Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért veszi zokon anyám, ha...

Miért veszi zokon anyám, ha diplomás férjét akarok?

Figyelt kérdés

A családomban senkinek sincs egyetemi végzettsége, viszont nekem meglesz nemsokára a diplomám. De ez egy olyan karrier aminél sok esetben a mesterképzés sem elég és kell a doktori is. Viszont nem bánom, mert imádom ezt a szakterületet és a mindennapi életben is tudom hasznosítani a tudásom. Idáig viszont olyan férfiakkal voltam együtt akiknek nincs diplomájuk. Ez nekem sosem volt probléma, viszont nekik annál inkább. A volt barátom például ha valamit elmagyaráztam neki akkor viccet csinált belőle, nem figyelt rám, viszont ha más területen tudott valamivel többet, akkor egyből úgy kezelt mint egy ostobát. Ő előtte még hallgattam, hogy "a kétkezi munka az igazi munka" stb... Szóval mindig valahogy kisebbségi komplexust okozott a férfiakban az, hogy én mint nő leszek iskolázottabb.

Így elhatároztam, hogy csak diplomás pasival megyek el randira ezután. Anyámnak elmondtam ezt (neki érettségije sincs) és azóta azt hallgatom, hogy sok diploma nélküli művelt ember van és neki sincs felsőfokú végzettsége, mégis milyen művelt, hiszen a múltkor elolvasott egy romantikus könyvet ami a háborús időkben játszódik és azóta azt hallgatom, hogy ő történelmi könyveket olvas szabadidejében.

Ráadásul azóta azt hallgatom, hogy "mikor lesz már valaki? Ha nem lennék ilyen válogatós, akkor már rég gyerekem lehetne, de én lenézem a nem diplomásokat és ezzel őt is."

Mit mondhatnék neki, hogy megváltozzon a véleménye?



2019. jan. 24. 02:58
1 2 3 4 5 6
 11/56 anonim ***** válasza:
74%

Nem kell, hogy megváltozzon a véleménye. Ne az legyen a cél, hanem az, hogy ne érezze úgy, hogy lenézed őt.

Esetleg vesd fel neki, hogy gondoljon bele, ő hozzámenne-e olyanhoz, aki nem tud se olvasni, se írni.

2019. jan. 24. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/56 Karena26 ***** válasza:
35%

Anyukádnak komoly önértékelési problémái vannak, társulva kisebbrendűségi komlexussal, és némi irigységgel.

Ő nem elégedett az életével, úgy érzi, hogy nem teljesiítette be azt, esetleg azért, mert nem tartja magát "elég jónak". Abból is látszik ez, hogy azzal ostoroz téged, menj férhez, szülj gyereket, csak az az igazi érték. Ő egy nő emberi értékét csak más emberekkel kapcsolódva látja (férj, gyerek), önállóan nem.


Nem lehet, hogy kicsit tényleg túl sokra tartod magad, és ezt kommunikálod tudatalatt a világ felé? Ezért ér téged ennyi "nyírbálás" minden felől...?

Kis tudatos odafigyeléssel tudsz változtatni ezen, és a kommunikációdon is.


Egy férfi sem szereti, ha kiheréli azzal egy nő, ha kimutatja felé (intellektuális) fölényét!

Lehet, hogy te tudod jobban az adott kérdésre a választ, de tiszteld annyira a párodat, hogy nem alázod meg azzal, hogy kioktatod. Ha az intellektuális fölényed ellenére egyenrangú beszélgető partnerként kezeled a férfit, s néha megállod, hogy "csak" meghallgatod őt, de nem mondasz okosabbat, szinte bármilyen tanultsági szintű férfival boldog hàzasságban élhetsz, életed végéig. Attól, hogy valamit jobban tudsz, de nem mondod ki, még okos maradsz, ugyanolyan értékes ember, de egyben bölcs is leszel!:)


Anyukáddal való kapcsolatodat is sokban javíthatod.

Ne éreztesd vele az intellektuális fölényedet, viszont bólogass sokat és intenzíven arra, amiket mond, s hallgasd meg tisztelettel! Te úgyis úgy éled az életedet, ahogy akarod, ő meg hadd mondja a magáét, mert attól boldogabb! ;)

Mutasd ki felé a háládat mindazért, amit eddig érted tett! Mutasd meg neki, hogy azok a sikerek, amiket elértél, azokat részben neki köszönheted (most lehet, hogy arra gondolsz: "100%-ban magamnak köszönhetem!!!", de kérlek vedd figyelembe, milyen nagy kincs, hogy tisztességgel felnevelt, nem csinált belőled emberi roncsot, mire felnőttél! Megfelelő családi háttérrel nehezen jutottál volna el idáig, hidd el!!!), s legyen rád büszke!!!


