Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szeretnék velük őszinte...

Szeretnék velük őszinte lenni, de nem könnyítik meg a dolgomat. Vallásos szülők, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy a szüleim nagyon vallásosak. Nevezetesen Jehova Tanúi. Azt meg nem nagyon akarják megérteni, és elfogadni, hogy én nem szeretném követni az ő hitüket... Mostanára beleuntam, hogy játszom a jókislányt, mert rájöttem, hogy én nem ilyen vagyok, és a saját életem szeretném élni. Viszont még mindig nem merem magam teljesen felvállalni, talán félek attól, hogy elítélnek, vagy nem tudom. Olyan rossz, hogy nem tudok velük azokról a dolgokról beszélgetni, amik foglalkoztatnak, vagy a problémáimról. Például szeretek rajzolni, és történeteket kitalálni, de tudom, hogy nem mesélhetek nekik ezekről a dolgokról, mert a vallásukkal nem összeegyeztethető... Nem merek mellettük hangosan zenét hallgatni, mert tudom, hogy a nemtetszésüket váltaná ki. De amiért most igazából feltettem ezt a kérdést, az az, hogy barátom van. Igazából a második fiú akivel járok, de a másikról se tudtak. Már pár hónapja járunk, viszont az egyetlen probléma, hogy nem lakunk valami közel egymáshoz. Így egy randit is elég nehéz megszervezni, főleg úgy, hogy a szüleim ne szerezzenek róla tudomást. Az a helyzet, hogy én nagyon szívesen megmondanám, hogy anya, apa, én most lemegyek a barátomhoz mucsaröcsögére, az esti vonattal jövök, de félek attól, hogyha egyáltalán elárulom, hogy van barátom, nekiállnának faggatni. Mióta, hol ismerkedtünk, stb. És akkor kiderülnének a dolgok, hogy én közel se vagyok olyan őszinte velük, mint hitték, és az összes bizalmuk belém elveszne. Megcsinálhatnám, hogy továbbra is hazudozok, kivel megyek hova, de elegem van az idegeskedésből, hogy mi van, ha rájönnek, meg amúgyis, jól esne, ha tudnék velük őszintén beszélni. Meg ennél sokkal komolyabbnak tartom a kapcsolatot, be is szeretném mutatni nekik a párom. Örülnék neki, ha a nyáron el is mehetnék vele nyaralni, addigra már nagykorú is leszek, de félő, hogy így is megpróbálnák megtiltani nekem. Szerintetek mit tehetnék? Ti mit csinálnátok a helyemben?

2019. jan. 20. 13:34
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
83%
Osztom az 1. véleményét. Tapasztalatból mondom, hogy inkább hallgass.
2019. jan. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 Karena26 ***** válasza:
24%

Kedves kérdező!

Azok alapján, amiket írtál, számomra egyértelmű, hogy a szüleid alapvetően jó emberek, és főleg, hogy szeretnek, a legjobbat akarják neked.

Szerintem attól félsz, azért nem mersz kiállni eléjük, és vállalni magad, mert rettegsz attól, hogy egy ilyen helyzetben automatikusan választás elé állítod a szüleidet, hogy válasszanak a vallásuk és te közted, ki/mi a fontosabb nekik. És azt gondolod, hogy a vallásuk nyer veled szemben, te pedig egy csapásra elveszíted a szüleidet, az otthonodat, minden biztonságot. Így van? Jól látom a szitut? :)


Szerintem te nem ismeted a szüleid szívét irántad, vagy teljesen félreérted őket!!!

A vallásukat is azért nyomatják nálad, mert ők ebben hisznek, hogy ez a legjobb, amit adhatnak neked, ha így nevelnek, ezért is próbálnak téged bevonni a programokba! Ez is mutatja, hogy fontos vagy nekik.

De ez az ő hitük, amiről nem tehetnek, ez van, ez az ő dolguk, nem a tiéd! Az meg, hogy te nem ebben hiszel, a te dolgod, s te sem tehetsz erről, se érte semmit! Egy ember sem tudja átadni a hitét egy másiknak, ha abban nincs nyitottság erre!!!


Az élettapasztalatom alapján (az én imádott édesapám is törvénykező keresztény volt) azt tudom neked javasolni, hogy bátran állj ki a szüleid elé a barátoddal kapcsolatban, s nyugodtan mondj el nekik mindent, ha kérdeznek! Azért akarnak tudni minden részletet, mert szeretnek, és érdekled őket! Ez nagyon pozitív dolog! :)


Viszont a vallás-kérdés külön dolog! Javaslom, ne keverd össze a kettőt, hanem kezeld teljesen külön! Mikor előállsz a pasiddal, ne kezdj el a szüleid vallása miatt magyarázkodni előttük, sem kritizálni azt! És ne is hagyd, ők belehúzzanak ebbe! Kérd meg őket, hogy most csak beszéljetek a barátodról!


Családtagokkal, szeretteinkkel vallásról vitatkozni, hitünkről (annak hiányáról) győzködni őket nem bölcs dolog, mert éket ver az emberek közé, s felesleges sérelmeket okoz. Egy vallás sem ér annyit, hogy megromoljon miatta egy szeretet-kapcsolat, s eltávolodjanak egymástól a felek!!!


