel felejteni, azt, hogy külföldön NEM a magyar törvény a joghatályos, hanem az ottani. Felteszem, te se ismered a magyar gyámügyi igazgatásról szóló törvény ottani megfelelőjét, az ottani kiskapukat, de egy angol jogász valszeg igen. Ahogy egy angol fiatal se tudná, hogy Magyarországon milyen lehetőségei vannak az érdekérvényesítésre a szüleivel szemben. Egy magyar jogász meg kapásból megmondja, hogy milyen hivatalhoz kell fordulni, milyen beadványt kell írni...
2019. jan. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 A kérdező kommentje:
És ennyi idősen elmehetek?
2019. jan. 13. 20:01
 37/42 anonim ***** válasza:
0%
Simán csak mérlegeld h ugrik az arany élet..
2019. jan. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
74%

Egy angol jogászhoz kéne fordulnod. Egyrészt valószínűleg van ott is valamilyen ingyenes jogsegély, alapítványoknál, önkormányzatnál, esetleg az iskoládban kérdezz utána milyen lehetőségeid vannak. Ha ez nem jön be, a barátnőd szüleitől kérhetsz ebben is segítséget.

Itt csak arról tud mindenki véleményt mondani, hogy jó ötlet volna-e költözni, hogy helyesen értékeled-e a helyzetet és a kapcsolatod édesanyáddal, és hogy mit kéne tenned. Ez abban nem fog segíteni hogy hogyan tudod megoldani az ottmaradást, ha így döntesz, mert itt nem fogsz olyat találni aki ismeri részletesen a családügyi törvényeket Angliában.

2019. jan. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:

35!


Alapvetően valoban nem a magyar törvények mérvadóak külföldön. Ha megölsz valakit Miamiban, simán megvan a halálbüntetés, a lopsz, mész a börtönbe, mindegy mi az állampolgárságod.

A családi kérdéseknél viszont ag állampolgárság szerinti ország törvényei a döntőek. Így pl hiába legális Hollandiában az azonos neműek házassága, magyar állampolgár mégsem házasodhat így.

A kérdező magyar állampolgár - nem, nem brit, kaptam tőle privát uzenetet- , az anyja szintén, így bizony a magyar törvények vonatkoznak rá. Tudom, mert külföldön élek és utána néztem. Az én gyerekem még kicsi volt, amikor kiköltöztünk, egy korábbi kapcsolatból való, ahol az apának megszüntettek a szülői felügyeleti jogát. Utána jártam, mi történne, ha meghalnek. Nem, nem maradhatna itt, hiába van férjem, aki sajátjaként szereti és neveli, hiába akarom én és a gyerek is. Magyar állampolgár, a magyar törvények vonatkoznak rá ez esetben: mennie kell. Alapesetben a legközelebbi verrokonhoz kerül, ha az befogadja, ha nem, akkor megy nevelointezetbe. Ez van, akár tetszik, akár nem.

2019. jan. 14. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
53%

Anyukáddal megpróbáltad mindezt megbeszélni, hogy maradhatnál a baratnődéknél? Valahogy alkudd ki, hogy ezt az évet befejezhesd kint, mert azzal már nyernél 5 hónapot. Vagy annyira ostoba anyukád, hogy ne lássa be, hogy jobb lenne befejezned az iskolaévet? Akkor csak pár hónapra kéne hazajönnöd a szülinapodon meg repülhetnél vissza, ha akarja ha nem.



Ajánlom am neki a nővérem történetét. Kiküldték egy nagynénivel 2 évre külföldre tanulni, amire beilleszkedett haza kellett jönnie. Fiatalabb volt, szóval le tudott érettségizni meg minden, de felnőttként pszichológushoz jár és megszakította a kapcsolatot a családdal.

2019. jan. 14. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!