Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért veszi zokon anyám, ha...

Miért veszi zokon anyám, ha diplomás férjét akarok?

Figyelt kérdés

A családomban senkinek sincs egyetemi végzettsége, viszont nekem meglesz nemsokára a diplomám. De ez egy olyan karrier aminél sok esetben a mesterképzés sem elég és kell a doktori is. Viszont nem bánom, mert imádom ezt a szakterületet és a mindennapi életben is tudom hasznosítani a tudásom. Idáig viszont olyan férfiakkal voltam együtt akiknek nincs diplomájuk. Ez nekem sosem volt probléma, viszont nekik annál inkább. A volt barátom például ha valamit elmagyaráztam neki akkor viccet csinált belőle, nem figyelt rám, viszont ha más területen tudott valamivel többet, akkor egyből úgy kezelt mint egy ostobát. Ő előtte még hallgattam, hogy "a kétkezi munka az igazi munka" stb... Szóval mindig valahogy kisebbségi komplexust okozott a férfiakban az, hogy én mint nő leszek iskolázottabb.

Így elhatároztam, hogy csak diplomás pasival megyek el randira ezután. Anyámnak elmondtam ezt (neki érettségije sincs) és azóta azt hallgatom, hogy sok diploma nélküli művelt ember van és neki sincs felsőfokú végzettsége, mégis milyen művelt, hiszen a múltkor elolvasott egy romantikus könyvet ami a háborús időkben játszódik és azóta azt hallgatom, hogy ő történelmi könyveket olvas szabadidejében.

Ráadásul azóta azt hallgatom, hogy "mikor lesz már valaki? Ha nem lennék ilyen válogatós, akkor már rég gyerekem lehetne, de én lenézem a nem diplomásokat és ezzel őt is."

Mit mondhatnék neki, hogy megváltozzon a véleménye?



2019. jan. 24. 02:58
1 2 3 4 5 6
 41/56 anonim ***** válasza:
100%

"a diplomás szűrő nagyon általános. Vannak olyan szakmák, pl. villanyszerelő, akik bizonyos diplomások pl. bölcsészek fizetésének háromszorosát is megkeresik."

És ez mennyiben korrelál a műveltséggel? Bírom, amikor az emberek a fizetésüket rángatják elő, mert más jó tulajdonságaikat nem tudják :D

2019. jan. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/56 anonim ***** válasza:
53%

re35: kérdező, megsajnáltalak, komoly bajok vannak, ezek szerint anyád egy rossz ember. Nehéz lehet azoknak, akiknek rossz az anyjuk, az élet titkaihoz az anyák tudják az aranykulcsocskát adni... A kérdés kiírásod nem szerencsés. Szerintem arra kell figyelni, hogy a párkapcsolatban lehetőleg egy szinten legyenek értés-érzés terén. Morálisan és intellektuálisan is, empátiásan is, az érzelmi intelligencia nagyon fontos egy párkapcsolatban. (és ez nem papíroktól függ- mindezt meg kell figyelni, meg kell figyelni, hogy mennyire igaz ember aki előtted áll. Milyen a beszéde? A morálisan magas szinten álló férfi beszéde szép és igaz. A kapcsolatban a férfi lehet magasabban- de az nem szerencsés, ha a nő ezekben magasabban van. (bonyolult, de akkor a férfiben komplexusok lesznek, ami sok baj forrása, ez a nőknél nem fordul elő, mert más a természetük, és kialakulhat a harmónia.) A régiek tudtak erről, noha a modern világban sok minden feledésbe merült.

Ügyes légy! És ha megtalálod az igazit, hűségesek legyetek egymáshoz.

2019. jan. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/56 anonim ***** válasza:
31%

#42-es

Az a férfi nem rendelkezik magas EQ-val aki komplexusos és irígy lesz mert a barátnőjének speciális az érdeklődése és művelt, biztosan nem intellektuális aki ezt nem ismeri el, valamint nincs moràlis fölénye, ha azt èrezteti, hogy a partnere egy sz×r mert így pátyolgatja az egoját.

Ne próbálj normalizálni és elfogadtatni egy káros és romlott jelenséget, mert ennyi erővel az is "normális" ha egy nő irigy a nála szebb barátnőjére; ha megcsalja a barátját mert a kapcsolatuk "nem olyan mint régen"; ha veri a gyerekét mert elfogyott a türelme; ha addikciókba memekül mert nem tudja feldolgozni a traumáit. Vagy azt állítod, hogy ezek a nők "morális fölényben" állnak átlagos társaikkal szemben, mert érted mi volt a cselekedeteik oka? "Ó LEHET a nő idegbeteg ha véges a türelme, a férfi meg lehet s×ggfej ha a barátnője "jobb papírt kapott" nála - háát iluen a természetük". Elfogadni ezeket a viselkedéseket és támogatni őket a változásban nem olyan mint párkapcsolatban lenni velük.

