Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szeretnék velük őszinte...

Szeretnék velük őszinte lenni, de nem könnyítik meg a dolgomat. Vallásos szülők, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy a szüleim nagyon vallásosak. Nevezetesen Jehova Tanúi. Azt meg nem nagyon akarják megérteni, és elfogadni, hogy én nem szeretném követni az ő hitüket... Mostanára beleuntam, hogy játszom a jókislányt, mert rájöttem, hogy én nem ilyen vagyok, és a saját életem szeretném élni. Viszont még mindig nem merem magam teljesen felvállalni, talán félek attól, hogy elítélnek, vagy nem tudom. Olyan rossz, hogy nem tudok velük azokról a dolgokról beszélgetni, amik foglalkoztatnak, vagy a problémáimról. Például szeretek rajzolni, és történeteket kitalálni, de tudom, hogy nem mesélhetek nekik ezekről a dolgokról, mert a vallásukkal nem összeegyeztethető... Nem merek mellettük hangosan zenét hallgatni, mert tudom, hogy a nemtetszésüket váltaná ki. De amiért most igazából feltettem ezt a kérdést, az az, hogy barátom van. Igazából a második fiú akivel járok, de a másikról se tudtak. Már pár hónapja járunk, viszont az egyetlen probléma, hogy nem lakunk valami közel egymáshoz. Így egy randit is elég nehéz megszervezni, főleg úgy, hogy a szüleim ne szerezzenek róla tudomást. Az a helyzet, hogy én nagyon szívesen megmondanám, hogy anya, apa, én most lemegyek a barátomhoz mucsaröcsögére, az esti vonattal jövök, de félek attól, hogyha egyáltalán elárulom, hogy van barátom, nekiállnának faggatni. Mióta, hol ismerkedtünk, stb. És akkor kiderülnének a dolgok, hogy én közel se vagyok olyan őszinte velük, mint hitték, és az összes bizalmuk belém elveszne. Megcsinálhatnám, hogy továbbra is hazudozok, kivel megyek hova, de elegem van az idegeskedésből, hogy mi van, ha rájönnek, meg amúgyis, jól esne, ha tudnék velük őszintén beszélni. Meg ennél sokkal komolyabbnak tartom a kapcsolatot, be is szeretném mutatni nekik a párom. Örülnék neki, ha a nyáron el is mehetnék vele nyaralni, addigra már nagykorú is leszek, de félő, hogy így is megpróbálnák megtiltani nekem. Szerintetek mit tehetnék? Ti mit csinálnátok a helyemben?

2019. jan. 20. 13:34
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
100%

ez NEM szabad vallás gyakorlás hatálya törvény már

mert azon túllépett a jehova szekta.

ez már büntető törvénykönyv és BŰNCSELEKMÉNY katagória!

2019. jan. 28. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 SIDLER22 ***** válasza:
15%

Utolsó válaszoló nyugodjon meg!

A kommentednek semmi köze a kérdéshez.

És amúgy is. Ha bűncselekmény lenne már nem lenne az egyház.

2019. jan. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:

kedves előttem lévő SIDLER22 .


nyugodj te le, te személyeskedsz mert te vagy az ideges!

itt te ugyan az vagy mint bárki hozzászóló, tehát te is a JEHOVÁKRÓL BESZÉLJ MERT AZ A TÉMA.

és nem én vagyok a téma itt.


mit tudsz te arról hogy milyen állapotban van ügyekben jelenleg a SOK HATÓSÁG ELLENÜK ???

-ez köztünk a különbség!


a kommentemnek pedig igen is van köze hozzá mert a fórumot NEM CSAK TE olvasod , de azt látom valami miatt SZEMÉLYESEN NEKED RETTENETESEN KELLEMETLEN!



tudod kedves előtte szóló, én nem vallás szórakozásból avagy hobbyból szólok hozzá a kérdések tartalmához.

2019. jan. 29. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:

sidler22 nek főleg a válasz.


most CSAK A MAGYARORSZÁGI eljárások GYORSASÁGÁT mutatom hogy pl. a TE kérdésedre válaszolva de jehova témában megint! hogy "már nem lenne egyház"


/nem a konkrét eseteket mutatom amikről tudok/


így folyik magyarországon állami szinten a vallásokban való döntés hogy mi legyen vele ?!

ha a döntésig gyilkol is , az csak főleg a rendőrségre tartozik és az majd vagy intézkedik vagy semmit sem csinál.

ezért nehéz kiírtani egy szektát aki már bejelentkezett egy egyszerű nyilvántartásba !