Kezdd el okosan szeretni, a szeretet nyelve(i) alapján, hogy ő is érezze a törődésedet, ne csak te tudd, hogy szereted! A szeretet semmit nem ér, ha a "tárgya" nem tud róla!


Gratulálok a jövőbeni diplomádhoz és sikeres, szeretetteljes kapcsokataidhoz! :)

2019. jan. 24. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/56 anonim ***** válasza:
87%

Kérdezőt nem az érdekelte, hogy a diplomájának/ egyes phd végzettségeknek mekkora az értéke a válaszolók szerint. Ő arra volt kívancsi, hogy nézetei miért zavarják az édesanyját.

Én azért javasoltam korábban a szemléletváltást, mert az megoldaná a problémát és javít a kérdező párkeresési esélyein (több emberből választhat), valamint nem csalódik nagyot ha a diplomás kiszemeltjei a végzettségük ellenére arrogáns magatartásúak és ugyan azokat a jellemhibákat mutatják mint az exei.

Kedves Kérdező,

Szíved joga olyan párt választani amilyen neked tetszik, de értsd meg: anyukád magára ismer amikor a "képzetlen emberek" jellemhibáit ecseteled (és talán fényezed a diplomások értékeit? ). Amennyiben negatív tapasztalataid miatt nem engedsz az igényeidből, akkor sem teheted meg, hogy általánosítasz olyan emberek jelenlétében akik fontosak neked - vagy akikre ez nem feltétlenül igaz. Mivel jogosan magukra fogják vonatkoztatni az általad elmondottakat, amit felháborodás követ.

Ja, azt még hozzá kell tennem: nem rossz amit 11-es írt, de balul sülhet el a javaslata: ha a helyzetedet párhuzamba vonod az érettsègizettek analfabétákkal való ismerkedésével, akkor édesanyád szintén megsértődhet, ugyanis interpretálhatja úgy, hogy ledegradálod egy írástudatlan szintjére.

Viszont ezt te tudod jobban felmérni, te ismered anyukádat.

2019. jan. 24. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/56 anonim ***** válasza:
91%

azzal, hogy diplomásat keresel, az ilyenfajta viselkedést nem szűröd ki...

Reál szakterületen végzett diplomás a humán szakterületen végzett diplomásnak tesz fel olyan matekos kérdéseket, melyek az érettségiben se voltak és "hohó, diplomásként ezt nem tudod?" felkiáltással poénkodik...

Sokféleképpen kijöhet a kisebbségi komplexus és ez nem papírtól függ.

Nekem főiskolai diplomám van. Szakmunkásképzőben végzett idősebb úr tett felnekem olyan kérdéseket, amelyekre nem tudtam válaszolni (különféle tévés vetélkedőket néz és ilyen "melyik a világ leg..." stb kérdéseket tett fel). Poénkodott: "te tanultál mégse tudod, huhú" stb.

Lehet olyan is, aki diploma miatt nagyképű lesz és azt gondolja: ő mindent tud, vagy mindent megtehet.

2019. jan. 24. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/56 anonim ***** válasza:
11%

Kérdezőt nem az érdekelte, hogy a diplomájának/ egyes phd végzettségeknek mekkora az értéke a válaszolók szerint.


Csak aki kicsit is ért hozzá, ebből az egy mondatból leszűri, hogy hazugság, akkor a többi része vajon miért lenne így, ahogy leírta?

2019. jan. 24. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/56 anonim ***** válasza:
86%
A diploma semmire se garancia, en egy rendkívül művelt, lexikon pasit fogtam ki - a legsúlyosabb nárcisztikus fajtából (remekül leplezte sokaig). Ne azt nézd, hogy diplomás vagy sem, és amit írtak, légy olyan okos hogy nem fitogtatod a tudasod. A humor amúgy nekem pl fontosabb mint a diploma.
2019. jan. 24. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/56 anonim ***** válasza:
61%

Na, látod látod! Kapásból az első oldal válaszolói rátapintottak, hogy mi is a "nekem diplomás férj kell" teóriád gyengepontja! (pedig lehet nincs is diplomájuk...)