Azzal tudsz kivívni magadnak minél több szabadságot, ha minél inkább tiszteletben tartod a szüleid hitét! Ha nem kritizálod, s nem akarod felvilágosítani őket, hogy az egy gonosz szekta, aminek a rabjai lettek. Felnőtt emberek, joguk van bármiben hinni, s legjobb belátásuk szerint élni az életüket!!! Mindenkinek joga van úgy elbaltázni az életét, ahogy neki tetszik!!! Neked is pár hét múlva. ;)


Szóval... Szorítok neked, hogy ügyesen tudd kezelni, irányítani a helyzetet, s megmaradjon a szeretet közöttetek a szüleiddel, mert ez a legfontosabb! :)

2019. jan. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
92%

Előző jehovás szülő inkább végig nézi a kisgyereke halálát mint h életmentő vért el fogadjon.. Eüben dolgozom,tudnék neked mesélni jehovás szülőkről,és a megnyomorított gyerekeikről. :(

40N

2019. jan. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 A kérdező kommentje:

#12 nagyon aranyos amit írsz, de Jehova tanúinál valóban úgy van, hogy végignézik a gyerekük halálát, ahelyett, hogy engednék a véradást, vagy ha gyereküket kiközösítik, akkor nem ápolnak vele kapcsolatot, egyáltalán nem beszélnek vele, amíg vissza nem veszik... Lehet, hogy ezt csupa jószándékból meg szeretetből teszik, nade kérem... A pokolba vezető út is jószándékkal van kikövezve, ahogy a szólás is mondja...

Az alapvető probléma nem is vallásukkal van, hanem, hogy ezt mindenképp rám akarják erőltetni. Nem értik meg, hogy én akarom az életem írányítani. Én akarok a sorsomról dönteni, én akarom jobbá tenni, elrontani, tanulni a hibáimból.

Az meg, hogy azt mondtam nekik, hogy szekta a vallásuk, valóban nem volt túl előrevezető cselekedet. De ez van, ha az ember végső elkeseredettségében nem tud mit mondani...

2019. jan. 20. 20:54
 15/39 anonim ***** válasza:
69%

#3 vagyok, nem értem miért lettem lepontozva. azért kérdeztem a kérdező korát és hogy meg van-e keresztelve, mert ezek baromi fontos dolgok, főleg a keresztelkedés. ha úgy lép ki valaki a vallásból, hogy meg van keresztelve, azt kiközösítik, kidobják a házból, segítség nélkül magára hagyják. és ha a kidobott olyan fiatal, mint a kérdező, az elég valószínűleg hajléktalanságot jelentene.

szerencsére a kérdező nincs megkeresztelve, így valamivel jobb helyzetben van. barátom szülei is jehova tanúi, ebben nőtt fel, de még azelőtt otthagyta, hogy megkeresztelkedett volna. a szülei elfogadták, jó kapcsolatot ápolnak vele a mai napig is (velem is, pedig tudják, hogy agnosztikus ateista vagyok).

de ez persze egy példa, lehet, hogy a kérdező szülei nem ilyen elfogadóak

2019. jan. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 A kérdező kommentje:

#3/15 én sem értem mi alapján pontoznak egyesek, én csak zöldkezeket osztogattam.

Annak meg örülök, hogy a barátod szülei ilyen elfogadóak voltak. :)

2019. jan. 20. 21:47
 17/39 anonim ***** válasza:
99%

"Az a helyzet, hogy a szüleim nagyon vallásosak. Nevezetesen Jehova Tanúi."


Igen, ez nem a legjobb helyzet. Az enyémek is azok. Rossz volt így felnőni.


"Azt meg nem nagyon akarják megérteni, és elfogadni, hogy én nem szeretném követni az ő hitüket..."



Igen, ez jellemző rájuk. A JT-ra meg főleg.


"De amiért most igazából feltettem ezt a kérdést, az az, hogy barátom van. Igazából a második fiú akivel járok, de a másikról se tudtak. Már pár hónapja járunk, viszont az egyetlen probléma, hogy nem lakunk valami közel egymáshoz. Így egy randit is elég nehéz megszervezni, főleg úgy, hogy a szüleim ne szerezzenek róla tudomást."


Ne mondd el nekik. A JT-nál amelyik lány lefekszik házasság előtt a barátjával, az egy házasságtörő parázna, és halálos bűnt követ el. Kíméld meg magad szentbeszédeiktől. Jobban teszed. Éld az életed.

2019. jan. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
98%
#16 hidd el én is örülök :D azt ne felejtsd el, hogy nem kényszeríthetnek megkeresztelkedésre. annak mindig a saját döntésednek kell lennie. ha nagyon nyomják neked a témát, mondj valami hab szöveget, úgy érzed, még többet kell tanulmányoznod a bibliát, vagy vmi ilyesmi. amíg nem vagy megkeresztelve, addig sokkal jobbak az esélyeid
2019. jan. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 A kérdező kommentje:

Szerencsére a keresztelkedéssel sose erősködtek. Emlékszem még anno, lehetett minimum vagy nyolc éve, amikor kereszteletlen hirnök akartam lenni, érdekes módon nem engedték. Mivel talán még kicsi voltam, vagy nem volt elég ismeretem...? Fogalmam sincs, ennyire azért nem emlékszem, de az biztos, hogy így utólag nagyon örülök ennek. Érdekes, hogy az évek alatt mennyit változtam én magam, a világszemléletem, a céljaim... Ijesztő visszagondolni arra, hogy kisgyerekként mennyire benne voltam ebben az egész dologban, életem álma volt a bételben dolgozni...

Mindegy, ennyit erről, várom még a válaszokat, mert továbbra is nagyon tanácstalan vagyok.

2019. jan. 20. 23:35
 20/39 anonim ***** válasza:
98%

Eszedbe se jusson elmondani! Bírjátok ki, amíg nagykorú leszel, aztán költözz el. Akár egy szoba bérlés is jó egyelőre. Addig is keress melót, gyűjtőgess.

Ez nem normális vallás, ez egy szekta. Lépj le mielőtt bekebeleznek. Hátra se nézz.

Csak úgy mellékesként érdekel, szüleid mióta jehovák?

2019. jan. 21. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!