"

Javaslat az egyházügyi törvény módosítására - Kétharmad kell, hogy az Országgyűlés elfogadja

2015.11.11. Jogi Fórum / MTI

Benyújtotta a kormány az Országgyűlésnek az egyházügyi törvényt módosító javaslatot. A törvénymódosítás elfogadásához kétharmados többség kell.

A módosítás értelmében a jövőben az egyházakat nem elismernék, hanem bírósági eljárás keretében nyilvántartásba vennék.

A tervezet rögzíti, hogy a jogi személyiséggel rendelkező vallási közösség lehet vallási egyesület, nyilvántartásba vett egyház vagy bejegyzett egyház.

Vallási egyesületté bármely vallási közösség (legalább 10 fős taglétszám esetén) válhat.

A már egyházi státusszal rendelkező, nyilvántartásba vett egyházzá válás feltételei a nyilvántartásba vételt megelőző három év átlagában legalább 400


szja 1 százalékos felajánlás, és legalább ötéves vallási egyesületként való működés.

Az öt év átlagában legalább 4000 egyházi 1 százalékos szja felajánlással rendelkező, és hosszú ideje jogszerűen működő vallási közösségeket a bíróság


bejegyzett egyházként veszi nyilvántartásba. Az előírt működési időtartam 20 év vallási egyesületként vagy 15 év nyilvántartásba vett egyházként vagy


100 éves szervezett nemzetközi működés a tervezet szerint.

A tervezetről hétfőn ötpárti egyeztetést tartottak, amely után Kósa Lajos, a Fidesz frakcióvezetője azt mondta, lát rá esélyt, hogy a Jobbik és az LMP is


támogassa a törvénymódosítását. Az egyeztetésen az MSZP nem vett részt. "



igy fogadják el, hogy egyház vagy nem akarmilyen kft.rt,szervezet,csoport, ... , mert különben egy sima ...


nem elismerik!!! ITT SEMMI HIT KÉRDÉSRŐL NINCS SZÓ ! ez nem hit kérdése még véletlenül sem.

hanem egyszerűen csak nyílvántartásba veszik mert ez egy FORMAISÁG CSAK ami kielégíthető feltétel szükség esetén igen sok esetben, és akár már garázdálkodhat is ha olyan az ideológiája.


ennyi!


csak sajnos hogy ez a szektákat IS támogató jogi háttér megváltozzon ,

hát sajnos abban az országgyűlésnek kell dönteni 2/3 os többséggel


az országgyűlésnek meg van fontosabb dolga ennél.


tehát addig a jehova szekta gyílkolhat szabadon !!!


addig csak EGYEDI pl : rendőrségi feljelentések alapján megy minden pl. magyarországon.


rendőrség és adóhatóság és pár szerv még és nincs más aki foglalkozik velük , DE ÜGYEKBŐL ABBÓL AZ VAN DÖGIVEL.


minden országban más és más a feltétel.

2019. jan. 29. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:

kedves kérdező, Te már a bőrödön tapasztalod a hatását.


úgy dönts helyesen , hogy ez várható nem csak a világon hanem

Magyarországon is velük kapcsolatban ez neked is egy plusz információ a helyes döntésedhez :


JEHOVA SZEKTÁHOZ leírva tehát oktatva leendő jogászoknak a leendő hozzáállás az elkövetkező években !!!


JOGI EGYETEM BUDAPEST 2018-10-30 ! nem 50 évvel ezelőtt leírt JOGÁSZOK HOZZÁÁLLÁSA ,

erre számíthattok MAGYARORSZÁGON IS KEDVES JEHOVA VEZETŐK ÉS VÉNEK !

egyszer vége a 999999999% tömegek rettenetes átvágásának általatok! több családot nem fogtok nyomorékká tenni !


jogi egyetem weboldala :


juratus.elte.hu/31-szekta-amirol-meg-nem-hallottal/



" A szekta szociológiai meghatározás szerint egy kisebb lélekszámú, vallásos élményeket hangsúlyozó szervezet. Ezek a közösségek általában


szembemennek az egész társadalmat átfogó vallási tanításokkal, tehát nem nevezhetők egyháznak, és a tanításaik terjesztésével próbálnak minél több


követőre szert tenni.


Szekták valamennyi világvallással szemben létrejöttek, így megkülönböztetünk keresztény, muszlim és hindu szektákat is. Természetesen azzal nincsen


probléma, hogy hasonló elveket valló emberek összeülnek egy ötórai tea elfogyasztására, miközben megosztják egymással gondolataikat. Azonban a


szekták tipikusan zárt közösségek, amelyekből kilépni rendkívül nehéz, folyamatosan meg kell felelni az elvárásoknak, és a vezetők vakhitet követelnek


meg a tagoktól.