Nincs hibátlan ember,de kérdező tud olyan személyt találni aki megfelel az elvárásainak. Nem feltétlenül a munkáról fognak beszélgetni,de nem megy át a fiatalember óvodásba, ha megkérik valamire és érvekkel elmagyarázzák, hogy miért hülyeség amit csinál.

2019. jan. 25. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/56 anonim ***** válasza:
20%

Itt a fő probléma ott van, hogy mint a jogosítvány esetében is, sokan csak sznobizmusból, önigazolásból szereznek papírt valamihez.

Persze, marhára érdekli őket, azt meg meg sem nézik, milyen igény van a munkaerőpiacon az adott tárgyra.

Ha valaki okoskodik, evidens, hogy leoltják, így gyanítom, nem a jelölt pasasokban volt a hiba...

Itt a komplexusos inkább a kérdező.

2019. jan. 25. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/56 anonim ***** válasza:
10%

33, és?


A kérdező emelte ki, hogy oké, hogy tanul, PhD kell neki, mert csak, de legalább hasznos a mindennapokban, amit tanul...


Nekem aztán nem gond, hogy semmire se tudja használni a munkán kívül, de az első pillanatban világos volt, hogy hazudik. :)


Teljesen életszerű, hogy egy ilyen sznob liba itt kér életvezetési tanácsot, többségében olyanoktól, akiket semmibe sem néz :)

2019. jan. 25. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/56 anonim ***** válasza:
87%

"Teljesen életszerű, hogy egy ilyen sznob liba itt kér életvezetési tanácsot, többségében olyanoktól, akiket semmibe sem néz"

Pont abból, hogy mindenféle emberektől kérdez, nem csak a "sznob" köreiben, az látszik, hogy nem néz le senkit alapból. És egyébként abból is látszik ez, hogy eddig nem volt nála feltétel a diploma. Mindenki véleménye érdekli, de közben van annyira értelmes, hogy eldöntse, melyik hozzászólónak a véleményét érdemesebb figyelembe vennie, úgyhogy nagyon jól használja a gyk-t.

2019. jan. 25. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/56 anonim ***** válasza:
13%
Komolyan, én is nekiállok hülye kérdéseket kiírni. Nagyon szórakoztató, mennyi buta, megvezethető ember van itt.
2019. jan. 25. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/56 anonim ***** válasza:
53%

kérdező ismertem tanult férfiakat, köztük sok volt a saját magát imádó barom és igaz ez persze az érettségivel rendelkezőre is. Konkrétan diplomával rendelkező sógorom és sógornőm hisztizett amikor "használt" babaruhát hoztam(sose került ki a boltból,de mivel senki nem vette meg leadták kicsomagolatlanul egy turiba), hogy tuti bárányhimlős...

NEm mindegy persze a megfelelő szint a pároddal,mert visszaüt ha valamelyik magasabb szinten van stb. DE:

A te problémád, hogy MINDIG pöchöket választasz. Ez sajna egy átok sok embernél, mert bármit tesz mindig ugyanazokat a karaktereket választják a párjuknak, akkor is ha elővigyázatosak.

Tudom én is ebbe a csapdába estem, azt hittem most jól felmértem a hapsit stb. mégis nem az amire számítottam :D

Vagy anyukám is MINDIG végül rosszul választott,pedig a végén kifejezetten figyelt hogy kit választ. Sokszor csak több év kapcsolat vagy házasság után derül csak ez ki...

Szóval te valamiért ezeket a típusú férfiakat választod, tudat alatt.Te egy bizonyos személyiséghez vonzódsz és naaaagy valószínűséggel a diplomásokból is ezeket fogod kiválasztani.

2019. jan. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/56 anonim ***** válasza:

"A te problémád, hogy MINDIG pöchöket választasz. ... naaaagy valószínűséggel a diplomásokból is ezeket fogod kiválasztani."

Ezt jó nagy ostobaság lenne bemesélnie magának.

2019. jan. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/56 anonim ***** válasza:
54%
ez nem kitaláció, az embernek mindig van egy típusú ideálja. Hányszor volt az hogy "na Katika megint egy rossz életűt választott magának". Ahogy valakinek csak az eszes jön be,vagy a jó testalkatú, addig van olyan aki bevonzza az ilyen személyiségű embereket.Egy-egy ilyen belefér,de hogy eddig az összes pasija ilyen volt és a diploma nem létére fogja az is hülyeség.
2019. jan. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!