Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért veszi zokon anyám, ha...

Miért veszi zokon anyám, ha diplomás férjét akarok?

Figyelt kérdés

A családomban senkinek sincs egyetemi végzettsége, viszont nekem meglesz nemsokára a diplomám. De ez egy olyan karrier aminél sok esetben a mesterképzés sem elég és kell a doktori is. Viszont nem bánom, mert imádom ezt a szakterületet és a mindennapi életben is tudom hasznosítani a tudásom. Idáig viszont olyan férfiakkal voltam együtt akiknek nincs diplomájuk. Ez nekem sosem volt probléma, viszont nekik annál inkább. A volt barátom például ha valamit elmagyaráztam neki akkor viccet csinált belőle, nem figyelt rám, viszont ha más területen tudott valamivel többet, akkor egyből úgy kezelt mint egy ostobát. Ő előtte még hallgattam, hogy "a kétkezi munka az igazi munka" stb... Szóval mindig valahogy kisebbségi komplexust okozott a férfiakban az, hogy én mint nő leszek iskolázottabb.

Így elhatároztam, hogy csak diplomás pasival megyek el randira ezután. Anyámnak elmondtam ezt (neki érettségije sincs) és azóta azt hallgatom, hogy sok diploma nélküli művelt ember van és neki sincs felsőfokú végzettsége, mégis milyen művelt, hiszen a múltkor elolvasott egy romantikus könyvet ami a háborús időkben játszódik és azóta azt hallgatom, hogy ő történelmi könyveket olvas szabadidejében.

Ráadásul azóta azt hallgatom, hogy "mikor lesz már valaki? Ha nem lennék ilyen válogatós, akkor már rég gyerekem lehetne, de én lenézem a nem diplomásokat és ezzel őt is."

Mit mondhatnék neki, hogy megváltozzon a véleménye?



2019. jan. 24. 02:58
1 2 3 4 5 6
 51/56 anonim ***** válasza:
100%

Meg az is, hogy "bevonzza". Hagyjuk már az ezotériát!

Igen, van olyan, hogy valaki hajlamos ugyanolyan típusnál kikötni újra és újra - de ha tudatosítja magában, hogy ez történik vele, akkor igenis változtathat rajta, vagy legalább megtanulhatja kezelni a helyzetet, ha megint előáll, nem pedig ugyanazokat a hibákat elkövetni újra és újra.

2019. jan. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/56 anonim ***** válasza:
pedig tényleg vonzza például a bolond fickókat teszem azt. Egy barátnőmnél is ez volt. Pedig a 3. ilyennél naagyon vigyázott és válogatott és végül megint talált egy pszichopatát aki ÉVEKIG tökéletesen titkolta, hogy az. A legjobb partnernek látszott, úriembernek, aki eszes is stb. Ez nem ezotéria, szimplán egy bizonyos típusú személyiség vonzz egy másik típust. pl.: egy határozatlan férfi(akik többnyire a kisebbrendűség miatt az mint a kérdező pasijai)a határozott nőket kedveli és így tovább
2019. jan. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/56 anonim ***** válasza:

Kérdezőnek igaza van.

Sok mást is von maga után a diploma.Nálunk az volt, hogy egyforma végzettséggel és hasonló munkakörrel jöttünk össze annak idején a párommal.Fiatal voltam, még tanulni akarta,ő meg nem.Család, gyerekek mellett diplomáztam.

Ez azzal járt, magasabb pozíció munkában, vezető beosztás, jóval több fizetés.Diplomás munkatársak, évi 2-szer pár napos tréningek, munkahelyi rendezvények, stb.Párom ugyanabban a beosztásban dolgozott.

Egy idő után nem tetszett neki hogy több pénzt viszek haza, hogy munkatársaim diplomások,hogy vidékre járunk, stb.

Lényeg hogy bár én nem éreztettem, sőt pont azt éreztettem vele hogy mentálisan ő jobb mint én, csak én szorgalommal elértem ezt a végzettséget és pozíciót,mégis kisebbségi érzete lett és ez teljesen aláásta a kapcsolatunkat.Nem részlezezem, de vagyunk itt még gondolom, akik hasonló helyzetről tudnának írni.

Úgyhogy a nem diplomások ne vagdalkozzanak.Nem a papír miatt, hanem az abból kialakuló életmódváltás miatt távolodik el 2 ember.

2019. febr. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/56 anonim ***** válasza:
Szerintem ha olyan típusú ember aki kisebbségi komplexusos, akkor diplomával is az lesz. Pl elkezdi fejtegetni neked hány év alatt lett meg, hányasra, milyen könnyen, milyen szak, és munkában és keresetben is rivalizál. Inkább az érdekes milyen társasága, családja van. Ha se neki nincs, se a társaságában, barátai között, se a családjában szinte nincs is diplomás, akkor sajnos nagyon nagy lesz a túlerő. Mindenhonnan kapjátok a beszólásokat. Ez még szörnyűbb mint az ő kisebbségi komplexusa. De ha vegyes a társaság akkor ok.
2019. márc. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/56 anonim válasza:

Nyomorult hipergám sznob feminazi magtalan agyoniskolázott álintettelktuális beképzelt felfuvalkodott trendiagymosott p1tsa

Nálad minden férfi jobbat érdemel

2023. aug. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/56 anonim válasza:
álintellektuális
2023. aug. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!