A magyar Országgyűlés is megkülönbözteti a destruktív szekták kategóriáját, amelyektől megvonja a támogatásokat. Ilyen sorsra jutottak például az


ajtónkon kopogtató Jehova Tanúi, illetve az utcán szórólapozó Magyarországi Krisna-tudatú Hívők Közössége is. "



TEHÁT ezeket teljesen tökéletesen kielégíti a jehova szekta.

ezért van határeset állapotban / egyház is,szekta is, meg sok minden még , DE NEM SOKÁIG !!!


A szekták főbb jellemzői:


A szekták olyan vallási közösségek, amelyek valamely nagy kultúra vallási közösségének tanaiból és gyakorlatából származtatják magukat, de azzal


mégsem kívánnak azonosulni. Vagyis a szekták legfőbb ismertetőjegye a "kontra-jelleg", a kiindulásul vett vallási közösség hátbatámadása. Sokat mond


már a szó eredete is. A szekta szó a sequor (követ) latin szóból származik, azt foglalja magába, hogy egyeseket félrevezettek, elkolompoltak a nyájtól.


S valóban, minden szektára jellemző az elkülönülés és valamilyen különleges irányzat felvállalása, ahol igen lényeges a vezető, a guru, az alapító


személye és vele szemben a már-már szolgai alávetettség.

A szekták modern rabszolgaságot hoznak magukkal, lelki fasizmus veszélyét rejtik magukban, ami a személyiség feladásához vezethet.


Szervezeti felépítés és hatalom

- Piramis-alakú tekintélyelvű vezetési struktúra és személyi kultusz

- Kettős mérce (vezetők - követők)


Misszió, evangelizáció, új tagok toborzása

- "Love bombing" alkalmazása a beszervezés során

- Beetetési technikák

- Manipulált biblia-tanulmányozás


A gyülekezeten belül

- Elitizmus, kizárólagosság

- Bibliai idézetek manipulatív módon történő felhasználása

- "Mind control" technikák alkalmazása

- Csoportnyomás

- Bűntudatkeltő manipuláció és szellemi bántalmazás

- A kapcsolatok szabályozása, durva beleszólás a tagok magánéletébe

- Íratlan szabályok

- Törvényeskedés, legalizmus

- Teljesítménykényszer

- Hatalommal való visszaélés, érzelmi zsarolás és agresszív teológia



VAN EGYÁLTALÁN MIRŐL BESZÉLNI HOGY KIK A JEHOVÁK ,

hogy


jó vagy rossz oldalon állnak az emberség tekintetében ????


NEM megismerni kell őket hanem tájékozódni és menekülni tőlük amig nem késő !


a leírtak tények és nem dumálgatás csak róla egy fórumon!

2019. jan. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 A kérdező kommentje:

Öhmm. Csak szólnék, hogy kicsit, sőt nagyon eltértetek az eredeti kérdésemtől...

Utolsó pár hozzászóló, csak egy javaslat, de nem szeretnéd egy kicsit átláthatóbban tördelni a szöveget, és mellőzni a caps lock túlzott, már-már értelmetlen használatát? Megtisztelnél vele, köszönöm.

2019. jan. 30. 11:54
 37/39 anonim ***** válasza:

a mobilom kijelzőjén szinte sor elejétől a végéig igy tökéletes 1 sor végig a válasz ablakban. és akkor nyomok uj sort kezdésként.

valószinü ezek okozzák hogy máshogy tör beillesztéskor sokszor üres helyek plusz sorok lesznek belőle.

ha számgép az meg óriási kijelzős legkisebb betüs legmagasabb felbontáson mert rengeteg anyag kell egyszerre hogy előttem legyen a munkám miatt.

ezek okozzák a rossz megjelenítést késöbb.

utána nézek és változtatok.

2019. jan. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:

Valóban kicsit elcsúszott a téma, de örülök hogy nem csak én látom így ezt a "vallást".

#37-es válaszoló, köszi a hasznos infókat! Ennyire részletesen nem ismerem őket, de távolból sem tűnik ez a szekta Krisztusi szeretetűnek. Tudják csak minél többen hogy mérgezik a világot.

2019. jan. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 Savlekotő ***** válasza:
100%
Remélem már sikerült eljönnöd..
2020. aug. 29. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!