Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szeretnék velük őszinte...

Szeretnék velük őszinte lenni, de nem könnyítik meg a dolgomat. Vallásos szülők, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy a szüleim nagyon vallásosak. Nevezetesen Jehova Tanúi. Azt meg nem nagyon akarják megérteni, és elfogadni, hogy én nem szeretném követni az ő hitüket... Mostanára beleuntam, hogy játszom a jókislányt, mert rájöttem, hogy én nem ilyen vagyok, és a saját életem szeretném élni. Viszont még mindig nem merem magam teljesen felvállalni, talán félek attól, hogy elítélnek, vagy nem tudom. Olyan rossz, hogy nem tudok velük azokról a dolgokról beszélgetni, amik foglalkoztatnak, vagy a problémáimról. Például szeretek rajzolni, és történeteket kitalálni, de tudom, hogy nem mesélhetek nekik ezekről a dolgokról, mert a vallásukkal nem összeegyeztethető... Nem merek mellettük hangosan zenét hallgatni, mert tudom, hogy a nemtetszésüket váltaná ki. De amiért most igazából feltettem ezt a kérdést, az az, hogy barátom van. Igazából a második fiú akivel járok, de a másikról se tudtak. Már pár hónapja járunk, viszont az egyetlen probléma, hogy nem lakunk valami közel egymáshoz. Így egy randit is elég nehéz megszervezni, főleg úgy, hogy a szüleim ne szerezzenek róla tudomást. Az a helyzet, hogy én nagyon szívesen megmondanám, hogy anya, apa, én most lemegyek a barátomhoz mucsaröcsögére, az esti vonattal jövök, de félek attól, hogyha egyáltalán elárulom, hogy van barátom, nekiállnának faggatni. Mióta, hol ismerkedtünk, stb. És akkor kiderülnének a dolgok, hogy én közel se vagyok olyan őszinte velük, mint hitték, és az összes bizalmuk belém elveszne. Megcsinálhatnám, hogy továbbra is hazudozok, kivel megyek hova, de elegem van az idegeskedésből, hogy mi van, ha rájönnek, meg amúgyis, jól esne, ha tudnék velük őszintén beszélni. Meg ennél sokkal komolyabbnak tartom a kapcsolatot, be is szeretném mutatni nekik a párom. Örülnék neki, ha a nyáron el is mehetnék vele nyaralni, addigra már nagykorú is leszek, de félő, hogy így is megpróbálnák megtiltani nekem. Szerintetek mit tehetnék? Ti mit csinálnátok a helyemben?

2019. jan. 20. 13:34
1 2 3 4
 21/39 A kérdező kommentje:
#20 nem tudom pontosan, még jóval a születésem előtt lettek azok. Szóval nekem "szerencsém" volt ebbe a csodába felnevelkedni...
2019. jan. 21. 16:19
 22/39 lilla64 ***** válasza:
100%
Ha nem vagy megkeresztelkedve semmi gond,18 éves korod után azt tehetsz amit akarsz,mert ahogy az írásodból látom,a szüleid normálisabbak az átlag tanúknál,nem erőltették rád az alámeritkezést.Ha a barátod "világi"lehetséges,hogy nem fogják jó szemmel nézni a kapcsolatot.Azt mondom én is,még egy ideig tartsátok titokba
2019. jan. 22. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
49%
Az egész történet nagyon szomorú, de a legrosszabb, hogy sokan még mindig nem értik, hogy nincs különbség vallás és szekta között más, csak pár száz év történelem.
2019. jan. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
51%
Ha szűken a kérdést nézem, akkor adott egy lány, akinek a szülei elveivel ütköző barátja van. Ugyanolyan lenne a helyzet, ha te hívő helyett világit, gazdag helyett szegény fiút, barna helyett vöröset, magas helyett alacsonyat, diplomás helyett szakmunkást vagy fehér helyett feketét vinnél haza. Ha az ellenkezésük borítékolható, te és/vagy a barátod pedig nem fogtok annyira megváltozni, hogy beleférjetek az ő elképzeléseikbe, akkor feloldhatatlan vita lesz. Egyik fél megpróbálja meggyőzni a másikat az igazáról, de nehezen lehet jó vége. Ha ők annyira vallásosak, hogy nem tudnak elfogadni mást, akkor számolj azzal, hogy elengedik a kezed arra az időre, amíg meg nem gondolod magad. A jó szívük és a szeretetük miatt valószínűleg nem átkoznak ki, csak türelmesen várják, hogy "felnőve visszatérj az utadhoz". Ezt mérlegeld, illetve azt, hogy van-e lehetőséged önálló életre, ha azt mondják, hogy nem tiltják a kapcsolatot, de akkor oldd meg a dolgaidat ezentúl a barátodnál, mert házasságtörőként (a szex feltételezése is elég lehet nekik) szégyent hozol rájuk.
2019. jan. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
92%

A Jehovák a világvégét várják, elmebeteg társaság. Kb 25 évvel ezelőtt másod unokatestvéremnek ikrei születtek. Fiú és egy lány. A lány veleszületett szembetegséggel született, de a fiúnak vérre lett volna szüksége. Azt mondta az orvos hogy a fiú ha vért kap az anyjától akkor megmarad. Gyönyörű szép kisfiú volt és szemrebbenés nélkül hagyták hogy meghaljon. 2-3 napos volt a baba, de már a temetést intézték. És volt szívük az elsőszülött gyereküket elengedni. Természetesen a baba meghalt, elhamvasztották és temetés se volt, de említést se tesznek a gyerekről hogy sajnálják vagy valami. Náluk a halál egy jó dolog. A temetéseken rendre nevetnek, sírás helyett. Érzés nincs bennük, nemhogy jó emberek!


Gusztustalan vallás és a tagok mind álszentek. Aki meg azt mondja hogy jók, ő se különb tőlük.

Menekülni kell tőlük, ha nem állsz közéjük kitagadnak. Ne rontsd el a fiatalságod!

2019. jan. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
100%
25-ös te jó ég, ez borzalmas.:(
2019. jan. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
100%
#26, számukra ez nem borzalmas. Csak a jóérzésűek szerint. Sajnos mindenki hallgat, aki tudja hogy mi folyik ebben a szektában.
2019. jan. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
54%

embertelen viselkedést gyárt tömegével a világon a szekta idióta ideológiája !


ezek miatt MINDEN ESZKÖZZEL el kell érni, hogy

ÖRÖKRE ELTÜNJÖN A FÖLDRŐL !!


ÍRMAGJUK SE MARADJON ahogy a Bibliában is parancsba lett adva!

2019. jan. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 SIDLER22 ***** válasza:
11%
Ti nem vagytok normálisak! Természetesen szomorúak a halála miatt, de a gyászt benttartják azzal, hogy "majd az új világba együtt leszünk!" és ez a pszihés dolog ott marad mert nem engedik el. Pár év múlva meg előjönnek a betegségek és mindenki csodálkozik.
2019. jan. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen szomorúak a halála miatt.. Miközben hagyják meghalni,biztos jo érzésüek.. Eüben dolgozom,tudnék mesélni ezek mikre képesek..

40n

2019. jan. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!