Ezzel csak azt akarom mondani, hogy a fent vázolt teóriáddal az a baj, és anyának is az a baja, hogy ugyanolyan f&szfejnek tűnsz tőle, mint a pasik, akikkel eddig dolgod volt. Általánosítasz, beskatulyázol, föld felett jársz 2m-rel,mert neked lesz diplomád...aztán majd úgy pár év múlva rájössz, hogy kitörölheted vele, mert a diplomával nem leszel sem empatikusabb, sem jobb társ,ahogy a vágyott "diplomás férj" sem.

Anyádat meg megsértetted ezzel, azért ilyen. Kicsit gondolkodj már!

(látod ez az, ami független a diplomától, az élettapasztalat)

2019. jan. 24. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/56 anonim ***** válasza:
77%

Anyud magara vette a kijelentesed es ahogy irod is ugy erzi o is ertektelen lett a szemedben (mert nincs diplomaja) es ezert most ezzel van elfoglalva, hogy bizonygassa igy is lehet ertekesnek lenni. Az onerzete serult.

Ezt komopenzald valahogy vagy ugy, hogy ha o felhozza meg a temat mondd o nem ugy ertetted, hiszen o is fantasztikusan muvelt es okos te pontosan tudod nem a diploma teszi az embert. A pasivalasztast meg tobbet ne hozd fol. Vagy egyaltalan ne hozd szoba ujra a diplomas leendo ferj temat es akkor az ido majd enyhiti a sertettseget.


Viszont: nagyon jol teszed, hogy ezt a szurot beiktattad a parvalasztasi strategiadba. Nagyon fontos az azonos szintu vegzettseg foleg hosszabb tavon es foleg akkor, ha a nonek lenne magasabb vegzettsege. Sok ferfi ezt tenyleg nem tudja kezelni. Ami miatt nekem is ez fontos szempont volt (es volt boven meritesem:-) :-)), hogy akkor a masik is tudja mi a szemeszter, vizsgaidoszak, szorgalmi idoszak, milyen az egyetemi elet, egyetemi buli, egyetem mellett dolgozni, szakdogat irni stb. - ezek jelentenek eggyel tobb temat (egy ideig), hasonlo jellemfejlodest (valljuk be hatast gyakorol a jellemunkre:-)), a diplomaval okosan es jo esetben magasabb fizetes jar (mint kozepfoku, alapfoku vegzettseggel UGYANARRA a munkakorre vagy van amit enelkul be se lehet tolteni, nyilvan szakma fuggo). Termeszetesen en nem gondolom, mint egyesek, hogy csak a diplomat fogod szuronek hasznalni:-) :-), hanem biztos eddig is nezted, az intelligenciat, empatiat, kozos erdeklodesi kort, szexet, stb.:-) :-).

2019. jan. 24. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/56 anonim ***** válasza:
15%
Ezt nem tudod előre kiben leszel szerelmes,bekeszerethetsz egy nem diplomás férfiba is,mert megfoghatnak a jó tulajdonságai.A szerelem ellen nem tehetsz semmit.
2019. jan. 24. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/56 anonim ***** válasza:
29%

ON: kérdező, hogyan fogalmaztál konkrétan mikor elmondtad anyukádnak? Talán pontosabb válaszokat adunk ha ismerjük a konkrét előzményt.

Teljesen OFF, bocsánat mindenkitől:

"Csak aki kicsit is ért hozzá, ebből az egy mondatból leszűri, hogy hazugság, akkor a többi része vajon miért lenne így, ahogy leírta?"

16-os mentalista, tudós vagy természetfeletti lehetsz ha tudsz olvasni a kérdező gondolataiban, mivel sehol sem érdeklődött végzettsége gyakorlati vagy piaci értékéről. Privátban megírhatod, mit gondolsz "a fű piros, az ég kék" állításról. Mitől függ ennek igazságtartalma? Vajon attól, hogy a fű zöld szokott lenni kizárhatjuk a piros füvek létezését (japán vérfű)? Ha a kijelentés első fele nem igaz a vizsgálat után, akkor feltétlenül hamis a második fele is? Abban igazad volna, hogyha matematikai logikát alkalmazunk akkor hamis a teljes állítás, de valjuk be: az ilyesmi kicsit árnyaltabb a hétköznapokban. Jó dolog a bizalmatlanság és személyeskedés egy olyan platformon, ahol ismeretlenek válaszolnak névtelenek kérdéseire....

A továbbiakban csak akkor reagálok az ilyen jellegű kommentekre ha privátban érkezik, mert ezeknek semmi keresnivalója a kérdés alatt.

És sok helyesírási hibát vétettem az előzményekben - amiért elnézést kérek - de kritika esetén konkrerizáljátok kicsit a tárgyat.

2019. jan. 24. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!